Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . Tiráž ...  Dnes je  pátek 24.5.2024, svátek má Jana 

Hledej

Spolupracujeme

www.bioscop.cz

www.bontonfilm.cz

www.botanicka.cz

www.divadlodisk.cz

www.divadlonavinohradech.com

www.divadloviola.cz

www.dokoran.cz

www.epocha.cz

www.hostbrno.cz

www.jota.cz

www.knihykazda.cz

www.literarnistrom.cz

www.mestskadivadlaprazska.cz

www.ngprague.cz

www.supraphononline.cz

www.svandovodivadlo.cz


Čtyřikrát napětí a tajemno od Mystery Press

06.11.2019   Stanislav Polauf   Literatura   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Čtyřikrát napětí a tajemno od Mystery PressNakladatelství Mystery Press s.r.o. v Praze uvedlo v nedávných dnech na knižní trh hned čtyři zajímavé romány, které zcela jistě uspokojí zájemce o detektivní a kriminální tématiku s prvky záhady a tajemna.
 Tim Weaver: Žena mého života. 
Pohřbil ji. Oplakal. A teď je zpět…
Britský spisovatel Tim Weaver se na českém trhu velmi rychle zařadil mezi autory, jejichž každá další kniha je čtenáři netrpělivě očekávána. Fanoušky si přitom získal nejen osmi krimi thrillery s Davidem Rakerem, ale také svou letošní návštěvou Prahy.

V deváté knize se Weaver vrací na samý počátek ságy, k románu Hon na mrtvého, v němž se David Raker kvůli předčasné smrti své manželky Derryn vydal na dráhu soukromého vyšetřovatele, specializujícího se na pátrání po pohřešovaných osobách.

Ženě mého života se ale na policejní stanici objeví žena, která tvrdí, že je Derryn a že Raker celou dobu trpěl bludy. Složité rozplétání této šokující záhady je ve Weaverově podání dalším brilantním literárním zážitkem plným napětí a nečekaných zvratů.

Originální název: You Were Gone - Překlad: Alžběta Lexová Robinson: Smrtící hry

Robinson: Smrtící hry - Pouze muž ochotný vsadit vlastní život může přežít smrtící hry…
Genealog Jefferson Tayte se českým čtenářům představil v dosud pěti thrillerech (Stopy v krvi, Hluboký hrob, Poslední anglická královna, Ztracená vládkyně a Spříznění) a nakladatelství Mystery Press (www.mysterypress.cz) nyní vydává šestý, nazvaný Smrtící hry.


Stejně jako Taytův předchozí případ, v němž nalezl kořeny svého původu, je i ten nejnovější pro obtloustlého genealoga velmi osobní: ve Smrtících hrách se musí vypořádat se sériovým vrahem a zároveň genealogickým géniem, který má jediný cíl: Jeffersona Tayta.

Na rozdíl od předchozích knih, jež se odehrávaly zejména v Británii, zasadil Steve Robinson Smrtící hry do USA, konkrétně do Washingtonu, D.C. A v těchto kulisách rozehrál další brilantní thriller, který ocení zejména čtenáři Dana Browna a Stiega Larssona
Originální název: Dying Games Překlad: Kateřina NiklováScott Pratt: Nevinný klient - Když se vytratí hranice mezi lží a pravdou…

„Vidím v tom Scotta Turowa a Johna Grishama... Úvodní kapitola je asi to nejpůsobivější, co jsem za posledních deset let četl,“ napsal o krimi thrilleru Nevinný klient populární autor detektivek Ken Bruen, čímž román Scotta Pratta dokonale vystihl.

Joe Dillard, hlavní hrdina knihy, je prvotřídní obhájce, ale svou práci si navzdory úspěchům už dávno neužívá. Zastupování zločinců, o jejichž vině nemá nejmenší pochybnosti, začíná tížit jeho svědomí a nejraději by všeho nechal. Pak ale potká zranitelnou Angel, servírku ze striptýzového klubu, která je obviněná z brutální vraždy kazatele…

„Pratt dokonale vykreslil protagonisty svého příběhu, zvláště pak silné jižanské ženy, které se v této brilantně napsané prvotině sice tváří zranitelně, ale se světem ovládaným muži bojují o to urputněji,“ pochválil Prattova Nevinného klienta také prestižní literární magazín Publisher’s Weekly.

Stejně nadšení jsou z krimi thrillerů s Joem Dillardem i čtenáři, protože jak Nevinný klient, tak i další díly této vynikající série se pravidelně umisťují v žebříčcích bestsellerů Amazonu a deníku Wall Street Journal. Druhý a třetí z nich, tedy romány V dobré víře a Nespravedlnost pro všechny, vydá nakladatelství Mystery Press (www.mysterypress.cz) příští rok. 

Originální název: An Innocent Client Překlad: Kateřina Bínová

 
Dana Stabenow: Devátá oběť - Severská krimi z opravdového severu…
Pokud máte rádi severské krimi, ale zároveň vám jejich neuvěřitelné a často nelogické zvraty kazí dojem ze čtení, nakladatelství Mystery Press (www.mysterypress.cz) pro vás připravilo alternativu: chytré a napínavé detektivky Dany Stabenow, které se odehrávají na Aljašce.

V první polovině tohoto roku vyšel prestižní cenou Edgar oceněný román Chladný den pro vraždu, jímž Dana Stabenow uvedla na scénu vyšetřovatelku Kate Shugakovou. Ta kdysi pracovala pro kancelář návladního, ale když jí jeden z případů zanechal hluboké jizvy na těle i na duši, rozhodla se vrátit do rodného kraje.

Právě tady, mezi příslušníky aleutské komunity, odkud pochází, Kate v dnes již jednadvacetidílné sérii řeší své případy. U nás právě vychází kniha druhá – Devátá oběť –, v níž musí tvrdohlavá vyšetřovatelka nalézt psychopatického střelce, který zabil devět lidí, a zároveň odhalit, proč byla devátá oběť zastřelena jinou zbraní.

Originální název: A Fatal Thaw Překlad: Alžběta Lexová
O knize přineseme ve webmagazinu.cz recenzi 
 
 
 
 
 


Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . Tiráž

Copyright © 2001 - 2024 www.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0214 s