Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . Tiráž ...  Dnes je  pondělí 27.5.2024, svátek má Valdemar 

Hledej

Spolupracujeme

www.bioscop.cz

www.bontonfilm.cz

www.botanicka.cz

www.divadlodisk.cz

www.divadlonavinohradech.com

www.divadloviola.cz

www.dokoran.cz

www.epocha.cz

www.hostbrno.cz

www.jota.cz

www.knihykazda.cz

www.literarnistrom.cz

www.mestskadivadlaprazska.cz

www.ngprague.cz

www.supraphononline.cz

www.svandovodivadlo.cz


PILSNER FEST UVÍTÁ 5. ŘÍJNA NÁVŠTĚVNÍKY V NOVÉ PODOBĚ

01.10.2019   Stanislav Polauf   Společnost   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

PILSNER FEST UVÍTÁ 5. ŘÍJNA NÁVŠTĚVNÍKY V NOVÉ PODOBĚTradiční festival dobrého piva, vynikající hudby a vybraného jídla, který pořádá plzeňský pivovar PRAZDROJ se letos dočká podstatné změny. Namísto mainstreamových kapel se více soustředí na vlastní oslavu zrodu světoznámého plzeňského ležáku.

 

Pilsner Fest přivítá návštěvníky v sobotu 5. října v areálu Plzeňského Prazdroje a na plzeňském náměstí Republiky. Návštěvníci se mohou těšit na pivo Pilsner Urquell v nejlepší kvalitě i na bohatý doprovodný a hudební program.
 

Festival připomene 177. výročí uvaření první várky věhlasného plzeňského ležáku v roce 1842, kdy sládek Josef Groll uvařil první várku piva ze specifických českých surovin podle vlastní receptury. Vznikl tak zcela originální nápoj, který dal vzniknout nové kategorii piv jménem „Pils.“ Ta je dnes vůbec nejrozšířenější pivní kategorií, náleží do ní asi 70 % celosvětové pivní produkce. Právě úspěch piva typu pils, díky němuž zná plzeňský ležák celý svět, se stal hlavním tématem letošního Pilsner Festu,“ říká Martin Troup, marketingový manažer značky Pilsner Urquell.

Lidé na Pilsner Festu si mohou nejen vychutnat zlatý plzeňský ležák od výčepních z nejlepších restaurací, ale také si vyzkoušet školu čepování pod vedením finalistů soutěže pro nejlepší výčepní Pilsner Urquell Master Bartender. Neodmyslitelnou součástí Pilsner Festu je společný přípitek v 18:42, přímo odkazující k roku 1842, kdy sládek Josef Groll uvařil první várku plzeňského originálu. Připíjet se bude současně přímo v pivovaru a na náměstí Republiky, u obou pódií bude také naražen speciální 177litrový dřevěný sud piva. 
 

 

Centrem dění nebudou letos jen prostory pivovaru, ale také postavené velkokapacitní stany, které budou fungovat jako hospody s programem. Představí se tak  celkem šest restaurací ze všech koutů republiky. Jedinečný ležák si mohou návštěvníci vychutnat třeba v plzeňské restauraci &Svejk nebo v karlovarské restauraci Nároďák – a jen o chvíli později sedět třeba v Brně v restauraci U Čápa. Atmosféru těchto vyhlášených hospod, kde se čepuje Pilsner Urquell, si lidé budou moci užít ve věrné kopii jejich interiéru.

Atmosféru na festivalu zpříjemní hudební program, k poslechu zahrají například kapely Post It, Michal Hrůza a kapela Hrůzy, Lake Malawi nebo Iné Kafe. Podrobnější program najdou zájemci na http://www.pilsnerfest.cz/. Ti praví znalci piva ocení i atmosféru ve stanech, kde se představí řada harmonikářů s hudbou, která se k pivu hodí snad ze všech nejlépe. Kromě hudby na pódiích se návštěvníkům otevře i komornější Mlýnská strouha s chill-out zónou, kde budou vystupovat pouliční umělci provozující tzv Mlýnská strouha s chill-out zónou, kde budou vystupovat pouliční umělci provozující tzv. busking.

Připravený je i doprovodný program plný zábavy a soutěží. Návštěvníci festivalu se mohou účastnit stavby velké zdi z plechovek nebo se vyfotit u Instax stánku. Za splnění úkolů na jednotlivých stanovištích získají razítko. Pokud se jim podaří nasbírat všech pět razítek, mohou si zasoutěžit o pitný režim od Pilsner Urquell.

Největší pivní festival v Česku letos nově otevře své brány minipivovarům, které na počest plzeňského piva uvařily vlastní spodně kvašené ležáky. „Plzeňský ležák stále inspiruje, což dokazují i ležáky šesti minipivovarů, které budou moci návštěvníci Pilsner Festu ochutnat. Společně se zástupci minipivovarů, našimi partnerskými hospodami a všemi návštěvníky Pilsner Festu si připijeme na jeho 177. narozeniny,“ říká Václav Berka, emeritní vrchní sládek Plzeňského Prazdroje.

Na místo vzniku plzeňského originálu odveze zájemce z Prahy speciální vlak, který bude pro všechny účastníky festivalu zdarma. Vlak odjíždí v 10:30 z pražského Hlavního nádraží a zpět do Prahy se vrací ve 23.30. Celkem má vlak pět stanic – Praha Smíchov, Beroun, Zdice, Hořovice, Rokycany a jeho finální stanicí je Plzeň. Vlak je zdarma, stejně jako vstup na Pilsner Fest, a cesta trvá přibližně 1 hod. 45 min.

Ilustrační fota: archiv


 


Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . Tiráž

Copyright © 2001 - 2024 www.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0996 s