Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . Tiráž ...  Dnes je  čtvrtek 30.5.2024, svátek má Ferdinand 

Hledej

Spolupracujeme

www.bioscop.cz

www.bontonfilm.cz

www.botanicka.cz

www.divadlodisk.cz

www.divadlonavinohradech.com

www.divadloviola.cz

www.dokoran.cz

www.epocha.cz

www.hostbrno.cz

www.jota.cz

www.knihykazda.cz

www.literarnistrom.cz

www.mestskadivadlaprazska.cz

www.ngprague.cz

www.supraphononline.cz

www.svandovodivadlo.cz


Igor Orozovič se vydává na hudební dráhu a svléká tmu!

24.02.2022   Aneta Šimonková   Hudba   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Igor Orozovič se vydává na hudební dráhu a svléká tmu!

Igor Orozovič je známý především z činohry Národního divadla, ale také třeba z pozoruhodného muzikálu Davida Bowieho Lazarus v Divadle Komedie či z oceňované autorské životopisné komedie Bezruký Frantík Divadla pod Palmovkou. Televizní diváci ho znají z Poldy, Devadesátek, Pasti nebo z filmových novinek Jedině Tereza a Řekni to psem. Orozovič před třinácti lety spoluzakládal populární Cabaret Calembour, pro který píše hudbu. Před rokem, v období lockdownu, zaujal širokou veřejnost charitativní písní s klipem Hippokratova armáda, který vznikl ve spolupráci s Kontem Bariéry na podporu lékařů. Nyní zahajuje sólovou kariéru a první pražský koncert měl dokonce během pár chvil vyprodán.

Vedle herectví se Igor Orozovič nyní vydává s novým autorským písňovým repertoárem na sólovou hudební dráhu. Se svojí kapelou pod značkou Igor Orozovič & Co. vyjede ve spolupráci se Supraphonem na první koncertní sérii na trase Praha – Ostrava – Brno, kterou pojmenovala jedna z jeho temnějších písní Když chlap svléká tmu.

 

V těchto dnech Igor v produkci Jana Aleše natáčí singl Náušnice, ve kterém zazní i charismatický hlas Veroniky Lazorčákové. K singlu během března vznikne i videoklip v režii Jany Hojdové. Sám k tomu uvádí: „Na sólovou hudební dráhu jsem pomýšlel odjakživa. Ale měl jsem dojem, že musím nějak hudebně i duševně dozrát, abych s tím mohl vylézt před lidi. Tvorba pro Cabaret Calembour je naplňující a nekončí. Ale je to převážně zábavný žánr a dost jasně vykrystalizovaná poetika. A i když jsem do každé inscenace propašoval nějakou tu šansonovější záležitost, pořád jsem cítil, že se chci ještě pustit do nové hudební řeky a pořádně se v ní vyráchat, aby mi pak za dvacet let nebylo líto, že jsem to nezkusil.“ A ještě dodává: „Už zjišťuju, že ta řeka nemá dno a je mnohem těžší psát hudbu a texty sám pro sebe a za sebe, než tvořit pro inscenaci nebo nějakého jiného zpěváka. Zároveň nemám jasně definovaný žánr a pro autorské songy není v češtině pojmenování, pokud člověk nechce být písničkář nebo šansoniér. Ale vlastně to je výzva... Hodlám si s tím pohrávat a hledat společně s posluchači. Nebudeme si to přece usnadňovat škatulkou.“

 

Koncerty Igora Orozoviče s kapelou nabídnou hudbu, která neutíká k elektronice, a texty, které neutíkají k anglické zkratce. Část kapely tvoří muzikanti odkojení rockem a blues: Michal Rákosník, Marcus Jurkovič a Jan Timiopulos. Jazzovým saxofonem to koření Martin Forst a klavírem jistí Zdeněk Dočekal. Kapelu zdobí virtuózní flétnistka a vokalistka Kristýna Farag a speciálním hostem, jenž se zapojí do některých koncertních vystoupení, bude herečka a zpěvačka Veronika Lazorčáková.

 

„Chceme, aby celý koncert byl jedním velkým zážitkem. Aby to posluchače vcuclo a až do konce nepustilo. Na chvíli jsme zapomněli na svět venku a ve zšeřelém sále sdíleli hudbu a příběhy. Na chvilku si společně stvořili vlastní svět,“ uvažuje Igor Orozovič.

 

 

IGOR OROZOVIČ & Co. – KONCERT/ KDYŽ CHLAP SVLÉKÁ TMU

13. dubna PRAHA – La Fabrika / VYPRODÁNO

14. dubna PRAHA – La Fabrika / přidaný koncert

20. dubna OSTRAVA – Divadlo Mír

26. května BRNO – Cabaret Des Péchés

Koncert 13. dubna 2022 v pražské La Fabrice se vyprodal již krátce po tom, co se vstupenky dostaly do prodeje. Další koncert v La Fabrice se podařilo pořadatelům přidat už 14. dubna a jeho předprodej odstartoval ve středu 23. února 2022.

 

„Že se náš první koncert vyprodá tak rychle a takřka bez reklamy, jsme samozřejmě nečekali a je to radost. Ale taky panika: koncert se blíží, a když vím, že se vyprodal, sílí pocit zodpovědnosti, že musí být dobrej. A to bude! Je to ta nejlepší motivace, jakou jsme mohli dostat,“ glosuje nečekanou situaci Igor Orozovič.

Igor Orozovič oficiálně na sociálních sítích:
Facebook: https://bit.ly/IgorOrozovic-facebook
Instagram: https://bit.ly/IgorOrozovic-instagram
YouTube: https://bit.ly/IgorOrozovic-YouTube

PŘEDPRODEJE KONCERTŮ:
PRAHA: La Fabrika https://bit.ly/IGOR-PRAHA-VSTUPENKY_LaFabrika
OSTRAVA: Divadlo Mír https://bit.ly/IGOR-OSTRAVA-VSTUPENKY_DivadloMÍR
BRNO: Cabaret Des Peches https://bit.ly/IGOR-BRNO-VSTUPENKY_CabaretDesPeches

VIDEOKLIP Hippokratova armáda: https://www.youtube.com/watch?v=hwiI3yhhTe4


Zdroj: www.supraphon.cz 


Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . Tiráž

Copyright © 2001 - 2024 www.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.5106 s