Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . Tiráž ...  Dnes je  pátek 24.5.2024, svátek má Jana 

Hledej

Spolupracujeme

www.bioscop.cz

www.bontonfilm.cz

www.botanicka.cz

www.divadlodisk.cz

www.divadlonavinohradech.com

www.divadloviola.cz

www.dokoran.cz

www.epocha.cz

www.hostbrno.cz

www.jota.cz

www.knihykazda.cz

www.literarnistrom.cz

www.mestskadivadlaprazska.cz

www.ngprague.cz

www.supraphononline.cz

www.svandovodivadlo.cz


PLÁN ÚTĚKU – TV tip – existuje věznice, z níž se nedá utéct?

05.05.2023   Stanislav Polauf   Film   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

PLÁN ÚTĚKU – TV tip – existuje věznice, z níž se nedá utéct?Plán útěku máme asi každý v různých situacích... V kině i v televizi se osobně vyhýbám filmům uváděným jako "akční" - v drtivé většině jde o mělká béčka určená teenegerům a příliš nepřemýšlejícím divákům. Občas by si však měl i artu milovný divák udělat výjimku a hledat v "bedně" oddech a vzrušení.

Proto dnes doporučím akční thriller z režijní dílny hollywoodského specialisty na tento žánr Mikaela Höfströma (Pokoj 408, Smrt v Šanghaji, Obřad). Má navíc jednu přednost – poprvé, jako rovnocenní partneři, se v něm potkávají dva svalovci filmového plátna Arnold Schwarzenegger a Sylvester Stallone.

Nejde o to, kdo má větší svaly, ani komu to lépe myslí – to jste si mohli odečíst z jejich snímků v osmdesátých letech, kdy měli oba herci dost příležitostí své vnady (méně již své herecké schopnosti) divákům ukázat. Spolu se setkali jen jednou – ve dvou dílech EXPENDABLES: POSTRADATELNÍ. To už bylo až v letech 2010 a 2012 a Arnold v nich byl spíše jako host. Ve filmu PLÁN ÚTĚKU se ambice vyrovnávají a oba si po letech své role s velkou chutí užívají. Navíc nejde o to, kdo z koho, kdo koho přepere, či přelstí, ale hrají kámoše, kteří se jen spolu dokáží dostat se z vězení.

Ray Breslin (Sylvester Stallone) má v tomto filmu skutečně neobvyklé zaměstnání. Jedna bezpečnostní firma, specializující se na ochranu věznic, si ho najímá, aby otestoval slabiny bezpečnosti. Nechá se uvěznit a hledá cestu na svobodu. Už se mu to dostkrát podařilo, až nyní narazí na dokonalou past – na vězeňský systém postavený podle jeho poznatků a připomínek. Soukromé „neoficiální“ vězení pro těžké mezinárodní zločince je uvnitř obří cisternové lodi, řídí ho sadistický správce Hobbes (Jim Caviezel) a zdá se, že pro Raye je to konečná.
Naštěstí se tu sblíží s místním vězeňským bossem Emilem Rottmayerem (Arnold Schwarzenegger - nezvykle na fotkách s bradkou), který dříve pracoval pro obávaného internetového bankovního lupiče. Ani Emilovi se ve vězení nelíbí. Kdo jiný, než tihle dva dohromady, mohou překonat Rayovy „bezchybné“ zabezpečovací systémy a přelstít desítky cvičených dozorců i samotného fanatického ředitele?
Ve filmu si užijete všechno, co podobný žánr obnáší – od krutého mučení a nelítostných vězeňských podmínek, přes napínavé akce a souboje až po konečný – hodně spekulativní – závěr,  kdy se oběma borcům jejich úsilí, snaha i pot vyplatí. Je potřeba k podobnému žánru ještě více dodávat? Jen snad jedno – užijte si to...
Foto: csfd.cz, fandimefilmu.cz

 
PLÁN ÚTĚKU (Escape Plan)
USA 2013, režie
Mikael Höfström
uvádí v úterý 9. května Nova Cinema ve 20,00 hodin
 
 


Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . Tiráž

Copyright © 2001 - 2024 www.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.1727 s