Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . Tiráž ...  Dnes je  pondělí 27.5.2024, svátek má Valdemar 

Hledej

Spolupracujeme

www.bioscop.cz

www.bontonfilm.cz

www.botanicka.cz

www.divadlodisk.cz

www.divadlonavinohradech.com

www.divadloviola.cz

www.dokoran.cz

www.epocha.cz

www.hostbrno.cz

www.jota.cz

www.knihykazda.cz

www.literarnistrom.cz

www.mestskadivadlaprazska.cz

www.ngprague.cz

www.supraphononline.cz

www.svandovodivadlo.cz


VRAH VE MNĚ – TV tip - Drsný film o násilí v nás

08.01.2021   Stanislav Polauf   Film   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

VRAH VE MNĚ – TV tip - Drsný film o násilí v násModerní film si často libuje v násilných scénách. Nejinak je tomu ve filmu Vrah ve mně. Chce-li však umělec zmapovat zákoutí násilí, jakého jsou schopni pouze lidé, musí sáhnout k výjimečným prostředkům.
 

Vrah ve mně je velmi drsná, kontroverzní kriminálka, která některými scénami vyvolala bouře nevole na festivalech v Sundance a v Berlíně. V popředí stojí zdánlivě přátelský a všeobecně oblíbený zástupce šerifa ze Západního Texasu Lou Ford. Fakt, že dobře vychází s malými i většími podvodníky, sice budí dojem, že je dobrosrdečný až příliš, ovšem skutečnost je jiná. Lou má spoustu problémů – se ženami, s prosazováním zákona i se stále rostoucím počtem vražd ve svém okrsku. Je nevyhnutelné, že podezření postupně ulpí i na něm a konečně vyjde najevo, co je vlastně zač...

Ovšem ve filmu černějším než film noir se ukáže, že temné tajemství nemá pouze Lou."Myslím, že je to napínavý příběh, jenž vybízí k zamyšlení, jaké existují formy lidského násilí," hájí své dílo režisér Michael Winterbottom (VÍTEJTE V SARAJEVU,TRISTRAM SHANDY, SÍLA SRDCE, KRÁL ZE SOHO, S TVÁŘÍ ANDĚLA). "Mnoho knih nebo filmů představují násilí jako zábavu. Tady násilí šokuje. To pokládám za napínavé. Chci odpudivé násilí ukázat odpudivě," dodal filmař.

Casey Affleck
 
Film byl natočen na motivy bulvárního románu brakového klasika Jima Thompsona Killer Inside Me z roku 1952. Filmové adaptace se dočkal už v roce 1976, kdy Burt Kennedy obsadil do hlavní role Stacyho Keache. Jde o asi nejosobnější dílo autora, jehož otec byl šerifem v Oklahomě, dokud po obvinění z defraudace neuprchl do Mexika.

Michael Winterbottom: "Myslím, že kdo po shlédnutí tohoto filmu říká, že nějak podporuje nebo nabádá k násilí, ten se na film dívá velmi zvráceným způsobem..
 
Film stojí a padá právě na představiteli vyšinutého fízla.  CASEY AFFLECK (*1975) je mladším bratrem známějšího herce Bena Afflecka  a v tomto filmu dostal prostor aby plně zazářil . Dokonce tak, že kdosi napsal, že jeho výkon se dá nejlépe přirovnat k Hrušinskému ve „Spalovači mrtvol“. Před veřejností slušný obyvatel, v soukromí zrůda, jejíž motivy jsou divákovy zpočátku neznámé.
 
 
Jessica Alba

Jeho  protějšky jsou Jessica Alba (*1981), jedna z nekrásnějších žen v Hollywoodu milovaná hlavně čtenáři Playboye (HONEY, RUKA ZABIJÁK, TEMNÝ ANDĚL, CIN CITY, MESTO HŘÍCHU, NA SV. VALENTÝNA)
a

KATE HUDSON  (1979). dcera zpěváka a herce Billa Hudsona a herečky Goldie Hawnové. (200 CIGARET, NA POKRAJI SLÁBY, ČTYŘI PÍRKA, VÁLKA NEVĚST).
Foto: topzine.cz, fdb.cz

**********************************
VRAH VE MNĚ (The Killer Inside Me)

USA / &Svédsko / Velká Británie / Kanada, 2010
režie Michael Winterbottom
uvádí Filmbox v sobotu 16. ledna od 23,55 hodin

 
 
 


Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . Tiráž

Copyright © 2001 - 2024 www.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.2568 s