Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . Tiráž ...  Dnes je  pondělí 20.5.2024, svátek má Zbyšek 

Hledej

Sociální sítěWebmagazín na Instagramu
Webmagazín na X Twitteru

Spolupracujeme

www.bioscop.cz

www.bontonfilm.cz

www.botanicka.cz

www.divadlodisk.cz

www.divadlonavinohradech.com

www.divadloviola.cz

www.dokoran.cz

www.epocha.cz

www.hostbrno.cz

www.jota.cz

www.knihykazda.cz

www.literarnistrom.cz

www.mestskadivadlaprazska.cz

www.ngprague.cz

www.supraphononline.cz

www.svandovodivadlo.cz


Tarot divokého lesa

24.06.2021   Renata Petříčková   Literatura   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Tarot divokého lesaMnohostranný tarot s výstižnými obrázky a působením do hloubky duše. Možná mi na první pohled připadaly některé karty divoké a znepokojující, ale s tím, jak jsem se probírala každou z nich a chápala je stále hlouběji, byly víc a víc přívětivé a tak přirozené.

A rovnou mohu říci, jsou to karty na dlouhé učení, dlouhé. Rozhodně si netroufám říci, že se v nich vyznám, protože témě pokaždé nás mohou překvapit další rovinou, další hloubkou. Nejsou to jasně dané znaky, které se nějak spojí… ony šumí, hučí, jako les vysokých borovic nebo smrků. Mluví, hovoří… vysílají pocity. A na nás je, kam až jejich sdělení v sobě pustíme.
Ano, pro chvíle povrchní – jsou skvělé, protože jednotlivé významy jsou klasicky tarotové a platí.
A jsou pro chvíle hluboké, jemné, otevřené – protože jednotlivé významy často jdou až pod povrch klasického tarotu, který se může číst oproti těmto kartám, až příliš snadno.
Karty velmi dobře ukazují procesy, které se v nás, ale i kolem nás dějí.
Knížka patří do knihovny na čestné místo
Kniha, která je ke kartám přiložena, rozhodně není jen pouhou příručkou. Jednotlivé texty ke kartám jsou úžasné, čtivé a velmi jednoduše nás navádí nejen do významu, ale řekla bych snad až do ducha každé karty, takže po čase jsou pochopitelné jako celek. A opravdu se nemohu zbavit pocitu vůně divokého jehličnatého lesa a moudrosti, které se dotýkáme snad jen při cestě lesem o letním horkém slunovratu nebo při mrazivém, tlejícím zimním slunovratu.
Velmi oceňuji kapitoly na začátku knihy, které povídají o vzniku karet, ale také o celém systému, posvátných kruzích, o historii, co vše je tu archetypálně spojeno.
„Jsem přesvědčen, že tarot představuje velmi přesnou mapu lidské duše, která může být vedena k přijímání nových kulturních a ideových archetypů (jak se v minulosti skutečně dělo). Tarot divokého lesa se snaží odkrýt podobu těchto archetypů a zbavit je řady různých postupně přidávaných atributů poplatných dobovým politickým a sexuálním normám. Chtěl bych také demystifikovat některé ezoterní obsahy tarotových karet pomocí Kola roku.“
A to je asi ten nejzajímavější kout tohoto tarotu. Kolo roku, které má symboliku a prožití přesně takové, jaké chtě nechtě alespoň do minimální míry známe každý. Každý ví, jak voní jaro, Hromnice, jak se cítíme na Dušičky, jak v předvánoční čas kolem zimního slunovratu. Ten pocit je pak spojnicí, na kterou se může navázat do hluboké z divokého tarotového lesa.
O autorech:
Mark Ryan má pestrou minulost v zábavním průmyslu, namluvil několik postav ve filmu Transformers a napsat grafický román Pilgrim. Byl jedním z původních autorů karetního souboru The Greenwood Tarot. John Matthews je historik a dětský autor, autor filmových scénářů. Will Worthington je ilustrátor s třicetiletou praxí a se zájmem o artušovskou a keltskou mytologii. Výborná spolupráce dala vzniknout oslnivému dílu.

Vydalo nakladatelství Synergie Publishing, 2021
 https://www.synergiepublishing.com/cs/shop/karty/tarot/000505_tarot-divokeho-lesa.php

 

 


Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . Tiráž

Copyright © 2001 - 2024 www.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0231 s