Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . Tiráž ...  Dnes je  sobota 22.6.2024, svátek má Pavla 

Hledej

Spolupracujeme

www.bioscop.cz

www.bontonfilm.cz

www.botanicka.cz

www.divadlodisk.cz

www.divadlonavinohradech.com

www.divadloviola.cz

www.dokoran.cz

www.epocha.cz

www.hostbrno.cz

www.jota.cz

www.knihykazda.cz

www.literarnistrom.cz

www.mestskadivadlaprazska.cz

www.ngprague.cz

www.supraphononline.cz

www.svandovodivadlo.cz


Václav Židek: Dneska stromy, zítra zvířata a lidé

15.08.2020   redakce   Společnost   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Václav Židek: Dneska stromy, zítra zvířata a lidéAustrálii jenom australské!

S nemalým potěšením můžeme našim čtenářům oznámit, že se včera podařilo našim ochráncům přírody, a to i přes všechny nesmyslné protesty na celém světě, porazit v našem Národním parku v Modrých horách poslední sosnový strom. Slavnostního obřadu porážky posledního stromu se zúčastnili i někteří známí prominenti a přední činitelé naší vlády. V závěrečném projevu se předsednictvo Ochrany australské přírody zavázalo, že už nikdy nedopustí, aby na našem kontinentu vyrostl jediný sosnový strom.

Tímto chvályhodným činem se naši bojovníci za australskou přírodu nezměrně zaslouží o to, že se Austrálie zase o krůček vrátí nazpět ke své původní flóře a nebude zahlušena cizími stromy, pocházejícími z různých koutů světa. Bez povšimnutí nemohou v žádném případě zůstat jejich další smělé plány, jako je likvidace většiny rostlinné vegetace, pocházející ze zámoří, např. jabloně, hrušně, hrozny, bavlník a další. Podaři-li se jim to, zaslouží se nemalou měrou o další očistu našeho světadílu. Zcela určitě budeme rádi dále informovat naše čtenáře o jejich úspěších a nelehkém boji s úřední byrokracií a administrativou.
 

(Z časopisu "Starý kontinent" - Canberra 18. 10. 2025)
 
Ve včerejších pozdních nočních hodinách, jak všichni už víme ze sdělovacích prostředků, se přehnal Tasmánií ničivý cyklon Cyprián. Jeho rychlost dosahovala rychlosti 240 km na hodinu a zanechal za sebou nepředstavitelnou spoušť, zatím s nevyčíslitelnými škodami i ztrátou na mnoha lidských životech. V tom samém čase došlo na Novém Zélandě k silným otřesům půdy, které si naštěstí nevyžádaly lidských obětí, jako před třemi dny v Rakousku a nebo dvěma dny v Německu. Epicentrum zemětřesení o síle 7 stupňů se nacházelo v Tasmánském moři, 500 km jihozápadně od Nového Zélandu.
 

(Večerník SYDNEY – 21. 10. 2025)
 
Mýlit se je lidské!
 
Na začátku tohoto století v roce 2010 se naši zastánci přírody zmýlili při likvidaci kapradin, ale včas přišli na to, že tato rostlina byla v naší zemi odjakživa. Svůj omyl napravili tím, že se omluvili a později každou rostlinu odborně a zodpovědně prověřili, než ji odstraňovali. V současné době se podařilo náš kontinent, aspoň v nejhustěji osídlených oblastech, očistit od poslední cizokrajné vegetace, jako např. cukrová třtina, oliva a bavlník, neblahý odkaz našich předků, kteří při přesídlování tuto nežádoucí rostlinnou kulturu k nám zavlékli.
 
Je víc než potěšující, že k našim ochráncům přibyli i řadoví občané a další organizace jako 
KSČ (Koalova segregace čistoty), STB (Společnost toponomastických bojovníků), HZDS  (Hnutí za domorodou společnost). Akce "Austrálii jenom australské" se setkala v posledních letech s velkým porozuměním nás všech a stala se i hlavní výukou na všech školách.

Před redakční uzávěrkou se naše redakce dozvěděla od tiskového mluvčího 
NSDAP (Národní sdružení domoviny a přírody), že tato spásonosná organizace přišla s novou iniciativou očisty od cizokrajné zvěře.

(Z časopisu "Starý kontinent" - 22. 12. 2039)  
 


Za ještě čistější Austrálii!
 
Po nepříznivě tragických zprávách o rozsáhlých povodních ve střední Evropě, kde  vystoupily všechny větší řeky ze svých koryt a polovina pevniny byla zatopena, můžeme na druhou stranu potěšit naše čtenáře, že se organizaci NSDAP v úzké spolupráci s REP (Retrospektiva entomologické přírody) podařilo vyhubit poslední králíky, jejichž původ je, jak jsme dříve informovali, z Evropy. Obě organizace s pomocí dalších dosáhly prosazení zákona ve vládě o likvidaci psů dingo, dříve neoprávněně nazývaných psy australskými. Pes dingo se totiž dostal na naši pevninu s prvními trestaneckými osídlenci, vyvezenými za trest koncem 18. století z Anglie.
 
U jiných chovných zvířat domácích, jako kráva (původ Asie a severní Afrika), koně (tundra, střední a jižní Evropa), ovce (Asie a Korsika) a mnoho dalších, byl již stanoven časový termín vyhubení a budou postupně nahrazena našimi zvířaty – do roku 2068 by se na území Austrálie neměla žádná vyskytovat.
 

(Měsíčník Nadějná perspektiva Melbourne – únor 2048)
 
Jak už jsme veřejnost informovali, došlo na většině místech v Modrých horách k sesuvům hornin a půdy. Příčinou jedné z největších katastrof v Austrálii byly dlouhodobě trvající tropické deště. Ráz krajiny se změnil k nepoznání! Na místo katastrofy se dostavili čelní ministři vlády. Celou zemi tak zčistajasna zasáhla vlna nečekaného šoku – Modré hory patřily k nejhezčím přírodním scenériím státu New South Wales.

(Ocamůra denník česko-ruské tiskové federace -  21. srpna 2068)
V roce  2068 zůstává kontinent Austrálie sám se svou divokou flórou, s
koalou a s ještě více rozmnoženými klokany, symbolem této nevšední země.
V přísně střežených koncentračních rezervacích je možno uvidět i jiná zvířata, jako pštrosa původem z Afriky, psa dingo, krávu domácí, koně a ještě pár jiných zvířat a zvířátek. Rezervace jsou opatřeny ostnatodrátěným plotem, pod vysokým napětím, aby se náhodou nestalo, že se některá dostanou na svobodu a opět zamoří tento už očištěný kontinent. Skvělí ochránci přírody dokončili svůj osmdesátiletý proces „normalizace“ a není o nich již slyšet. Odmlčeli se snad proto, že by třeba nepřišli původní obyvatelé – domorodci a nedožadovali se úplného očištění jejich zpustošené země a to i od těch, co dovedli jejich kdysi krásnou pevninu k úplné zkáze? Ale to nehrozí. Většina z nich byla totiž zlikvidována v akci „Negramotní, homosexuálové a tělesně postižení jsou přítěží našeho státu!“ Zbytek šťastně pracuje v koncentračních rezervacích s evropskými zvířaty jako ošetřovatelé zvěře.
 
Nakonec se obávám ještě jednoho, aby v další budoucnosti nedošlo i na ty ubohé klokany, poněvadž přeložením jejich původního jména Kangaroo do češtiny, znamená „my-ti-nerozumíme“.

  * * *
    
„Dopis z Modrých hor“, od paní Hany Messnerové, který jsem dostal před 21 lety, mě v tom samém čase inspiroval k napsání této úmyslně přehnané fantazie blízké budoucnosti, která nemusí mít, podle mého, daleko k pravdě a je stále aktuální. Nejedna fantazie se naplnila skutečností a je jenom na nás všech, abychom nebyli k podobným akcím lhostejní – ona totiž lidská blbost zvláště v posledním čase je bez hranic!  

Václav Židek

* * *

Foto: The Margaret River Discovery Co - Wine & Adventure Tours
Foto povodně server Povodí Moravy 
http://www.pmo.cz/
 


Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . Tiráž

Copyright © 2001 - 2024 www.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.118 s