U nosuRada pro optimismus aneb Mít svého Lukáška Tenkrát v májiTisíckrát pozdravujeme tebePánská volenkaPomsta
Povím-li Rómeo, musím říct Alfa XOXO a ASAPPřed válkou studovala architekturu, dnes zachraňuje psy z frontyKonzervatoř Taneční centrum Praha uvede absolventská představeníHvězdy nectím, ale podléhám onomu trenduKde jsme ještě nebyli...Medvídkovi Pú ze Stokorcového lesa je 100 letChyše Karla ČapkaGoldbergovi od 10.6. na FilmBox Comedy, tak to je návrat do osmdesátek!Valinovi VlciJantarové slzyDoktor chybně zvaný O-O
Črtám si, maluji, třeba na kamení: Člověk se uvolní – oprostí se chvíli od vší té úzkosti, jíž jsme zavaleni, od vší té bezmoci, která v nás jen sílí. Svěřím se do bloku, jak a co mne svírá, a s prvním valérem tenze v těle slábne. Co jinde gumují, dávám na papír a přemýšlím potichu, co proč není vábné. Vlastně se soustředím na to jen, co vzniká. A to mě oprostí od děr, z kterých táhne. Snažím se vyjádřit v tazích několika, že když jde ke dnu loď, vždy i se svým ráhnem. Unikám do světa, ve kterém se tvoří, v němž není prostoru padnout či se vzdávat, kde nejsou cenzoři ani agresoři, v němž není prázdnoty s puncem drahých kravat. Unikám do světa, kde se nezabíjí, a v kterém mučení získají svá práva. Unikám do světa za svou fantazií, do světa, kde se sen realitou stává. Črtám si o to víc, čím víc zdí nás dělí, aby v pár minutách nebylo jich více. Črtám si svobodu, lehce uzardělý, kterou vždy objevím v nové čisté skice… Audioverze básně: http://www.muamarek.cz/files/mp3/%C4%8Crtam-si....mp3 Foto: vlastní archiv ![]() |
Copyright © 2001 -
2026 www.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.