Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . Tiráž ...  Dnes je  čtvrtek 30.5.2024, svátek má Ferdinand 

Hledej

Spolupracujeme

www.bioscop.cz

www.bontonfilm.cz

www.botanicka.cz

www.divadlodisk.cz

www.divadlonavinohradech.com

www.divadloviola.cz

www.dokoran.cz

www.epocha.cz

www.hostbrno.cz

www.jota.cz

www.knihykazda.cz

www.literarnistrom.cz

www.mestskadivadlaprazska.cz

www.ngprague.cz

www.supraphononline.cz

www.svandovodivadlo.cz


Suchý a Martinová coby gratulanti k výročí Fine Gospel Time Zuzany Stirské

23.11.2019   Aneta Šimonková   Hudba   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Suchý a Martinová coby gratulanti k výročí Fine Gospel Time Zuzany StirskéSpojit oslavu pracovního a osobního výročí tak, aby byla spokojenost jak na straně oslavence, tak i gratulantů, se podařilo čerstvě pětašedesátileté zpěvačce s úžasným hlasem Zuzaně Stirské. Založení jejího souboru Fine Gospel Time se totiž datuje k jejím narozeninám, a tak výročí obého slaví ve stejný den. Na jubilejním galakoncertu k 20. výročí vzniku prvního gospelového souboru u nás „Fine Gospel Time“ se tedy zároveň sešli i přátelé Zuzany Stirské, kteří jí přišli popřát k jejím půlkulatým narozeninám. Někteří se tak stali součástí osobitého koncertu, jiní zasedli mezi publikum, nechali se bavit a s přáním se objevili na pódiu až krátce před koncem galakoncertu.

„Zuzanu jsem potkala na úplném začátku své kariéry“, prozradila oblíbená country zpěvačka Věra Martinová, která si pak na pódiu se Stirskou zazpívala jeden ze svých hitů Pane náš. „Ona byla v porotě soutěže, kde jsem odstartovala svou hudební dráhu.“ To Jiří Suchý poznal Stirskou coby mladinkou (devítiletou) talentovanou zpěvačku a nabídl jí angažmá v divadle Semafor. O mnoho let později si zazpíval také s jejím dcerami. Když se pak, v rámci galakoncertu, společně sešli na pódiu divadla Hybernie, bylo všem jasné, že „rodinnou“ písničku „Sluníčko, sluníčko“ uslyší publikum v této nevídané formaci.

Do posledního místa zaplněné divadlo si poslechlo (a zároveň zazpívalo) jak semaforské písničky, tak i evergreeny a gospelové skladby. Zatímco si mnozí gratulanti přišli s oslavenkyní a jejím souborem zazpívat, někteří vnesli do programu humor a nadsázku. Jako například Zbygniev Czendlik, Karel Vágner nebo imitátor Petr Jablonský. Atmosféru koncertu povznesl symfonický orchestr Fine Time pod vedením Jakuba Přibyla.

„Mám obrovskou radost, že se koncert povedl a lidi odcházeli spokojení“, svěřila se dojatá Zuzana Stirská. „Hodně lidí na mě čekalo po skončení u pódia a děkovalo mi. To mě úplně dostalo. Zpívám pro radost sobě a všem, kteří na naše koncerty chodí, ale tolik uznání mě opravdu zaskočilo“, přiznala se slzami v očích oslavenkyně, kterou v nadcházejících měsících čekají vánoční koncerty.Zdroj: Helena Váňová production

Foto: Felix Pašek, Petr Bureš
 


Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . Tiráž

Copyright © 2001 - 2024 www.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.3512 s