Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . Tiráž ...  Dnes je  neděle 19.5.2024, svátek má Ivo 

Hledej

Sociální sítěWebmagazín na Instagramu
Webmagazín na X Twitteru

Spolupracujeme

www.bioscop.cz

www.bontonfilm.cz

www.botanicka.cz

www.divadlodisk.cz

www.divadlonavinohradech.com

www.divadloviola.cz

www.dokoran.cz

www.epocha.cz

www.hostbrno.cz

www.jota.cz

www.knihykazda.cz

www.literarnistrom.cz

www.mestskadivadlaprazska.cz

www.ngprague.cz

www.supraphononline.cz

www.svandovodivadlo.cz


Tantrický sex a menopauza

11.01.2020   Renata Petříčková   Literatura   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Tantrický sex a menopauzaAutorky pojaly tuto knihu jako výzvu zamilovat se do svého těla v období menopauzy. Prohloubit v něj důvěru, pochopit zdravotní fyzické i psychické souvislosti, a pochopit a rozvinout a žít novou tvořivost, novou plodnost, kterou nám tělo dává!
 

Co jsem si z knihy odnesla jako hlavní?
V období menopauzy je naše psychika citlivě (přecitlivěle – a to více pravdivě) ladí na své potřeby, už si nemůžeme něco nalhávat, tlačit se tam, kam už nemusíme… to vše dává tělo velmi výrazně najevo.
V období menopauzy se ztracená fyzická plodnost transformuje do úžasně osvobozující nové plodnosti, která doslova čeká na nové podněty, na možnost splnit si své sny, pracovat na čem chcete, milovat život tak, jak chcete. Už tedy není plodné vaše lůno, ale začínají být plodné ruce, mysl a mozek.
Ideální? Dá se to tak říct, ale kniha by neměla více než dvěstě stran, kdyby to bylo tak jednoduché. Na této cestě k životnímu předělu ženského těla, a také úlohy sexu a tělesné důvěrnosti, je spousta překážek, z nichž většinu sobě klademe do cesty samy. Protože jsme se naučily, protože se to od nás očekává, protože jsme menopauzou stigmatizovány, protože tu není ve společnosti obecně dán prostor nové roli ženy v nově plodné roli.

Protože tu není prostor pro sdílení bolesti a ztrát, které s touto etapou života, můžeme zažívat.
Nikde se nemluví o tom, že můžete v tento čas oplakat to, že už nebudete nikdy matkou, že vaše tělo už nezažije těhotenství… Nebo můžete? Vždyť je to směšné, řeklo by vám okolí!
Ale často je právě tohle obrovskou bolestí na duši ženy, která milovala mateřství. Spojuje-li se pak toto období ještě s časem, kdy děti vylétají z hnízda, je o nepohodu postaráno.
Jinou ženu bolí fyzické projevy stárnutí, stav její pleti, vlasů, prsů, trápí ji třeba i zdravotní problémy, kterým pak ani projevy menopauzy příliš neprospívají. Mládí je pryč, tělo se nenávratně mění… i s tím je třeba se smířit a to není pro některé ženy lehký proces.

A právě tento a podobným bolestem, budete se divit, jaké jsou možné niterné projevy a lítosti žen, autorky věnují velkou část knihy, často to souvisí i s nově probuzenými dávno zasunutými modely zneužití ženských těl a to nejen s prožitými, ale i s těmi, které si na sobě táhneme po generace. Síla nevypořádaných vzpomínek….

Ale víte co… tohle je niterná sladkobolná i nesmírně uvolňující kniha, ve které najdete soucit a touhu najít tu pohodu a začít tvořit. SAMA – svobodná… milující a milovaná.

Protože taková žena v menopauze…
„Instinktivně tíhne k tomu, aby si energii udržela uvnitř, aby už nevyhledávala vzrušení okolního světa, aby neplýtvala životní silou na zbytečné, nenaplňující prožitky. Její duše ji volá, aby se ponořila, ustlala si a prostě je byla. Už ji nebaví rozhovory beze smyslu, nemá důvod marnit čas ve vztazích, které postrádají hloubku. Její divoká duše ji hlasitě povolává do nekonečné lásky. Sice už nebude rodit děti, ale může porodit sebe samu, svůj nový život….
…Zpochybnění touhy plnit potřeby druhých, a to nejen v ložnici, ale v životě obecně, je pro mnoho žen obrovská změna, ale vyplatí se, protože odměna bude nepředstavitelná… Prázdný pohár nemá co dát, ale když je naplněný jasem vaší vlastní lásky, tak máte co nabídnout a o co se podělit.“
A já dodám, nejen v ložnici…

O AUTORCE:

Diana Richardson se narodila v Jižní Africe. Vystudovala práva, ale brzy začala vyučovat techniky léčivých masáží. Stala se žačkou slavného indického mystika Osha a pronikla do tajemství tantry spojující sex s meditací. Toto je její osmá kniha o tantrickém přístupu k lásce a sexu. Je uznávanou expertkou na vědomé milování, kde se pracuje s energiemi využívanými už ve starých východních duchovních naukách, čínském taoismu a indické tantře. Jejím manželem a spolupracovníkem je Michael Richardson, mistr tchaj-ťi, s nímž vede ve &Svýcarsku kurzy vědomého milování. U nás vydala Vědomé milování a Tantrický orgasmus pro ženy. www.loveforcouples.com

Janet McGeever je australská spisovatelka, která od roku 1999 pracuje jako psychoterapeutka. Přes dvacet let pracuje se ženami a s páry. Od roku 2012 je certifikovanou lektorkou transformačních kurzů pro páry Making Love manželů Richardsonových. Získala magisterský titul v oboru prožitkové a kreativní arteterapie a vytvořila kurz Čas ženy – stará moudrost pro moderní žen, který vznikl v průběhu psaní této knihy. www.janetmcgeever.com

Vydalo nakladatelství Synergie Publishing, 2019, www.synergiepublishing.com
 Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . Tiráž

Copyright © 2001 - 2024 www.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0355 s