Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . Tiráž ...  Dnes je  středa 29.5.2024, svátek má Maxmilián 

Hledej

Spolupracujeme

www.bioscop.cz

www.bontonfilm.cz

www.botanicka.cz

www.divadlodisk.cz

www.divadlonavinohradech.com

www.divadloviola.cz

www.dokoran.cz

www.epocha.cz

www.hostbrno.cz

www.jota.cz

www.knihykazda.cz

www.literarnistrom.cz

www.mestskadivadlaprazska.cz

www.ngprague.cz

www.supraphononline.cz

www.svandovodivadlo.cz


POD POVRCHEM – TV tip – spravedlnost přichází ze záhrobí

23.08.2019   Stanislav Polauf   Film   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

POD POVRCHEM – TV tip – spravedlnost přichází ze záhrobíKomorní duchařský horor, v němž se budou dít podivné úkazy, které vystraší jak diváky tak i hlavní představitelku Michelle Pfeifferovou. Můžete mluvit i o psychologickém thrilleru, užijete si strašení a paranormálních jevů, abyste nakonec skončili v zatraceně černé realitě.

 Před sebou máte v podstatě jen dvě hlavní postavy: mladý manželský pár Normana a Claire Spencerovy v podání hollywoodských hvězd první velikosti Harrisona Forda a Michelle Pfeifferové. Na pohled mají šťastné a spokojené manželství. Norman je uznávaný genetický vědec, Claire byla kdysi violoncellistkou. Nedávno měla těžkou autonehodu, po níž chvíli ztratila paměť, dcera odjela na studie, tak se doma trochu nudí. Všímá si podivné situace v sousedním domě a je přesvědčená, že soused zabil manželku. V tomto okamžiku se v jejím domě začnou dít podivné věci – dveře se samy otvírají, rámeček s manželovou fotografií několikrát sám od sebe spadne, rádio začne samo od sebe hrát. Pak se v koupelně objeví duch neznámé ženy. Je to přízrak sousedky, skutečné zjevení neznámé ženy či halucinace zjitřených smyslů?

​​​​​​​

 
To už nebudeme divákům prozrazovat. Stačí říci jen tolik, že přes řadu scén jakoby vystřižených od Hitchocka, po nervy drásajícím stupňování napětí až k odhalení pravé příčiny, která je mnohem blíž než sousední pozemek, se určitě nudit nebudete. Ti zkušenější diváci zavzpomínají na motivy z Hitchockových filmů jako OKNO DO DVORA či PSYCHO, objeví z řady filmů známé „duchařské“ motivy a ocení váhání mezi tím, zda mají brát příběh jako realitu či halucinaci jako v Polanského ROSEMARY MÁ DĚŤÁTKO. Na rozdíl od posledně jmenovaného filmu vám vaše váhání režisér Robert Zemeckis na konci čestně rozetne.
 

 
Od tří dílů NÁVRATU DO BUDOUCNOSTI, fantasy hororu SMRT JÍ SLU&SÍ přes mimořádně oblíbeného FORREST GUMPA a mysteriózní thriller KONTAKT dokazoval Robert Zemeckis, že právem patří do první ligy hollywoodských režisérů. To ostatně potvrdil i dalšími film jako třeba MUŽ NA LANĚ nebo SPOJENCI. Herecké hvězdy Harrison Ford a Michelle Pfeifferová se zde setkávají poprvé – on poprvé v záporné postavě, ona přesvědčí oslnivou krásou. Možná by filmu slušelo více logiky, ale nemůžete chtít úplnou dokonalost. 
Foto: csfd.cz, dvd-premiery.cz
********************************************************
POD POVRCHEM
(What Lies Beneath)
USA 2000, režie Robert Zemeckis
uvádí Prima Max ve čtvrtek 29. srpna od 21,45 hodin

 


 


Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . Tiráž

Copyright © 2001 - 2024 www.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0822 s