Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . Tiráž ...  Dnes je  neděle 26.5.2024, svátek má Filip 

Hledej

Spolupracujeme

www.bioscop.cz

www.bontonfilm.cz

www.botanicka.cz

www.divadlodisk.cz

www.divadlonavinohradech.com

www.divadloviola.cz

www.dokoran.cz

www.epocha.cz

www.hostbrno.cz

www.jota.cz

www.knihykazda.cz

www.literarnistrom.cz

www.mestskadivadlaprazska.cz

www.ngprague.cz

www.supraphononline.cz

www.svandovodivadlo.cz


PRINCEZNA A ŽABÁK – TV tip – animovaný oddech od současných starostí

10.04.2020   Stanislav Polauf   Film   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

PRINCEZNA A ŽABÁK – TV tip – animovaný oddech od současných starostíUž máte dost problémů dnešních dnů, už se trochu nudíte v dobrovolné či nucené karanténě? Můžete sice číst, ale jen zásoby, které jste si nastřádali a dosud jste na ně neměli čas. Knihkupectví i knihovny jsou zavřené, a spoléhat na televizi? Je toho v programech hodně, ale když nemusíte krváky, krimi ani romantiku, pak se nabídka patřičně mrskne. A i tady k vám dolehnou dnešní problémy a máte pocit, že jim nejde uniknout. My vám dnes nabízíme opravdový únik – pohádku. A navíc ještě animovanou.
Zapomeňte ale na pohádky trojrozměrné ve 3D. Vrátíte se do klasického kresleného filmu, jak jej před 85 lety (ano, tak je to již dlouho) dalo světu studio Walta Disneyho v SNĚHURCE A SEDMI TRPASLÍCÍCH. Walt Disney sice v roce 2004 vyhlásil konec klasicky animovaných (t.j. dvourozměrných) filmů, ale když se Disneyho animační divize spojila s animovaným studiem PIXAR, jeho nový šéf John Lasseter poslal Disneyho předsevzetí k čertu a tým Rona Clementse a Johna Muskara (známe od nich třeba filmy MALÁ MOŘSKÉ VÍLA ALADIN či PLANETU POKLADŮ) dostal zelenou k staronovému produktu.
Tu pohádku z názvu jistě každý zná. Spanilá princezna v ní políbí nevzhledného žabáka, ten se změní k krásného prince a bude svatba, zazvoní zvonec a pohádky bude konec. Ale tady to bude trochu jinak. Princ (resp. krásný mladík) tu sice je, ale je trochu zhýčkaný a navíc zakletý woodu kouzelníkem do podoby žabáka. Ví, že do lidské podoby ho může dostat jen polibek pruincezny. Ta však zrovna není k dispozici. Musí se spokojit s Tianou, chudou servírkou z New Orleansu, která ani tak netouží po krasavci ale po vlastní restauraci. Za slušnou odměnu se uvolí odporného žabáka políbit. Jestliže pohádky polibkem končívají, pak tady je polibek na začátku. Vše bude jinak – žabák se nepromění v prince, ale z Tiany se stane žába. Jak se dostat do lidské podoby a překazit intriky? Konec asi tušíte - je to pohádka a tak vše musí dobře dopadnout, Zloba čarodějníka se zlomí a zlomí se i nenávist těch dvou nešťastníků, aby se o to vášnivěji mohli posléze milovat... 
Všichni staromilci musí zaplesat, pohádka jako vyšitá dle starých not. Výbušná směs humoru, napětí, hudby a citu musí přijít k chuti každému. A protože jsme v New Orleansu  kde na každém rohu zní jazz, pak se ho milovníci toho klasického dočkají i v tomto filmu. Dokonalá výprava, množství dalších postaviček, které nejsou ani chvilku v klidu – to všechno doplní zážitek, který vám určitě odsune všechny starosti alespoň o dvě hodiny. Je to málo?
Foto: csfd.cz, animsvet.cz
***************************************** 
PRINCEZNA A ŽABÁK 
(The Pincess and the Frog) USA 2009, 
režie Ron Clements a John Musker
uvádí v pátek 17. dubna od 20,00 hodin Nova Cinema

 
 


Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . Tiráž

Copyright © 2001 - 2024 www.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0314 s