Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . Tiráž ...  Dnes je  čtvrtek 20.6.2024, svátek má Květa 

Hledej

Spolupracujeme

www.bioscop.cz

www.bontonfilm.cz

www.botanicka.cz

www.divadlodisk.cz

www.divadlonavinohradech.com

www.divadloviola.cz

www.dokoran.cz

www.epocha.cz

www.hostbrno.cz

www.jota.cz

www.knihykazda.cz

www.literarnistrom.cz

www.mestskadivadlaprazska.cz

www.ngprague.cz

www.supraphononline.cz

www.svandovodivadlo.cz


Outdoorové filmy do kin! Kupte si online vstupenku nebo DVD!

20.05.2021   redakce   Film   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Outdoorové filmy do kin! Kupte si online vstupenku nebo DVD!

Pomozte 19. ročníku MFOF dostat dobrodružné filmy do kin! je název projektu, který jsme právě dnes spustili na HITHITU, a na jehož dokončení máme 45 dní.

Dobrodružství, příběhy, napětí - to je to, co festivalové filmy nabízí. Staňte se součástí festivalu a pomozte dobrodružným filmům, aby se dostaly do kin a k divákům! Budeme moc rádi, pokud se nás rozhodnete podpořit a získáte tak i jedinečné festivalové ceny!

MEZINÁRODNÍ FESTIVAL OUTDOOROVÝCH FILMŮ existuje už 19 let. V každém ročníku zprostředkovává v dobrodružných, adrenalinových i cestopisných filmech silné filmové zážitky z horolezeckého, horského, vodního i suchozemského prostředí z různých míst celého světa.

Úžasné, mnohdy dechberoucí festivalové filmy se odehrávají na různých místech naší planety, zachycují výjimečné sportovní výkony i poutavé příběhy lidí či míst. Část z nich má taky ekologický nebo sociální přesah.

Festival se koná každoročně na podzim na různých místech v České republice a na Slovensku. Začínali jsme v roce 2003 ve třech městech (Ostrava, Olomouc a Plzeň) a postupně festival rozšířili do přibližně 50 míst. To ale bylo ještě v době před koronavirem, v době, kdy byl svět ještě normální...

Slavnostní zahájení s festivalovými hosty, kulturním programem a vybranými filmy se koná tradičně v Ostravě, letos 22. října. Festivalové filmy pak putují do všech festivalových míst a vítězové budou vyhlášeni 11. prosince v živém vysílání TV Noe, kde také předáme ceny vítězným filmařům.

Každý festivalový ročník provází také řada hostů, sportovních osobností známých i méně známějších. V osobnostech hostů rádi propojujeme minulost se současností, úctyhodné celoživotní výkony stále aktivních "starých bardů, legend" a současných sportovců. Čestným hostem je v letošním ročníku horolezec Gerhard Tschunko (*1935).

V této chvíli je příprava festivalu v plném proudu – filmaři z různých zemí přihlašují své filmy a již nyní evidujeme více než 800 přihlášek. A další určitě ještě dorazí, čas na přihlášení mají do konce května. Z přihlášených filmů vybere odborná festivalová porota ty filmy, které se pak zúčastní festivalové soutěže.

Pro zajímavost - víte, ze kterých koutů světa filmy na festival dorazí? Letos budou soutěžit například filmy z Mexika, Dánska, Polska, Bosny a Hercegoviny, Španělsko, Argentiny, Íránu, Izraele, USA ... Ale dorazily i filmy z Indie, Tuniska, Zimbabwe, Alžíru, Konga, Panamy nebo Kapverdských ostrovů či Kuvajtu... Část filmů je samozřejmě českých a slovenských, a ty dělají každoročně velkou radost jak nám, tak i divákům. Jste zvědaví, ze kterých zemí filmy u odborné poroty uspějí?

A jaké jsou festivalové soutěžní kategorie?

A. dobrodružný a extrémní sportovní film – sporty v přírodě (mimo horolezectví a vodní sporty), lyžování, extrémní lyžování, horská kola, paragliding, speleologie atd.

B. horský a horolezecký film – horolezecké sporty, expediční lezení, lezení v ledu, polární expedice, horská krajina, člověk a hory

C. dobrodružný vodní sportovní film – rafting, vodácké sporty, kajaking, kanoistika, jachting, potápění, surfing, dálkové plavání a podvodní speleologie atd.

D. cestopisný film (filmy výhradně cestopisného charakteru nezařazené do kategoríí A, B, C)

Ukázky některých již zařazených festivalových filmů můžete vidět ve spotu 19.MFOF nebo se na filmy naladit v trailerech k filmům The Tears of Shiva a Pathfinder.

A malou ochutnávku jsme pro Vás připravili i v následujících fotografiích z festivalových filmů:

Festival MFOF je inspirativní i pro studenty a žáky, vybrané filmy totiž školy využívají jako doplněk k hodinám zeměpisu, přírodopisu, sociologie, ekologie... co si budeme povídat, jít do kina je lepší než sedět ve škole ;). S některými spolupracujeme i více, několikrát si dokonce natočili třeba reportáž ze zahájení festivalu - posuďte sami :).

Přijďte na festival, srdečně Vás zveme, začínáme 22. října!

Více informací a aktualit najdete na Festivalovém webuFacebooku a Instagramu!

Podívejte se, jaké odměny jsme pro Vás připravili! Zde je náhled vybraných knížek z nakladatelství JOTA, DVD V pohorách po horách, balíček funkčního jídla Mana a ukázka sportovních ponožek Lasting.

Odkazy projektu

Pomozte 19. ročníku se dostat do kin: kupte online vstupenku, DVD nebo knihu


Přihláška

Program


Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . Tiráž

Copyright © 2001 - 2024 www.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0411 s