Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . Tiráž ...  Dnes je  středa 22.5.2024, svátek má Emil 

Hledej

Sociální sítěWebmagazín na Instagramu
Webmagazín na X Twitteru

Spolupracujeme

www.bioscop.cz

www.bontonfilm.cz

www.botanicka.cz

www.divadlodisk.cz

www.divadlonavinohradech.com

www.divadloviola.cz

www.dokoran.cz

www.epocha.cz

www.hostbrno.cz

www.jota.cz

www.knihykazda.cz

www.literarnistrom.cz

www.mestskadivadlaprazska.cz

www.ngprague.cz

www.supraphononline.cz

www.svandovodivadlo.cz


BRATŘI – TV tip - Bratři - každý jiný

08.05.2020   Stanislav Polauf   Film   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

BRATŘI – TV tip - Bratři - každý jinýV Hollywoodu se už stalo tradicí, že když se jim zalíbí námět některého evropského filmu, natočí si jeho remake sami znovu. Příběh dvou bratrů napsal nejprve scénárista Anders Thomas Jensen a natočila v roce 2004 dánská režisérka Susanne Bierová. O pět let později se Susanne Bierová spolu s Davidem Benioffem podílela na obdobném příběhu se stejným názvem BRATŘI. V režii Jima Sheridana (MOJE LEVÁ NOHA, VE JMÉNU OTCE, BOXER, IN AMERICA, DŮM SNŮ)) se tak na plátno dostává příběh dvou zcela rozdílných bratrů, tentokrát ve zcela současném balení.

 

 
Těmi dvěma zmíněnými bratry jsou: Pýcha rodiny Cahillů - starší syn Sam (Tobey „Spiderman“ Maguire) – otec dvou malých dcerek, vzorný manžel a hlavně – mariňák, který tráví dvě třetiny roku na zahraničních misích a černá ovce rodiny - mladší lehkomyslný Tommy (s tváří Jakea Gyllenhaala), který je častěji ve vězení než doma. Přesto je to právě Tommy, kdo se ujme Samovy rodiny poté, co přijde zpráva, že vrtulník jeho bratra byl v Afganistánu sestřelen a Sam prohlášen za mrtvého.

Tobey Maguire, Jake Gylenhaal
Péče o druhé potížistu Tommyho změní a začne se vzorně starat o děti i bratrovu ženu (Natalie Portmanová). Po čase k sobě najdou cestu a zamilují se do sebe. Zvrat nastává ve chvíli, kdy je bratr nalezen živý a vrací se z Afgánistánu domů...

Jake Gylenhaal
Příběh nejen o jedné rodině a jejích problémech, ale v obecnější rovině i o tom, co okolnosti udělají z člověka. O tom, jak se k lepšímu může změnit lehkovážný muž a naopak, co válka udělá s psychikou dříve "hodného" a vzorného manžela a otce dvou dětí.
 
Tobey Maguire, Natalie Portmanová
K filmu řekli: 
Jim Sheridan: "„Jakmile se objevila možnost režírovat Bratry, skočil jsem po ní. V tomto filmu je totiž všechno co by v dobrém filmu mělo být – láska, nenávist, bolest, odpuštění, prostě všechno,“
Když jsem hledal představitele hlavních rolí, hned jsem myslel na tyhle tři. A to jsem ani netušil, jak jsou svým postavám ve skutečnosti podobní. Teda Jake Gyllenhaal není žádný potížista, to ne,“ směje se Sheridan, „ale je to velký pohodář, hraje přirozeně a uvolněně a rád improvizue. To Tobey Maguire má rád ve všem pořádek, rád má věci pod kontrolou. A Natalie? Těžko bych hledal jinou herečku, která by dokázala zahrát Grace tak opravdově a citlivě, jako silnou, obětavou ženskou, jenž přestože je zdrcená ztrátou manžela se snaží jít dál kvůli svým dětem,“ rozplývá se režisér.

Tobey Maguire:Chtěl jsem ukázat, jak moc dokáže válka změnit člověka, zjistit co vlastně dělá člověka člověkem a co se stane, když ho někdo připraví o jeho lidskou důstojnost. Ale Bratři nejsou válečný film, jsou především o lásce – o lásce romantické, bratrské, rodičovské.

Jim Sheridan je v odborných kruzích oceňován právě proto, jak civilně dokáže zobrazit i ty nejhlubší emoce. Jeho šest nominací na Oscara je toho nejlepším důkazem. K úspěchu filmu nesporně přispěla i vynalézavá kamera Fredericka Elmese, dvorního kameramana velikánů nezávislého filmu Davida Lynche a Jima Jarmushe nebo strhující hudební doprovod, o který se mimo jiné postarala irská skupina U2.

Foto: csfd.cz, br. pinterest.com

*************************************
BRATŘI (Brothers)
USA 2009, režie Jim Sheridan
uvádí v pondělí 11. května FILMBOX PREMIUM od 22,35 hodin


  
 
 


Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . Tiráž

Copyright © 2001 - 2024 www.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0202 s