Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . Tiráž ...  Dnes je  pondělí 20.5.2024, svátek má Zbyšek 

Hledej

Sociální sítěWebmagazín na Instagramu
Webmagazín na X Twitteru

Spolupracujeme

www.bioscop.cz

www.bontonfilm.cz

www.botanicka.cz

www.divadlodisk.cz

www.divadlonavinohradech.com

www.divadloviola.cz

www.dokoran.cz

www.epocha.cz

www.hostbrno.cz

www.jota.cz

www.knihykazda.cz

www.literarnistrom.cz

www.mestskadivadlaprazska.cz

www.ngprague.cz

www.supraphononline.cz

www.svandovodivadlo.cz


Becker: Hypnóza a Metoda přímé komunikace s nevědomím

26.09.2020   Renata Petříčková   Literatura   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Becker: Hypnóza a Metoda přímé komunikace s nevědomím
„Nauka o reinkarnaci vychází z teze, že člověk je strůjcem svých stávajících životních podmínek, přičemž má v každém okamžiku možnost sám si vědomě vytvářet svůj osud. Jestliže se v konkrétních případech jedná o nemoci či rány osudu, není až tak podstatné. V praxi mnoho terapeutů rozlišuje mezi reinkarnační terapií a regresní terapií. Zatímco reinkarnační terapie hledá příčiny klientových potíží v jeho dřívějších životech, omezuje se regresní terapie na prožitky ze současného života…

…Termín reinkarnační terapie přitom sugeruje, že příčina problému je v některém z minulých životů. Ve skutečnosti má však většina problémů svoji příčinu v současném životě.“
 

Kniha, která vás zahltí informacemi, nebo je naopak roztřídí? Záleží na tom, v jakém rozpoložení a s jakými zájmy k ní přistoupíte.

Vzbudila ve mne dojem, že ten, kdo se již nějakou dobu zabývá terapiemi, reinkarnací, hypnózou a hledá osvěžení do svých metod, jejich zefektivnění - ten ji bude považovat za velmi cennou literaturu. Autor jednoznačně jde k cíli jednoduchými metodami, bez zbytečných doprovodných metod, které zahlcují jak terapeuta, tak klienta. Mnohé opravdu zefektivnil. Přidává příklady z praxe a praktické rozhovory s klienty. Na co se ptát, kam je zavést, jak poznat, co se v klientovi děje podle jeho fyzických projevů?
To jsou věci, které ocení i laik, nebo...

Ten, kdo se k podobnému terapeutovi chystá
Uvidíte, na jakém principu vše pracuje. Nejzajímavější pro mne bylo otvírání starých traumat, jejich opětovné prožívání. Nejsem příznivce, vím, jak těžké to je a jak to může neodborně provedeno poškodit život i na několik let dopředu. Proto tady jsem zůstávala velmi obezřetným čtenářem. Fajn, jsou lidé, kterém to vyhovuje, ale v každém případě  - je na to třeba opravdu zkušený terapeut, aby vás nepustil domů s otevřenou ranou, která stále krvácí a ještě roky krvácet bude.
Chcete-li se tedy pokusit pochopit jak princip znovu otvírání traumat nebo reinkarnačních terapií, je to ta pravá kniha. Pak je ale pro běžného čtenáře nabita informacemi a na její čtení si nechte více času. Na vstřebání.
Bezesporu to zajímavá metoda je.
A je tu vysvětlena stručně, jasně a bez zbytečné vaty.

O autorovi:
Friedbert Becker (*1955) je instruktor a majitel institutu Hypnose Institut Phoenix. Jeho knihy, vzdělávací videa a audia na téma hypnóza, mentální trénink, regresní terapie, práce s energií či vědění a praktiky šamanů jsou výsledkem jeho 40 letých zkušeností na poli tréninku hypnózy a mysli. Autor žije a pracuje od roku 2002 v Brazílii a Uruguayi.

Vydalo nakladatelství Anch-Books, 2020, www.anch-books.eu
 

 Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . Tiráž

Copyright © 2001 - 2024 www.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.2145 s