Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . Tiráž ...  Dnes je  středa 29.5.2024, svátek má Maxmilián 

Hledej

Spolupracujeme

www.bioscop.cz

www.bontonfilm.cz

www.botanicka.cz

www.divadlodisk.cz

www.divadlonavinohradech.com

www.divadloviola.cz

www.dokoran.cz

www.epocha.cz

www.hostbrno.cz

www.jota.cz

www.knihykazda.cz

www.literarnistrom.cz

www.mestskadivadlaprazska.cz

www.ngprague.cz

www.supraphononline.cz

www.svandovodivadlo.cz


PLZEŇ ZACHVÁTILA SPORTMANIE

22.08.2021   Stanislav Polauf   Společnost   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

PLZEŇ ZACHVÁTILA SPORTMANIEUž pošesté se v plzeňský areál za obchodním domem Plaza stane centrem plzeńského sportu. Nejen pro děti a mládež, ale i pro všechny, kteří si chtějí na vlastní kůži vyzkoušet nejrůznější druhy sportů. Připraveno je tu čtyřicet stanovišť kde se prostřídá sedm desítek sportovních odvětví.
 

Kromě tradičních sportů čekají na návštěvníky letos také např. motokáry, snowboard a sjezd na opravdovém sněhu, chybět nebude oblíbená vodní skluzavka, Jumparéna ani autodráha. Bohatý doprovodný program nabízí mj. ranní rozcvičky pro každého: Na hlavním pódiu v režii Krašovská Aktivity centra Plzeň pak najdete pestrou směs soutěží, hudebních a pohybových vystoupení, dále řadu autogramiád českých olympioniků a známých sportovců vč. úspěšných plzeňských fotbalistů, hokejistů, házenkářů, futsalistů, atletů a dalších.

Ještě před slavnostním zahájením se vpodvečer 21. srpna uskutečnila autogramiáda držitelky stříbrné olympijské medaile z Londýna 2012, plzeňské tenistky Andrey Sestini Hlaváčkové. „Sportmanie je hodně hezká akce. Děti si mohou vyzkoušet řadu různých sportů, což je pro ně skvělé,“ uvedla na úvod Andrea Sestini Hlaváčková.
Primátor města Plzně Martin Baxa ocenil, že se Sportmanie letos vůbec může uskutečnit. „Přeji si, aby přišlo co nejvíce dětí, aby si zasportovaly a aby nám vyrostla spousta nových olympioniků, jako je třeba právě Andrea Sestini Hlaváčková,“ dodal primátor Martin Baxa

Předseda Národní sportovní agentury Filip Neusser připomněl, že v Plzni olympijský park a Sportmanie funguje od roku 2016. „Projekt získal obrovskou popularitu a respekt a spousta měst by ráda tento krásný koncept okopírovala. Národní sportovní agentura takové akce podporuje, neboť se na sportování dětí a rodičů zaměřuje,“ zdůraznil Filip Neusser. 
„Naším hlavním cílem je připravit rodinám s dětmi neopakovatelný zážitek, možnost vyzkoušet si desítky různých sportovních stanovišť a potkat se se sportovními legendami a současnými reprezentanty České republiky,“ řekl první náměstek primátora města Plzně Roman Zarzycký.
Vstup na akci je tradičně zdarma, otevřeno bude ve všední dny od 14 do 20 hodin, o víkendech od 10 do 20 hodin. Pouze v závěrečný den Sportmanie Plzeň, v neděli 29. srpna, skončí veškeré sportovní aktivity už v 16 hodin.

V rámci Sportmanie se mezi hosty představí mimo jiné bronzoví kajakáři z Tokia Radek Šlouf a Josef Dostál  a plzeňské olympioničky, plavkyně Kristýna Horská a maratónská běžkyně Marcela Joglová. Na hlavním pódiu se již v průběhu neděle vystřídají soutěže pro děti, taneční mix, skákací boty, florbalové soutěže, bodyforming, Talentové centrum tance Storm Ballet, Aikido Plzeň, street dance, Jumping Krašovská Team, Pilsen Jaguars Cheerleaders a In Motion Academy – parkour. Ve čtvrtek 26. srpna v 17 hodin pak čeká na návštěvníky Sportmanie Plzeň vystoupení Divadla Spejbla a Hurvínka s hrou Nezvaný host.
Hejtmanka Plzeňského kraje Ilona Mauritzová ocenila: „Důležité je, že se děti mohou při této akci setkat se skutečnými sportovci a olympioniky, s opravdovými hrdiny, a při autogramiádách i s medailisty světových akcí.“

Plzeňská Sportmanie není jen pro obyvatele tohoto města. Vítán je každý, kdo projeví zájem a do Plzně zavítá. Podrobnější informace naleznete na https://sport.plzen.eu
 

 
 
 
 


Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . Tiráž

Copyright © 2001 - 2024 www.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 1.6937 s