Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . Tiráž ...  Dnes je  neděle 19.5.2024, svátek má Ivo 

Hledej

Sociální sítěWebmagazín na Instagramu
Webmagazín na X Twitteru

Spolupracujeme

www.bioscop.cz

www.bontonfilm.cz

www.botanicka.cz

www.divadlodisk.cz

www.divadlonavinohradech.com

www.divadloviola.cz

www.dokoran.cz

www.epocha.cz

www.hostbrno.cz

www.jota.cz

www.knihykazda.cz

www.literarnistrom.cz

www.mestskadivadlaprazska.cz

www.ngprague.cz

www.supraphononline.cz

www.svandovodivadlo.cz


Jan van Helsing: Kdo se bojí Smrti?

08.06.2020   Renata Petříčková   Literatura   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Jan van Helsing: Kdo se bojí Smrti?Kladete si otázky o smyslu života, o tom, jak to tady vlastně s dušemi a lidmi funguje? Kniha Jana van Helsiga Kdo se bojí Smrti patří k těm, které napsal mezi prvními a poprvé nám tu představuje bytost, která je součástí našich životů - rozhovor s temnou bytostí, která má na starost život na Zemi. Nečekejte ponuré čtení, ač někdy to může být trošku temnější, ale spíše vysvětlení toho, proč tu jsme - a proč se vyplatí žít každý den tak, abychom se smyslu svého bytí nejen dotýkali, ale naplno ho žili.

Možná je Země nejtěžší planeta pro život. Učební a dosti těžká.
Souhlasíte? Pak jsme naladěni na stejnou vlnu, protože i to, z čeho se můžeme učit - může končit dobře. A tady se začíná rozplétat klubko černé vlny, která uvolňuje, objasňuje a záměrem autora bylo zbavit nás strachu. Vlastně ze života jako takového.
Autor vysvětluje, jaká je anatomie lidské duše, jaké jsou zákonitosti vesmíru, ale i  Země, to všechno se tu dozvíme ve strhujícím rozhovoru, který vedl autor s temnou bytostí, která má být naším průvodcem po celý život.


Autor se tu rozepisuje o tématech, která v jeho pozdějších dílech byla rozvinuta víc, poprvé se setkává s hloubkou, která dává odpovědi na otázky, které si každý klademe. Ale na které konvenční věda ani mainstream nemá odpovědi.

Kniha je na světě již několik let, ale stále má svým čtenářům co říct. Rozhodně bych ji doporučila jak milovníkům Jana van Helsinga, protože se přece jen od dalších trošku odlišuje hlubším tématem o lidské duši i různých entit kolem nás, i osobními zkušenostmi, ale také těm, kteří se s tímto německým autorem setkávají poprvé. I pro mne byla tato kniha prvním setkáním a i když to pro mne byla velice pragmatická kniha, dá se říci, že autor splnil to, co sliboval. Cílem je pochopit lidskou duši, pochopit svět kolem nás v neviditelných širokých souvislostech a pěkně do toho všeho zapadnout s optimismem. Probouzí chuť se probudit, žít a být šťastný.

Ukázka:
„Zvu vás tedy na novou a neobvyklou cestu. Samozřejmě, pokud chcete, můžete setrvat ve starých způsobech myšlení. Jestliže máte zájem vydat se společně se mnou do nových oblastí, tak vás srdečně vítám v klubu duchovních dobrodruhů. Pojďme tedy k věci a já se vám provokativně zeptám: Snad nemáte strach?“
A tím se otvírají kapitoly této knihy, u které se vám bude tajit dech, téma silné, navazující často i na různé mýtické představy, kde se dá říci, že kamkoliv se historii vydáme, nacházíme mnoho styčných bodů.
A Jan van Helsing v tomto rozhovoru vše probírá do nejmenších detailů.
Jakou má kniha atmosféru? Čekala bych temnou a smutnou, ale je spíše tajemně zvídavá, leč samozřejmě, co čtenář, to názor.


O autorovi: Jan van Helsing (Jan Udo Holey) psal knihy o konspiračních teoriích, některé musel například v Německu a &Svýcarsku i stáhnout z prodeje. V roce 2010 například vydal kniho o okultních praktikách zednářů, v dalších letech se pak v různých spouautorstvích věnoval dalším skrytým teoriím a tajemstvím. Například v roce 2019 knihou Můj otec byl MIB, rozsáhlá kniha vypovídající o tom, co vše „mužům v černém“ spadá pod kompetenci.

Jan van Helsing, Kdo se bojí Smrti?

Vydalo nakladatelství Anch-Books, www.anch-books.eu


 Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . Tiráž

Copyright © 2001 - 2024 www.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.6529 s