Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . Tiráž ...  Dnes je  pondělí 20.5.2024, svátek má Zbyšek 

Hledej

Sociální sítěWebmagazín na Instagramu
Webmagazín na X Twitteru

Spolupracujeme

www.bioscop.cz

www.bontonfilm.cz

www.botanicka.cz

www.divadlodisk.cz

www.divadlonavinohradech.com

www.divadloviola.cz

www.dokoran.cz

www.epocha.cz

www.hostbrno.cz

www.jota.cz

www.knihykazda.cz

www.literarnistrom.cz

www.mestskadivadlaprazska.cz

www.ngprague.cz

www.supraphononline.cz

www.svandovodivadlo.cz


David Michie: Dalajlamova kočka a čtyři tlapky duchovního úspěchu

03.12.2020   Renata Petříčková   Literatura   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

David Michie: Dalajlamova kočka a čtyři tlapky duchovního úspěchuHebké čtení, které si nadávkujete přesně, jak potřebujete. Nebo příjemný poslech, který je živější, méně ovlivnitelný, ale zase tak pohodlný, když se zapředete do zimních peřin! Ivana Jirešová se postará o to, aby vám bylo dobře do ouška. Knížka je zase příjemnou biblí, kterou si otevřete kdy chce a kde chcete - garantuji, že knížka je účinná jako léčba duše na každé své stránce.


 Miluju Davida Michieho, o tom žádná. Ať píše o psech nebo kočkách, ten obláček buddhismu, který lze žít i v naší západní praxi všude prostě je. A je malou i větší nadějí, že když se uklidníme uvnitř svých duší, uklidní se i svět kolem nás. A ten pocit uklidnění tyto knihy, všechny dalajlamovy kočky, prostě umí.
Tento, zatím poslední, díl, se však trošku liší.
Řekla bych, že je akčnější. Víc se toho tu děje, i když i život samotné kočky Jeho Svatosti se trošku houpe, houpe se především svět, který je kolem ní.
A v tom pohupování máme najít sebe a moudrost. Snad i pokoru a snad i sílu jít dál, i když se nám nedaří tak, jak bychom chtěli.

Barvité příběhy voňavé horským vzduchem
Nemůžu si pomoct, ale největším lákadlem pro mne v knihách Davida Michieho jsou reálie. A to, co si představuji.... voňavé atmosférou, kočičím přemýšlením a prostředím, ve kterém se odehrávají. Ať jste v paláci královny Anglie se psem, nebo v himalájské kavárně jako kočka nebo na klíně Její Výsosti či Její Svatosti – je to úplně jedno. Prostě jste tam. Nevím, jak to David Michie dělá, ale pokaždé ve svých slovech umí vzít čtenářovu mysl přesně tam, kde ji potřebuje. Doslova kolem sebe cítíte vůni kadidla, sametových těžkých starých závěsů nebo křišťálového horského vzduchu.


A v klidu a míru může vstřebávat moudrost, která se line příběhy i rozhovory, jež se tu vedou s lidmi, zvířaty i s Jeho Svatostí. 

Autor v knize rozebírá čtyři základní témata, která rozvíjí do praxe v popsaných příbězích. Znovu se setkáváme s kočkou Její Svatosti dalajlamy, kočkou zase o něco starší, ale stále je to to malé kotě, které se s dalajlamou ostatně nevidí poprvé, to se tu také v dojemné části dozvíte. Čtyři základní témata, která jsou opatrně pojmenována až v závěru knihy, ale myslím si, že je známe. Že pojmenování je jen poslední střípek do skládačky života - a jestli je potřebujeme nebo ne, uvidíte sami. 
Dejte se do čtení, nebo do poslechu: není nic více uklidňujícího, snad i trošku  meditativního, než tato kniha.  Pro milovníky koček obzvlášť.

…………
O autorovi:
David Michie se narodil v Zimbabwe, studoval v Jižní Africe, žil v Londýně a nyní bydlí s rodinou v australském Perthu. Řadu let seznamuje čtenáře s tím, jak se v uspěchaném světě buddhisticky uklidnit. Jeho série o Dalajlamově kočce sklidila úspěch na celém světě a i u nás všechny jeho knihy postupně vychází. Na stránkách www.davidmichie.com se o něm můžete dozvědět víc aktualit.
Vydalo nakladatelství Synergie Publishing SE, 2020, www.synergiepublishing.com
 Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . Tiráž

Copyright © 2001 - 2024 www.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0893 s