Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . Tiráž ...  Dnes je  čtvrtek 18.4.2024, svátek má Valérie 

Hledej

Sociální sítěWebmagazín na Instagramu
Webmagazín na X Twitteru

Spolupracujeme

www.bioscop.cz

www.bontonfilm.cz

www.botanicka.cz

www.divadlodisk.cz

www.divadlonavinohradech.com

www.divadloviola.cz

www.dokoran.cz

www.hostbrno.cz

www.jota.cz

www.knihykazda.cz

www.literarnistrom.cz

www.mestskadivadlaprazska.cz

www.ngprague.cz

www.supraphononline.cz

www.svandovodivadlo.cz


Když prší slzy: erotické scény a lesbický sex upozadily scény s násilím

18.05.2022   Aneta Šimonková   Film   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Když prší slzy: erotické scény a lesbický sex upozadily scény s násilímDnes má premiéru dlouho avizovaný film Když prší slzy již včera. Snímek, u kterého se budou diváci smát, někdy je však zamrazí. Proč byste měli jít do kina i vy? Režisérka filmu Michaela Semela napsala scénář na základě několika skutečných příběhů domácího násilí. Hlavní roli zakřiknuté, manžele týrané optičky svěřila herečce Anetě Kernové. Jejího filmového manžela zahrál Jan Burda, který se role záporáka velmi dobře zhostil. V další hlavní roli diváci uvidí Hanu Drozdovou. Ve filmu je lékárnicí a s týranou optičkou naváže intimní vztah. I když jde spíš o propojení duší, postelových scén se ve filmu objeví hned několik. V mnoha vtipných situacích uvidíte herce Ladislava Ondřeje, který se zde objevil v roli gaye. 

Film Když prší slzy odkrývá tabu, které za dveřmi domácností zůstává zavřené častěji, než si myslíme. Pohledný manžel, který je policistou, přece nemůže být násilník. A přece. I když v něm hlavní postava v podání Anety Kernové vidí hrdinu, protože ji kdysi zachránil, za ta léta se změnil. Útěchu žena nalézá v náručí spřízněné duše, další ženy... Jak to celé dopadne? Překvapivě.Ve velkém stylu
Slavnostní předpremiéry se v pražském kině Atlas zúčastnila většina z herců, kteří se ve filmu objeví: Aneta Kernová, Hana Drozdová a Jan Burda, Karolína Krézlová, Petr Vondráček, Ladislav Ondřej, Jaroslav Sypal, Eva Čížkovská, Denisa Pfauserová, Andrea Kalousová, Lucie Zedníčková, Amélie Zedníčková, Jaromír Nosek, Jakub Moulis, Dominik Cvrček, Eliška Matzkeová, Sofia Sekelová, Michaela Nosková, Jindřich Čanda, Matěj Dejdar, Kateřina Pechová, Peter Pecha, Adam Novák, Kája Pavlíček, Kateřina Bláhová, Jiří Kmoníček, Matyáš Hložek. Za štáb jmenujme alespoň kameramana Tomáše Drdáckého, jehož práci diváci ocenili velkým potleskem a chválou. Překvapením pro publikum byla přítomnost hollywoodského skladatele Elia Cmirala, jehož filmovou hudbou se může film pochlubit. Téma filmu oslovilo i řadu další osobností české kultury, jako například Ivanu Jirešovou, Petru Černockou, Báru Vaculíkovou, Štěpánku Duchkovou, Markétu Muzikářovou, Báru Fišerovou, Šimona Bílinu, Braňo Poláka, Olgu Lounovou a řadu dalších, ale také politiky Zuzanu Majerovou a Karla Diviše. Oba totiž podporují kinematografii a téma domácího násilí jim není lhostejné, stejně jako všem, kteří film Když prší slzy podpořili. Domácí násilí v rodinách sice trápilo jeho oběti i v minulých letech či stoletích, díky covidovému lockdownu se bohužel nyní rozšířilo do rodin, kde by nikdo agresi, ať už fyzickou nebo psychickou neočekával.

Na t​​​​​railer k filmu můžete mrknou zde: https://www.youtube.com/watch?v=1OaZC8QT-iMCelovečerní film režisérky Michaely Semela, který je určen divákům od 16ti let, vyrobila společnost Griffin film, v produkci Heleny Váňové a Jana Lengyela, hlavními sponzory filmu byly společnosti: FOKUS optik, CK KALOUSEK A WILLIAMS, AVON a I AM SIKI. Partnerem premiérové after party v restauraci na Střeleckém ostrově pak byla společnost TREBITSCH WHISKY.

Primárním cílem filmového projektu se sociálně charitativním podtextem je zasáhnout diváky silným, osobitým příběhem. Poukázat na skutečnost, že domácí násilí není ve vztazích ojedinělé a že je třeba tomuto tématu věnovat větší pozornost. Film může pomoci lidem, kterých se téma domácího násilí týká, najít sílu od partnera/partnerky odejít a začít nový život. A přinejmenším ukáže, že oběť domácího násilí může být kdokoliv, bez ohledu na pohlaví, vzdělání či sociální zařazení.

Zdroj: Helena Váňová Production 


Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . Tiráž

Copyright © 2001 - 2024 www.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0831 s