Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . Tiráž ...  Dnes je  čtvrtek 20.6.2024, svátek má Květa 

Hledej

Spolupracujeme

www.bioscop.cz

www.bontonfilm.cz

www.botanicka.cz

www.divadlodisk.cz

www.divadlonavinohradech.com

www.divadloviola.cz

www.dokoran.cz

www.epocha.cz

www.hostbrno.cz

www.jota.cz

www.knihykazda.cz

www.literarnistrom.cz

www.mestskadivadlaprazska.cz

www.ngprague.cz

www.supraphononline.cz

www.svandovodivadlo.cz


Kniha Evy Střížovské – Český dialog 30

22.06.2022   redakce   Literatura   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Kniha Evy Střížovské – Český dialog 30O novém literárním počinu šéfredaktorky Českého dialogu i křtu knihy, který proběhl v hezkém prostředí knihovny Libriprohibiti, bylo napsáno již několik článků. Přesto jsem se rozhodla, že i já přispěji několika svými názory.
 

Když držím v ruce elegantní bledě modrou knihu s jednoduchou grafikou,  napadá mě, že přímo čtenáře láká k začtení do příběhu o tomto nezávislém časopisu. Objemná kniha Evy Střížovské  vykresluje život v redakci, ale zachycuje  i spoustu vzpomínek jednotlivých redaktorů a autorů.
 
Eva Střížovská založila brzy po “sametu“ časopis Český dialog, který se stal lávkou mezi postsocialistickými občany a mezi exulanty a krajany žijícími po celém světě. Kniha Český dialog je pestrým výběrem z třiceti let zaznamenávání událostí v politice, v kultuře a hlavně vztahů mezi námi TADY a krajany TAM, ale také mapuje nelehký osud časopisu jako takového.

Časopis vychází od roku 1990 a pokračuje dodnes, v  podobě modernější elektronické. V Českém dialogu se za ty roky objevily články renomovaných autorů i čtenářů, kterými byli Josef Škvorecký, Jaroslav Strnad, Jan Stránský, Ota Ulč, Karel Pokorný, Benjamin Kuras. Příspěvky, rozhovory a reportáže pak pocházely od šéfredaktorky Evy Střížovské, redaktorek Jany Volfové, Olgy Szymanské, Anny Sobotkové, Vendy Šebrlové a mnoha dalších.
 

Moje autorské působení v redakci

Během studií na vysoké škole měli všichni studenti projít určitou formou praxe v médiích a získat tak zkušenosti v oblasti psaní. Poznala jsem díky tomu spoustu skvělých lidí, kteří v oboru něco znamenají a jejichž přítomnost pro mě byla  inspirativní.

Mezi tyto li
di se řadí i Eva Střížovská. Za pět let magisterského studia jsem prošla řadou médií, Českým rozhlasem, se kterým spolupracuji dodnes, ale nejkrásnější stáž jsem prožila právě v Českém dialogu. Eva Střížovská je člověk, kterého obdivuji pro obrovskou pracovitost, velice si vážím její osobnosti a zásadovosti, která ji nikdy v životě neopustila. Práce, kterou má za sebou je velice hodnotná a zaslouží si obdiv.

Kniha Český dialog 30, kterou vydalo nakladatelství PaperJam je toho důkazem. Spolupráce s Českým dialogem mi přinesla hodně zkušeností, nová přátelství a spoustu nápadů pro moje psaní. Není tedy divu, že jsem po povinné stáži v redakční spolupráci s paní šéfredaktorkou a jejím časopisem pokračovala a zůstala jsem letitou  autorkou v redakci.


Knihu lze objednat v síti Kosmas nebo na eshop.paperjam.cz
 

Autor článku: Anna Sobotková

Foto: www.fotoatelieroscar.cz
 
 


Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . Tiráž

Copyright © 2001 - 2024 www.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0436 s