Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . Tiráž ...  Dnes je  pondělí 20.5.2024, svátek má Zbyšek 

Hledej

Sociální sítěWebmagazín na Instagramu
Webmagazín na X Twitteru

Spolupracujeme

www.bioscop.cz

www.bontonfilm.cz

www.botanicka.cz

www.divadlodisk.cz

www.divadlonavinohradech.com

www.divadloviola.cz

www.dokoran.cz

www.epocha.cz

www.hostbrno.cz

www.jota.cz

www.knihykazda.cz

www.literarnistrom.cz

www.mestskadivadlaprazska.cz

www.ngprague.cz

www.supraphononline.cz

www.svandovodivadlo.cz


Od "špatného" sexu k tomu, který vás posílí!

18.01.2020   Renata Petříčková   Literatura   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Od Pro partnerský vztah je důležité vzájemné pochopení sexuální oblasti. Což je dosti oříšek, protože do této části života vstupujeme v podstatě jako do pokračování našeho „(ne)vymazleného“ dětského období. Navíc máme sklony při nesouladu hledat chyby u druhého a unavený a nešťastný vztah spíše opouštět, než abychom hledali cesty hlouběji do vlastních duší.

Je zřejmé, že intimní oblast je tou, jež je v partnerském vztahu nejcitlivější. A snadno na ni nasedá množství tuhých slupek bolesti, křivd a tichých slz, nevyřčených slov. Někdy s těmito slupkami vstupujeme i do prvního partnerského vztahu.

Autorka tyto slupky definuje, budete možná překvapeni, kolik jich může být a jak snadno vznikají. Jak může i emocionální hlad, strach, chladné dětství ovlivnit ten program „na pozadí života“, který potřebuje žít v tělesném prožívání, u něhož je důležité cítit se v bezpečí. Jak snadno vznikají ty zmiňované tuhé slupky. Dychtivost, odpor, nevěry, nespokojenost nebo různé odchylky v sexuálním prožívání, sklon k dominanci nebo submisivitě, to všechno vzniká v citlivém dětství a další životní prožitky v nás tyto vzorce nenápadně, zcela nepozorovaně, utužují.

Problémy, na které se autorka zaměřuje:
Jen namátkou, protože mnohé jsou jemně skryty v textu a každému do oka padnou ty, se kterými cítí osobní zkušenost, ale nade vše mi trochu vystoupily věci velmi zajímavé:
  • O sexuálním prožívání pacientů s demencí, kteří jsou v podstatě osvobozeni od konvencí, od povinností, od stresu?
  • O sexuálním prožívání sexuálně traumatizovaných lidí, jak se vyloupnout ze svéh obalu emoční plochosti a začít znovu žít.
  • O sexuálním prožívání, které si neseme v sobě skrz celé generace našich rodů, jak může to, jak sex prožívala vaše maminka nebo babička, ovlivnit vás? Dost!
Sex je otiskem naší duše, naší minulosti, našeho prožívání i důvěry ve svět jako takový.
Nedůvěřivý člověk si nikdy sex neužije tak, aby se v něm uvolnil bez potřeby něco/někoho kontrolovat. Na své si tu přijdou ženy i muži, přesto jsou v knize více vyhraněné ženské principy pro lepší pochopení celé situace, protože ženy jsou v sexu vždy ty zranitelnější.

Ale není to jen o vážných problémech, ale i o chvílích, kdy se sex stane nudou, šedí a smutkem. Ne, skutečně není třeba měnit partnera. A i toho, na kterého jste nyní možná rozezlena a zklamána, můžete znovu začít milovat, když se do toho společně pustíte.

Velmi jemný, účinný a celistvý návod na obnovení partnerských vztahů, ale také obnovení vztahu k sobě samým. Tam totiž všechno začíná.

O AUTORCE:
Eva-Maria Zurhorst je nejznámější německá vztahová poradkyně a autorka řady bestsellerů. Svou původní profesi novinářky vykonávala například v Jihoafrické republice a Egyptě. Později se jako komunikační poradkyně přesunula do sféry ekonomiky. Po absolvování dodatečného psychoterapeutického výcviku dnes se svým mužem Wolframem působí jako vztahový kouč a kouč pro rozvoj kariéry. Její knihy byly přeloženy do 17 jazyků.


Eva Maria Zurhorst, SOULSEX - Objevte znovu kouzlo fyzické lásky
Vydalo nakladatelství Synergie Publishing SE, 2019
Úvodní foto, prodej: 
www.synergiepublishing.com

Foto: archiv autoraKomentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . Tiráž

Copyright © 2001 - 2024 www.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0346 s