Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . Tiráž ...  Dnes je  úterý 28.5.2024, svátek má Vilém 

Hledej

Spolupracujeme

www.bioscop.cz

www.bontonfilm.cz

www.botanicka.cz

www.divadlodisk.cz

www.divadlonavinohradech.com

www.divadloviola.cz

www.dokoran.cz

www.epocha.cz

www.hostbrno.cz

www.jota.cz

www.knihykazda.cz

www.literarnistrom.cz

www.mestskadivadlaprazska.cz

www.ngprague.cz

www.supraphononline.cz

www.svandovodivadlo.cz


Film Když prší slzy odkrývá zákulisí domácího týrání

25.11.2020   Aneta Šimonková   Film   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Film Když prší slzy odkrývá zákulisí domácího týráníAčkoli lidé raději sledují komedie, v životě lidském je mnoho témat, na která je třeba poukazovat. Jedním z nich je násilí ve vztahu. A je celkem jedno, jestli jde o násilí na ženě nebo muži. I když... Ženu ani květinou neuhodíš! Protože smutných případů domácího násilí má kolem sebe i režisérka Michaela Semela docela dost, rozhodla se /na jejich základě/ napsat scénář a posléze natočit na toto téma film.

„Jsem přesvědčena, že násilí je téma, nad kterým by se neměly zavírat oči," potvrzuje režisérka důvod, proč se do filmu, kterému dala název Když prší slzy, pustila. „A už vůbec ne tehdy, jedná li se o násilí ve vztahu, potažmo násilí na ženě.“ Ve filmu tedy není nouze o drsné násilnické scény, dokonce i znásilnění.

Ačkoli ožehavé téma filmu naznačuje, že půjde o drama, diváci se mohou těšit i na oddechové a příjemné situace. Více možná napoví lokality, ve kterých se natáčelo nebo točí, jako například chorvatské pobřeží, kam mohl štáb s herci odcestovat dokonce dvakrát, a to díky podpoře cestovní kanceláře CK KALOUSEK & WILLIAMS, která zajistila nejen odvoz speciálním busem, který byl vypraven pouze pro filmový tým, ale i ubytování v mobilhomech. Dalším atraktivním prostředím byly thajské masáže. Tentokrát pražské, nicméně s opravdovými thajskými masérkami. Ty se v masážním salonu ELITE herečkám věnovaly s takovou péčí, že si obě představitelky hlavních rolí přály, aby tento natáčecí den hned tak neskončil.Mrkněte na video z natáčení filmu: https://youtu.be/n74g9IrQ6oI

O FILMU:

Scénář a režie: Michaela Semela Kamera: Tomáš Drdácký

Půvabná, ale zakřiknutá optička Klára (Aneta Kernová) má za manžela policistu Martina (Jan Burda), ze kterého se postupem času stává alkoholik. V opilosti se mění na násilníka a terčem jeho slovních i fyzických útoků je Klára. Ta dlouho věří, že se situace změní, že bude mít zpátky toho muže, s nímž se tak milovali… Náhodné setkání s Adélou (Hana Drozdová), která v mládí také čelila domácímu násilí, ovšem přinese do jejího života nečekaný zvrat. Podobná životní zkušenost ženy hodně sblíží, náklonnost a přátelství přeroste v lásku. Protože film vznikl na základě několika skutečných příběhů, můžeme se těšit na poutavý snímek plný emocí a napětí až do poslední chvíle.

V dalších rolích: Eva Čížkovská, Karolína Krézlová, Matěj Dejdar, Petr Vondráček, Jaroslav Sypal, Kateřina Pechová, Peter Pecha, Ladislav Ondřej, Jan Fanta, Kája Pavlíček, Adam Novák, Sofia Sekelová, Andrea Kalousová, Jakub Moulis, Matyáš Hložek, Eliška Matzkeová, André Tatarka, Jakub Jíra a nejsledovanější český tikťoker Adam Kajumi.

Primárním cílem filmového projektu se sociálně charitativním podtextem je zasáhnout diváky silným, osobitým příběhem. Poukázat na skutečnost, že domácí násilí není ve vztazích ojedinělé a že je třeba tomuto tématu věnovat větší pozornost. Film může pomoci lidem, kterých se téma domácího násilí týká, najít sílu od partnera/partnerky odejít a začít nový život. A přinejmenším ukáže, že oběť domácího násilí může být kdokoli, bez ohledu na vzdělání či sociální zařazení. Natáčení filmu probíhá ve spolupráci se vztahovým koučem Siky, jehož klientkami nezřídka bývají právě ženy – oběti domácího násilí.

HERCI:

Aneta Kernová – vystudovala Konzervatoř v Ostravě, hrála ve filmu Jan Žižka, seriálu Carnival Row, sitcomu Helena, nebo v hororu Haunted na Netflixu.

Hana Drozdová – vystudovala JAMU v Brně, působí jako herečka brněnského Národního divadla, film Když prší slzy je tedy její první filmovou zkušeností.

Jan Burda – vystudoval Vyšší odbornou školu hereckou, hrál v pohádce Zakleté pírko, ve slovenském seriálu Inspektor Max, již dvakrát získal cenu coby nejoblíbenější jihlavský herec, dokonce byl nominován na cenu Thálie za roli Doriana Graye.

Zdroj: Helena Váňová Production 


Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . Tiráž

Copyright © 2001 - 2024 www.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0876 s