Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . Tiráž ...  Dnes je  pátek 24.5.2024, svátek má Jana 

Hledej

Spolupracujeme

www.bioscop.cz

www.bontonfilm.cz

www.botanicka.cz

www.divadlodisk.cz

www.divadlonavinohradech.com

www.divadloviola.cz

www.dokoran.cz

www.epocha.cz

www.hostbrno.cz

www.jota.cz

www.knihykazda.cz

www.literarnistrom.cz

www.mestskadivadlaprazska.cz

www.ngprague.cz

www.supraphononline.cz

www.svandovodivadlo.cz


MŮJ SOUSED ZABIJÁK – TV TIP – Když dostanete za souseda námezdného vraha...

19.05.2023   Stanislav Polauf   Film   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

MŮJ SOUSED ZABIJÁK – TV TIP – Když dostanete za souseda námezdného vraha...Matthew Perry a Bruce Willis září v černé kriminální komedii režiséra Jonathana Lynna. Scénář Mitchella Kapnera sice těží z módní vlny filmů s tématem profesionálních vrahů, ale pohrává si s tímto tématem poměrně volně a nebojí se humorného nadhledu.
 

 Máte-li v oblibě slovni, trochu černý humor, pak se v první polovině filmu MŮJ SOUSED ZABIJÁK budete skvěle bavit. Neprůbojný dentista Oz, ničený ďábelskou manželkou Sophií, poznává podle tetování v novém sousedovi hledaného gangstera Jimmyho Tulipána Tadeskiho s nímž se však kupodivu spřátelí.

Jenže začne kolotoč nečekaných situací, do nichž je – často proti své vůli – mírný a sympatický Oz zatažen. Nejenže je přinucen jet do Chicaga prásknout souseda jeho bývalým šéfům a vyfasovat tučnou odměnu, ale dozví se, že on sám je již nějakou dobu v ohrožení. Jeho vypečená manželka, když ho již zbavila majetku, ho chce připravit i o život. Nasadí mu do ordinace asistentku vražedkyni Jill, zapojí do akce souseda nájemného vraha a neváhá si najmout všeho schopného pistolníka od policie. Jenže všechno se nakonec zvrtne jinak, jak to už v podobných komediích bývá, a nesluší se prozrazovat více...
 

Bruce Willis a Matthew Perry
Co je možné případným televizním divákům přiblížit je už zmíněné herecké obsazení. Sympatického  nesmělého smolaře stylu „kam šlápne tam třicet let tráva neroste“ si doslova vychutnal Matthew Perry a rozehrál –možná až v přemíře – svůj nesporný komediální talent. Souseda zabijáka vystřihl drsňák Bruce Willis jakoby levou rukou a se stoickým klidem. Ozova asistetka Amanda Peetová předvede naplno své nesporné půvaby a jeho vypečená manželka v podání Rossany Arquettové je doslova – a možná až příliš – odporná. &Séf gangsterů (Kevin Pollak) či jeho pravá, byť zkorumpovaná ruka, černý Michael Clarke Nuncan, pak jsou pouhé figurky do hry a stejně nevýrazná je i bývalá manželka Tulipána a čerstvá Ozova milenka Natasha Henstridgeová.

Matthew Perry, Bruce Willis a Armanda Peetová
Vše funguje až do chvíle, kdy od slovních přestřelek dojde k přestřelkám a vraždám skutečným. I když jsou decentní a bez zbytečného plýtvání kečupovou červenou, zjistíte, že tady někde se humor předchozí části začíná zadrhávat. Bavit se zase začnete až v závěru, kdy se náležitě uplatní Ozovo povolání a vše se k dobrému obrátí, milenci si lásku na celý život vyznají a i nějaký ten milionek získají...

Matthew Perry, a Michael Clarke Duncan
Věříme, že po zhlédnutí filmu MŮJ SOUSED ZABIJÁK - pokud jste očekávali jen nenáročnou zábavu – odejdete od obrazovek spokojeni. I když si potom možná přečtete, že Jonathan Lynn natočil již lepší filmy (např. DOKONALÝ GENTLEMAN), že Bruce Willis byl jinde výraznější (na př. v ARMAGEDDONU či v PÁTÉM ELEMENTU) přenechte pitvání nedostatků placeným kritikům a užijte si zábavu. Film chce jen a jen bavit a to – v rámci možností – dělá dokonale.
Foto: csfd.cz, kfilmu.net
********************************* 
MŮJ SOUSED ZABIJÁK 
(The Whole Nine Yards), USA 2000,
režie Jonathan Lynn, 
uvádí Nova Cinema ve čtvrtek 25. května od 20,00 hodin
a opakuje v pátek 26. a v soboru 27.5.

 


 
 


Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . Tiráž

Copyright © 2001 - 2024 www.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0207 s