Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . Tiráž ...  Dnes je  neděle 26.5.2024, svátek má Filip 

Hledej

Spolupracujeme

www.bioscop.cz

www.bontonfilm.cz

www.botanicka.cz

www.divadlodisk.cz

www.divadlonavinohradech.com

www.divadloviola.cz

www.dokoran.cz

www.epocha.cz

www.hostbrno.cz

www.jota.cz

www.knihykazda.cz

www.literarnistrom.cz

www.mestskadivadlaprazska.cz

www.ngprague.cz

www.supraphononline.cz

www.svandovodivadlo.cz


KRÁLOVNA ALŽBĚTA: ZLATÝ VĚK - TV tip

04.10.2019   Stanislav Polauf   Film   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

KRÁLOVNA ALŽBĚTA: ZLATÝ VĚK  - TV tip                  Historické drama Královna Alžběta: Zlatý věk je pokračováním devět let starého snímku Královna Alžběta, nominovaného na sedm Oscarů. Film jako první upozornil na nesporný talent herečky Cate Blanchett, která vystihla královnu Alžbětu I. tak dokonale, že byla za roli oceněna Zlatým globerm a ceniou za herecký výkon na festivalu v Torontu.

 Zatímco první díl pojednával o nástupu mladičké Alžběty na anglický trůn v roce 1558 Zlatý věk líčí vrcholné období její vlády v druhé polovině šestnáctého století, především pak nelehké období let 1585 až 1588. Protestantská královna je trnem v oku převážně katolické Evropě v čele se španělským králem Filipem II., toho času nejmocnějším světovým panovníkem. Bezpečně se navíc nemůže cítit ani v domovské Anglii, kde jí klidu nedopřávají intrikující katolíci, mocně podporovaní skotskou královnou Marií Stuartovnou (tu hraje známá Samantha Morton). Aby toho nebylo málo, její rádcové jí neustále připomínají otázku jejího nástupnictví, kterou by jako nezadaná "Panenská" královna měla nutně řešit. Stahující se mračna nad královninou hlavou vyústí v sérii událostí, na jejichž konci se bude muset postavit do čela svých vojsk, aby bojovala o bytí a nebytí svobodné Anglie proti mnohem silnějšímu nepříteli v jedné z nejslavnějších námořních bitev naší historie.
Úspěch Zlatého věku velkou měrou závisí na představitelce hlavní role. Nejenže na sebe musela Cate Blanchett navlékat spoustu neforemných kostýmů (včetně těžkého brnění), ale navíc v nich musela předvést celou škálu poloh - pyšnou suverénní vládkyní počínaje a zhrzenou pomstychtivou slabošskou ženou konče. Paradoxní je, že se Cate zpočátku nechtěla k roli, která nastartovala její kariéru, vůbec vracet. "Nechtěla jsem podruhé vstoupit do téže řeky, jenže mezitím jsem se toho naučila o herectví dost na to, abych pochopila, že hrát tutéž postavu nemusí nutně znamenat hrát ji stejně," říká herečka. Uvědomila si co všechno musela pro své poslání královna v zájmu země obětovat, jako potlačit svou touhu po lásce za což čas od času trpěla pochybnostmi, depresemi a zoufalstvím. Jejího oddaného dvorního rádce hraje Geoffrey Rush. I když film stojí na hereckých výkonech nelze opomenout ani vizuální stránku, která vrcholí ohromující námořní bitvou se španělskou Armadou.
Foto: csfd.cz
***********************************************
KRÁLOVNA ALŽBĚTA:ZLATÝ VĚK

(Elizabeth: Golden Age)
USA, SRN, Velká Británie, Francier 2007
režie Shekhar Kapur
uvádí v pondělí 7. října Nova Cinema od 20,00 hodin

 
 
 


Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . Tiráž

Copyright © 2001 - 2024 www.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0351 s