Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . Tiráž ...  Dnes je  pátek 24.5.2024, svátek má Jana 

Hledej

Spolupracujeme

www.bioscop.cz

www.bontonfilm.cz

www.botanicka.cz

www.divadlodisk.cz

www.divadlonavinohradech.com

www.divadloviola.cz

www.dokoran.cz

www.epocha.cz

www.hostbrno.cz

www.jota.cz

www.knihykazda.cz

www.literarnistrom.cz

www.mestskadivadlaprazska.cz

www.ngprague.cz

www.supraphononline.cz

www.svandovodivadlo.cz


Eva Ondřejová: Jak se vyhnout válce Roseových?

09.11.2020   Aneta Šimonková   Literatura   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Eva Ondřejová: Jak se vyhnout válce Roseových?

Zpočátku to vypadá jako láska na celý život, tedy alespoň většinou se to tak zdá. V mnoha vztazích však všední dny počáteční pohádku časem změní ve zcela jiný literární žánr a zamilovanost mnohdy vystřídá „válka Roseových“... A co teď? V této knize naleznete praktický manuál rodinného práva pro širokou veřejnost, především pro zamilované, snoubence, partnery, rozvádějící a rozcházející se páry či zainteresovanou veřejnost, jako jsou rodiče. Není mnoho lidí, kteří by se nesetkali v okolí s rozvodem nebo rozchodem, a s tím spojenými negativními zkušenostmi, zničenými ideály a doživotními spory.

Nebuďte naivní, že vám se to stát nemůže. Mějte povědomí o právních důsledcích manželství a početí dítěte ještě před tím, než se takto rozhodnete. Zamyslete se, co od života, manželství či rodičovství očekáváte, a promluvte si o tom s tím druhým.

 

Ukázka z knihy:

"Není mnoho lidí, kteří by se ve svém okolí nesetkali s rozvodem nebo rozchodem, a s tím spojenými negativními zkušenostmi, zničenými ideály a doživotními spory. Nebuďte naivní, že vám se to stát nemůže. Pokud nechcete ztratit několik let v rozvodové bitvě, což v důsledku poznamená zbývající roky vašeho života, mějte povědomí o právních důsledcích manželství a početí dítěte ještě před tím, než se takto rozhodnete. Zamyslete se, co od života, manželství či rodičovství očekáváte, a promluvte si o tom s tím druhým.

Ignorace finančních otázek, neznalost práva a potlačování obav jsou zárodkem obrovských problémů v budoucnu. Lze být stejně zamilovaný i přesto, že si navzájem sdělíte informace o svém majetku, závazcích, vyjádříte své představy, jak s tím bude naloženo v případě vícera scénářů, které mohou ve vašem životě nastat. Tyto otázky se pak nestanou časovanou bombou vašeho vztahu, vzduch se pročistí, a uklidní to vás oba. Předmanželská dohoda o majetku a dětech není nic negativního, jedná se o vaše pojištění pro případ, že váš vztah nedopadne dle prvotních představ. Slýcháte, že to tomu druhému nemůžete udělat, nebudete nevěrní, věříte si. Jaká jsou ale slova o tom druhém poté, co vztah nevyjde, nejdou ani napsat do knihy. Většinou je to to nejhorší, co vás kdy potkalo, a že jste byli slepí nebo že se ten druhý změnil až po svatbě nebo po narození dítěte..."

 

 

Tato kniha vám pomůže:

• identifikovat témata, která byste měli probrat ještě před svatbou nebo početím dítěte

• zjistit, jak vás může ochránit předmanželská smlouva

• jak předejít válce Roseových po česku

• mít povědomí o právech a povinnostech vyplývajících z manželství a rodičovství

• mít přehled o financích, výdajích, nárocích

• finančně zvládnout rozvod

• získat přehledné tabulky o majetku, příjmech a výdajích svých, rodiny či partnera

• získat vzory dohody o dětech, majetku nebo rozvodu

 

JUDr. EVA ONDŘEJOVÁ, LL.M., Ph.D., působí jako advokátka. Má mnohaleté zkušenosti v rodinném právu a v oblasti ochrany osobnosti a mediálního práva. Věnuje se právu nejen v rovině praktické, ale i teoretické, když publikuje v předních odborných právních časopisech a na svých blozích, které byly zařazeny mezi top blogy v oblasti mediálního práva. Spolupracuje se zahraničními partnery díky své jazykové vybavenosti a studiem v zahraničí na prestižní londýnské univerzitě Queen Mary, University of London. V rodinném právu zastupuje řadu zahraničních klientů, u českých klientů se specializuje na smírné řešení sporů. Byla oceněna Talentem roku 2013 v prestižní právnické soutěži Právník roku. Spolupracuje s Centrem právní komparatistiky Právnické fakulty Univerzity Karlovy a vyučuje na univerzitách.

 

Eva Ondřejová: Jak se vyhnout válce Roseových anebo Právní minimum nejen pro manželství, vychází 14. října 2020 v nakladatelství Universum, 152 stran, doporučená cena 249 Kč

Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . Tiráž

Copyright © 2001 - 2024 www.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.1676 s