Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . Tiráž ...  Dnes je  úterý 18.6.2024, svátek má Milan 

Hledej

Spolupracujeme

www.bioscop.cz

www.bontonfilm.cz

www.botanicka.cz

www.divadlodisk.cz

www.divadlonavinohradech.com

www.divadloviola.cz

www.dokoran.cz

www.epocha.cz

www.hostbrno.cz

www.jota.cz

www.knihykazda.cz

www.literarnistrom.cz

www.mestskadivadlaprazska.cz

www.ngprague.cz

www.supraphononline.cz

www.svandovodivadlo.cz


Festival minipivovarů SLUNCE VE SKLE roztočí pípy v Purkmistru popatnácté

16.09.2022   redakce   Společnost   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Festival minipivovarů SLUNCE VE SKLE roztočí pípy v Purkmistru popatnáctéPo minulých dvou ročnících, kdy s ohledem na covidová opatření byl počet návštěvníků i pivovarů omezen se milovníci zlatavého moku mohou těšit na další pokračování setkání minipivovarů. Jubilejní 15. ročník již tradičního fesivalu minipivovartů se koná na závěr pivovarské sezóny v Pivovarském dvoře v Plzni - Černicích  v plném rozsahu.
 

Akce se bude. konat v Pivovarském dvoře v Plzni -Černicích a to v parkovací zahradě (parkovací stání) dnes odpoledne pro pivovary,  které které přijedou na dvoudenní účast a v soboru 17. 9. od 13 hodin v protorách pivovarského dvora a přilehlé Selské návsi, kam se podařilo umístit 59 pivovarů.  Pivovary budou čepovat pivo z vlastních stánků popř. výčepmích vozíků a budou mít opět příležitost zhodnotit uplynulou sezónu a představit to nejlepší, co uvařily. 

SLUNCE VE SKLE je nejstarším a největším komerčním festivalem, který je zatím v ČR pořádán. Za dobu své existence si získal renomé, nejendoma ale i v zahraničí, o čemž svědčí návštěva řady zahraničních novinářů i návštěvníků. O účast na festivalu,  vzhledem k neustále rostoucímu počtu minipivovarů (cca 500) je mimořádný zájem.

Návštěvníci zde budou moci ochutnat několik desítek značek čepovaných piv a v nabídce budou i piva lahvová. Kromě to nabídnou zúčastněné pivovary  návštěvníkům také řadu svých propagačních předmětů, tácků, etiket a sklenic. Záměrem akce je seznámit návštěvníjky s produkty minipivovarů, které nejsou běžně na  trhu k dostání a seznámit je s pivními styly, které jsou v současné době hojně vyhledávané. Pivaři, kteří mají zájem o nefiltrované, nepasterizované pivo, zde budou moci ochutnat mnoho druhů piv - od výčepních přes ležáky, vícestupňové speciály, ochucená, nakuřovaná pšeničná a svrchně kvašená piva typu Ale, IPA a Stout v mnoha variantách. Mnohé návštěvníky určitě překvapí a pobaví názvy piv, které někteří pivovarníci svým pivům dávají.

Pozvány byly minipivovary nejen z Plzně a okolí ale i z přilehlých krajů a Moravy, budou zde i pivovary ze Švýcarska, Slovenska a nejvzdálenějším bude opět Pivo Microbrewery Lefkosie z Kypru. Pro návětěvníjky bude jistě zaímavá i účast řady nově vzniklých pivovarů, které se zatím nikde na podobné akci neprezentovaly. 

Pivovar Purkmistr připravil u příležitosti toho jubilejního ročníku speciální várku svrchně kvašeného 14 stupňového Ale piva s názvem BYLO NÁS PĚT. Bylo uvařenov v pivovaru Purkmistr ve spolupráci sládků z dalších čtyř pivovarů. Nenásilnou kulisu akce vytvoří doprovodný hudební program (skupiny Anakonda Benda, The Shower, Hibaj a King Swing) kombinovaný s pivními souitěžemi.

V sobotu proběhne opět v konferenční místnosti odborná degustační soutěž o nejlepší světlý festivalový ležák a nejlepší IPA za účasti sládků zúčastněných pivovarů. 

Pro dopravu na místo konání z centra města doporučujeme využít MHD – tramvaj č. 1 (směr Slovany – nám. Milady Horákové) a na konečné přestup na trolejbus č. 13 (výstup stanice Černice, Náves). Autobusy budou posíleny. Pokud přijedete autem (ale to by byl holý nerozum!), upozorňujeme, že možnosti parkování jsou omezené. 

Zdroj: Ing. Petr Míč, LUKR CZ-Pivovarský dvůr Plzeň
 


Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . Tiráž

Copyright © 2001 - 2024 www.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.1395 s