Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . Tiráž ...  Dnes je  čtvrtek 20.6.2024, svátek má Květa 

Hledej

Spolupracujeme

www.bioscop.cz

www.bontonfilm.cz

www.botanicka.cz

www.divadlodisk.cz

www.divadlonavinohradech.com

www.divadloviola.cz

www.dokoran.cz

www.epocha.cz

www.hostbrno.cz

www.jota.cz

www.knihykazda.cz

www.literarnistrom.cz

www.mestskadivadlaprazska.cz

www.ngprague.cz

www.supraphononline.cz

www.svandovodivadlo.cz


TRAMTARIE HLÁSÍ UDÁLOST SEZONY

01.04.2021   redakce   Divadlo   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

TRAMTARIE HLÁSÍ UDÁLOST SEZONY

 

Po šestnácti letech se na olomoucká jeviště vrací divadelní klasika všech klasik, slavné Tři sestry Antona Pavloviče Čechova. Inscenaci uvede Divadlo Tramtarie pod režijní taktovkou úspěšného ruského režiséra Alexandera Minajeva. Autorem moderního zpracování nesmrtelné předlohy je Vladislav Kracík, umělecký šéf souboru.

 

Hra Antona Pavloviče Čechova se objeví na repertoáru Divadla Tramtarie vůbec poprvé. Další „poprvé“ se také pojí se spoluprací olomouckého divadla s vynikajícím hercem a režisérem ruského původu Alexanderem Minajevem, v jehož umělecké tvorbě dominují právě mnohá zpracování ruských klasických předloh, od Dostojevského Idiota (Městské divadlo Zlín) po Bulgakovova Mistra a Markétku (Divadlo Petra Bezruče Ostrava).

Nechci úplně prozrazovat o čem inscenace bude, ale svou strukturou připomíná matrjošku. Divák postupně odkrývá vrstvy, ze kterých se naše inscenace skládá. Obrazy vyprávíme zábavným jazykem a nabízíme novátorské zpracování Tří sester, kdy divák může proniknout i do principů zkoušení samotné inscenace jako takové. A to považuji za velmi atraktivní rys naší adaptace,” řekl Alexander Minajev, režisér inscenace.

Inscenace Tři sestry Divadla Tramtarie vypráví příběh malého olomouckého souboru, který je pod tlakem okolností donucen narychlo během čtyř týdnů nazkoušet hru slavného ruského klasika. V hektickém čase zkoušení inscenace se postupně začíná promítat dění dramatu a jeho postav do vztahů a osudů samotných herců. I přes toto autorské zpracování inscenace hlavní téma Čechovových Tří sester zůstává: Nespokojenost člověka se svým životem a zároveň neschopnost cokoliv změnit, natož se přiblížit k vysněným cílům.

V titulních rolích tří sester se představí tři výrazné herecké osobnosti Divadla Tramtarie. Barbora &Sebestíková jako Máša, Dominika Hrazdílková jako Irina a také nová členka souboru Jana Drgová, která ztvární roli nejstarší sestry Olgy. V dalších rolích se představí Vít Pištěcký, Miroslav Černý nebo Marek Zahradníček.

Zkoušet ruskou klasiku se slavným Rusem je opravdu velmi inspirativní. Saša Minajev totiž není jen herec a režisér, ale také maluje, zpívá, tančí… a možná i mnohem víc. Během zkoušení jsme dělali různé věci, které do inscenace zdánlivě nepatřily. Rozcvičky, etudy rozbory, vše se ale nakonec určitým způsobem promítlo do nás i do inscenace a snad se nám to podaří promítnout i do diváků. Výsledkem spojení Kracík-Minajev-Čechov bude originální pojetí této slavné divadelní klasiky. Prostě Tři sestry, ale po tramtarácku,” řekl o nejnovějším titulu herec Marek Zahradníček, kterého diváci uvidí v roli Veršinina.

Po sedmi týdnech intenzivního zkoušení byl proces završen generální zkouškou. Na diváky si však inscenace Tři sestry musí ještě počkat. Divadla po celé zemi totiž zůstávají v důsledku epidemické situace stále uzavřena. Premiéra je však naplánována po znovuotevření divadel. Její datum chce divadlo určit, jakmile ministerstvo kultury zveřejní plán rozvolňování opatření v kultuře.

Činnost Divadla Tramtarie finančně podporují statutární město Olomouc a Olomoucký kraj.

Za tiskový servis divadla
Bc. Tereza Matějková, produkce
www.divadlotramtarie.cz


 

Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . Tiráž

Copyright © 2001 - 2024 www.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0452 s