Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . Tiráž ...  Dnes je  pátek 24.5.2024, svátek má Jana 

Hledej

Spolupracujeme

www.bioscop.cz

www.bontonfilm.cz

www.botanicka.cz

www.divadlodisk.cz

www.divadlonavinohradech.com

www.divadloviola.cz

www.dokoran.cz

www.epocha.cz

www.hostbrno.cz

www.jota.cz

www.knihykazda.cz

www.literarnistrom.cz

www.mestskadivadlaprazska.cz

www.ngprague.cz

www.supraphononline.cz

www.svandovodivadlo.cz


MAVERICK – TV tip – Mel Gibson jako hazardní hráč pokeru

21.06.2019   Stanislav Polauf   Film   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

MAVERICK – TV tip – Mel Gibson jako hazardní hráč pokeru Divoký Západ známe z westernů. Muži s kolty proklatě nízko řeší své spory jako chlapi, občas nějací bandité vykradou banku či přepadnou dostavník, do toho konflikt s Indiány. Plavovlasé Maud buď trpně přihlížejí,  nebo vystupují jako zpěvačky v kouři zamlžených saloonů. Zapomeňte na chvíli na sympatického málomluvného pistolníka z neznáma cválajícího na koni s širákem na hlavě. I když zůstanete na Divokém Západě můžete tu navštívit jiný svět – hazardní hernu, kde se hraje o velké peníze.
 





Právě tady potkáte šaramantního hazardního hráče Mavericka s tváří a postavou Mel Gibsona. Ale ne hned – to první seznámení bude pod šibenicí, na níž ho má pověsit trojice zlosynů, vedená bezohledným dobrodruhem Angelem (Alfred Molina). Vyprávění Mavericka o své snaze vyhrát půl milionu dolarů přijde později. A věřte, že bude nesmírně zajímavé a také úsměvné. Film MAVERICK je totiž komedie, která se vysmívá všem legendám Divokého Západu i těm, které se týkají povah a sklonů hazardních hráčů.

Jodie Foster, Mel Gibson
Maverick by se rád zúčastnil turnaje v pokeru, kde hlavní cena je neobyčejně vysoká. Ale chybí mu maličkost – zápisné činí dvacet pět tisíc dolarů. Tolik Maverick při nejlepší vůli dohromady nedá, protože jeho četní věřitelé nejsou schopni splácet dluhy. Proto musí přijít na řadu rafinované triky a úskoky, v nichž ne vždy je úspěšný. Navíc se mu do cesty připlete sličná a mazaná dobrodružka Annabelle (Jodie Fosterová), kolísající mezi vypočítavou bestií a touhou po muži, který se jí líbí. Hazardér má naštěstí dostatek štěstí i přátel a tak po řadě dobrodružství může zasednout k vysněné hře. Ani tady však nekončí všechna překvapení, zvláště když se dostane pod ostříží pohled úplatného šerifa Coopera (James Garner). Cesta k výhře bude složitá a rámovaná podrazy, postupným odpadáním soupeřů a také střílečkou. Přesto řada komických a napínavých scén dokáže udržet vaši pozornost plné dvě hodiny vysílacího času.

Je to trochu jiný pohled na Divoký Západ. Místo koltů se zde tasí se stejnou rychlostí červená esa, vychytralí hráči nedbají na pravidla hry ani morálky a vůbec se zde porušuje vše, nač jste z kina zvyklí. Na počátku byl v Americe oblíbený televizní seriál Roye Hugginse, který jako děcko začátkem šedesátých let Mel Gibson miloval. Možná právě proto se k němu po letech vrátil.  Poté, co se s režisérem Richardem Donnerem sešli společně u filmu SMRTONOSNÁ ZBRAŇ se Gibson pokusil o tento film ve vlastní produkci. Scénář si nechal napsat v Americe usazeným Australanem Williamem Goldmanem, jehož předloha k filmu BUTCH CASIDY AND SUNDANCE KID je považována za vrchol žánru. Roli šerifa Coopera nabídl Gibson Paulu Newmanovi, pro úlohu Annabelle počítal s Meg Ryanovou. Newman však nabídku odmítl a Ryanová dala přednost péči o rodinu. Gibsonovi se podařilo přesvědčit Jamese Garnera, původně představitele televizního Mavericka, aby úlohu šerifa vzal.

Jodie Foster, Mel Gibson, James Gardner
Nehnutá tvář a šikovné prsty jsou nejdůležitějším atributem pokerového hráče. Mel Gibson obé ovládá skvěle, ale ve filmu najdete i krkolomné akce, v nichž je hlavním aktérem, jako třeba skvěle vygradovaná scéna s rozjetým dostavníkem. Scénárista i režisér vás také uspokojí s řadou drobných pasáží plných jak napětí tak humoru a čeká vás i několikanásobný závěrečný zvrat. Co čekat více od filmu, který vás má především bavit?
*************************************************
MAVERICK
USA 1994, režie Richard Donner
uvádí v úterý 25. června Nova Cinema od 20,00 hod
in


 
 
 


Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . Tiráž

Copyright © 2001 - 2024 www.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0247 s