Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . Tiráž ...  Dnes je  středa 22.5.2024, svátek má Emil 

Hledej

Sociální sítěWebmagazín na Instagramu
Webmagazín na X Twitteru

Spolupracujeme

www.bioscop.cz

www.bontonfilm.cz

www.botanicka.cz

www.divadlodisk.cz

www.divadlonavinohradech.com

www.divadloviola.cz

www.dokoran.cz

www.epocha.cz

www.hostbrno.cz

www.jota.cz

www.knihykazda.cz

www.literarnistrom.cz

www.mestskadivadlaprazska.cz

www.ngprague.cz

www.supraphononline.cz

www.svandovodivadlo.cz


Letní tip: Za kulturou i památkami do Broumova

26.07.2022   redakce   Hudba   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Letní tip: Za kulturou i památkami do Broumova Můžete vyrazit do Adršpašsko-teplických skal, na Broumovské stěny, anebo třeba bloumat po unikátních statcích broumovského typu rozesetých po celém regionu. A až se nohy ozvou, že by rády chvíli pauzu, můžete se usadit třeba na jeden z vyhlášených koncertů či si nenechat ujít vystoupení letní scény Klicperova divadla.Do 27. 8. Za poklady Broumovska: Festival vážné hudby, jedna z nejvýznamnějších kulturních akcí na Broumovsku. Koncerty se konají každou letní sobotu v jedné ze staveb z tzv. Broumovské skupiny kostelů, což jsou významné barokní památky z dílny architektů Kryštofa a Kiliána Ignáce Dientzenhoferových.

11.–14.8. Letní scéna Klicperova divadla z Hradce Králové. V prostorách klášterní zahrady soubor uvede hry Na koho to slovo padne a Kytice.

16. a 17. 9. SEN – benefice Police Symphony Orchestra: Mezinárodně uznávaný orchestr z Police nad Metují pořádá tradiční, již šestou sérii benefičních koncertů na letišti v Broumově-Martínkovicích. Výtěžek akce, kde vystoupí PSO s mnoha zajímavými hosty, podpoří pečovatelské služby v Broumově a Polici.

2.–5. 11. Broumovské diskuse: Konference pro všechny generace se zajímavými hosty. Letos na téma „Solidarita a sounáležitost“. Broumovské diskuse každoročně otevírají a všem generacím zpřístupňují aktuální i nadčasová témata. Mezi hosty se objevují zajímavé osobnosti ze společenského, politického, vědeckého i duchovního života. Diskuse probíhají v prostředí broumovského kláštera, které je jako stvořené pro setkávání i sdílení myšlenek.
Broumov jako kandidát na Evropské hlavní město kultury 2028

Smělé plány na rozvoj regionu vyústily v přihlášku Broumova do soutěže o titul Evropské hlavní město kultury 2028. Sedmitisícový Broumov věří, že navzdory své velikosti a vzdálenosti od metropole dokáže porazit krajská města Brno, Liberec nebo České Budějovice, která rovněž kandidují. Broumov má určitě co nabídnout, nejen díky potenciálu pro další rozvoj v oblasti kultury a společenského dění, ale také pro svůj jedinečný genius loci a polohu na spojnici kultur v samotném srdci Evropy.

Kandidáti odevzdávají své přihlášky do 1. září 2022 a finalisté soutěže budou známi zhruba na přelomu roku. Titul Evropské hlavní město kultury připadne České republice opět po 13 letech, v minulosti jej vlastnila jen Praha (2000) a Plzeň (2015). Současně s Českou republikou bude v roce 2028 titul i v jednom z měst ve Francii.


Foto: Klášter Broumov - Autor Jaroslav Winter
Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . Tiráž

Copyright © 2001 - 2024 www.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0574 s