Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . Tiráž ...  Dnes je  pondělí 20.5.2024, svátek má Zbyšek 

Hledej

Sociální sítěWebmagazín na Instagramu
Webmagazín na X Twitteru

Spolupracujeme

www.bioscop.cz

www.bontonfilm.cz

www.botanicka.cz

www.divadlodisk.cz

www.divadlonavinohradech.com

www.divadloviola.cz

www.dokoran.cz

www.epocha.cz

www.hostbrno.cz

www.jota.cz

www.knihykazda.cz

www.literarnistrom.cz

www.mestskadivadlaprazska.cz

www.ngprague.cz

www.supraphononline.cz

www.svandovodivadlo.cz


Vláďa Vytásek: Můj bylinkový svět

16.11.2020   Renata Petříčková   Literatura   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Vláďa Vytásek: Můj bylinkový světBylinková knížka k zamilování. K dennodennímu potěšení, učebnice bylinkových základů. Výroba léčivých prostředků i informace o jednotlivých bylinách. A navrch něžná dávka laskavosti, kterou je Vláďa Vytásek proslulý.


 Proslulý prosluněnou energií, která je něčím tak jednoduchá a lidská, až se člověk zarazí. Kde jsme nechali tuhle laskavost? Za jakými slupkami, které na nás naházel život, krunýři, pod kterými jsme museli ztvrdnout, abychom přežili? Je to světlo obyčejné lidskosti, které znají ti, kdož s Vláďou Vytáskem tráví nějaký čas třeba právě na jeho bylinkových kurzech. To je jistě zážitek na celý život, prosluněný ještě množstvím podávaných informací o bylinkách a přírodě kolem nás.

Kdo ho zná, ví, o čem je řeč. A kdo ne, může částečně čerpat energii z této knihy, nebo si nějaké to jeho video najít na Youtube. Byl nádherným hostem v Duši K. A slovo nádherným nepoužívám z nějakého zvyku. Hosté tam povětšinou nebývají úplně obyčejní, ovšem tady to skutečně pro mne byl někdo, kdo zůstává na vrcholu nezapomenutelnosti.

Vláďa Vytásek je žákem a pokračovatelem bylinkářského odkazu Pavla Váni, se kterým velmi úzce spolupracoval. Na jeho podnět převzal i bylinkářskou poradnu v měsíčníku Regenerace, kde vás jeho články mohou každý měsíc těšit.

A s tímto dědictvím a náročným úkolem se popasoval velmi dobře, prodchl ho svou vlastní neopakovatelnou jedinečnou energií a sluncem své duše. A vznikla třeba právě tato kniha… i když je jen slabým odvarem bylinkového světa, je základní orientací a účel knihy byl beze zbytku splněn. Poznáme lehkou energii samotného autora a nasajeme do morku kostí radost z bylin, stromů a keřů, které najednou budou tak známé, tak propojené s našimi životy.

Vláďa Vytásek dává svým čtenářům návod, základ do svého vlastního bádání. Teď už o těch základních a našich milovaných bylinkách něco víte. Běžte a zkoušejte to s nimi. Hledejte je, nacházejte, milujete je, nacházejte si o nich další znalosti a zkoušejte je. Povídejte si s nimi. Nacházejte to, co je na bylinkách energetického, co tvoří jejich auru, kterou si pak zavolá naše duše. Mívám takto zvláštní vztah k heřmánku, někdy k lípě. Lipový čaj patří k mým zamilovaným – a už vím proč, protože patří k mé povaze. Protože mi pomáhá ji vyrovnávat. A heřmánek, který si mě volá dosti často, není od této rodiny bylinek daleko.

Silný kalibr pro mne pak je levandule. „Symbolizuje radost, mír, lásku a projasňuje cestu.“ Tak proto, když už na to přijde. Zajímavé je pak projít se přírodou a jen se nechat oslovit. Prolistovat si knihu a nechat se oslovit detailním obrázkem některé bylinky, kterou známe letmo z cest a příkopů. Obdivovat její krásu. Souvislosti.

O autorovi:
Milovník růže stolisté Vláďa Vytásek pracuje v sociálních službách a ve volném čase se věnuje bylinkám, tvořením a vedením kurzů, na nichž učí lidi poznávat bylinky a nacházet si vlastní cestu ke zdraví. Je pokračovatelem odkazu Pavla Váni, s nímž byl v úzkém přátelském kontaktu.
Vláďa Vytásek je pokračovatelem odkazu Pavla Váni a převzal na jeho popud i bylinkářskou část a seriál o sezónních bylinách v měsíčníku Regenerace.


NAVÍC: Krásný rozhovor si můžete přečíst na webu Eminentu: https://www.eminent.cz/clanek/13_vlada-vytasek-a-jeho-bylinkovy-svet
Knihu k vydání připravila Pavlína Brzáková.
Vydal Eminent, 2020, https://www.eminent.cz/kniha/647_muj-bylinkovy-svet
 Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . Tiráž

Copyright © 2001 - 2024 www.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0377 s