Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . Tiráž ...  Dnes je  pondělí 27.5.2024, svátek má Valdemar 

Hledej

Spolupracujeme

www.bioscop.cz

www.bontonfilm.cz

www.botanicka.cz

www.divadlodisk.cz

www.divadlonavinohradech.com

www.divadloviola.cz

www.dokoran.cz

www.epocha.cz

www.hostbrno.cz

www.jota.cz

www.knihykazda.cz

www.literarnistrom.cz

www.mestskadivadlaprazska.cz

www.ngprague.cz

www.supraphononline.cz

www.svandovodivadlo.cz


Caravaggio: O životě a dílech legendárního umělce v podání komiksové ikony

05.05.2020   Stanislav Polauf   Literatura   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Caravaggio: O životě a dílech legendárního umělce v podání komiksové ikony Michelangelo Merisi de Caravaggio je jeden z nejslavnějších umělců historie a Milo Manara je zase nejslavnější současná italská legenda v oblasti umění. Tohle spojení dalo vzniknout komiksu, který sám vstupuje do historie. Nakladatelství CREW tak vydává již jednadvacátý titul v edici Mistrovská díla evropského komiksu.
 


Michelangelo Merisi de Caravaggio byl nejen fascinující malíř, ale i člověk. Citlivý i vzteklý, hédonista i dobrodruh, tvůrce, který se přes svůj krátký život zapsal do dějin umění, hlavně díky své práci se světlem a stínem. Dílo Caravaggio tak vzniklo na počest jednoho z nejslavnějších umělců historie, a to rukou nejslavnějšího umělce současnosti. Milo Manara v knize popisuje nejen Caravaggiův osud a vznik jeho obrazů, ale i svůj osobní malířský styl upravuje tak, aby se co nejvíc podobal a blížil malířovým vizím.

„Caravaggio je už čtvrtý komiks Milo Manary, který se dostal do naší řady Mistrovská díla evropského komiksu,“ vysvětluje Petr Litoš z Nakladatelství CREW. „Nedávno spolu v jedné knize vyšla dvě historická dramata, Indiánské léto a El Gaucho, zachycující námořní války i osídlování Ameriky. Ale úplně poprvé se u nás Manara objevil s příběhem Borgia, který vznikl ve spolupráci s Alejandrem Jodorowskym. Ten historické události bral spíš jako odrazový můstek k atmosférickému vystižení renesanční doby. A Manara tu oslnil nádhernou propracovanou kresbou, plnou detailů. A teď přišel Caravaggio, stejně dokonalý, ale v mnohém odlišný. Zatímco Borgia byl zářivě barevný, Caravaggio se i barevností víc blíží klasickým malbám. Manara si k němu scénář psal sám, je mnohem civilnější a víc se drží historie, s velkým důrazem na Caravaggiovu tvorbu a na vznik jeho nejslavnějších děl. Manara si tu hraje si s jejich inscenováním, znovu je vytváří pro komiksové médium.“
Milo Manara je úžasný malíř, legenda, provokatér, přítel Federica Felliniho, obdivovatel krásných žen a autor mnoha slavných komiksových děl. Jedná se o jednoho z mála tvůrců, který se s přibývajícím věkem zlepšuje a překonává sám sebe. A dá se říct, že Caravaggio je rozhodně jeho nejosobnější mistrovské dílo. Není však divu, tento malíř je Manarův oblíbený tvůrce.

Tento titul vychází jako jednadvacátá kniha v edici Mistrovská díla evropského komiksu. Oblíbené edice, ve které čtenáři dostávají nejen to nejlepší a nejslavnější z evropského komiksu, ale navíc vše vychází v jedné (a někdy velmi obsáhlé) knize. V edici se představili tvůrci jako Alejandro Jodorowsky, Moebius, Paolo Eleuteri Serpieri, Enki Bilal, Grzegorz Rosiński, Francois Boucq, Régis Loisel a mnoho dalších. Tahle edice u nás pomohla prosadit evropský komiks a nastolila trend vydávání kompletních příběhů. Manarovým Caravaggiem vstoupila edice do roku 2020 – a už se plánují další zajímavé tituly!
Vydává Nakladatelství CREW; scénář a kresba Milo Manara; 120 barevných stran; 399 Kč.

Titul Caravaggio vychází 5. května 2020 a je k dostání na www.obchod.crew.cz a u dobrých knihkupců.
Zdroj: 
dominika@2media.cz
 
 


Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . Tiráž

Copyright © 2001 - 2024 www.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.129 s