Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . Tiráž ...  Dnes je  úterý 18.6.2024, svátek má Milan 

Hledej

Spolupracujeme

www.bioscop.cz

www.bontonfilm.cz

www.botanicka.cz

www.divadlodisk.cz

www.divadlonavinohradech.com

www.divadloviola.cz

www.dokoran.cz

www.epocha.cz

www.hostbrno.cz

www.jota.cz

www.knihykazda.cz

www.literarnistrom.cz

www.mestskadivadlaprazska.cz

www.ngprague.cz

www.supraphononline.cz

www.svandovodivadlo.cz


Slavnostní PILSNER FEST

05.10.2022   redakce   Společnost   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Slavnostní PILSNER FESTLetošní Pilsner Fest, který se v prostorách plzeňského pivovaru uskuteční o víkendu 7. – 8. října, bude oslavou 180. výročí uvaření první várky dnes již legendárního ležáku Pilsner Urquell. Festival návštěvníkům nabídne bohatý hudební program, školu čepování nebo speciální prohlídky návštěvnických tras.Plzeňský pivovar otevře své brány účastníkům festivalu Pilsner Fest po dvouleté odmlce. Návštěvníci se mohou těšit na bohatý program i skvělý chuťový zážitek a připomenout si, že 5. října 1842 uvařil sládek Josef Groll v novém Měšťanském pivovaru v Plzni várku piva, která všechny ohromila. Od té doby se sláva českého piva rychle šířila a dobývala pivní svět. Dnes je plzeňský ležák symbolem výjimečné chuti a kvality. „Pivo Pilsner Urquell je nejsilnější značkou spojenou s naším městem. Díky němu znají Plzeň po celém světě a do plzeňského pivovaru míří mnoho českých i zahraničních turistů.  Plzeňský Prazdroj podporuje mnoho zdejších prospěšných projektů a přináší řadu kulturních akcí, které Plzeňanům zpříjemňují život.  primátor města Plzně Pavel Šindelář

Návštěvníci festivalu budou mít během víkendu unikátní možnost využít speciální prohlídky, které nejsou běžně dostupné. Kromě vysvětlení postupů při zrání piva a péči o  něj se zájemci dozví celou řadu zajímavostí o tankovém pivu, historii Hospody Na Spilce nebo o legendární restauraci Prazdroj, která kdysi sídlila přímo v pivovaru. K vidění budou i speciální sklenice nebo dary pro papeže, chybět nebude ani tradiční návštěva staré i nové varny, sklepů a ochutnávka piva. Speciální víkendová cena prohlídky bude 180 Kč.

Dalším lákadlem pro milovníky zlatého moku bude škola čepování piva. Učit se budou moct přímo od těch nejlepších, na akci své umění totiž představí 8 účastníků soutěže Pilsner Urquell Master Bartender, v níž každý rok měří své umění a znalosti nejlepší výčepní z Česka a Slovenska. 

Skvělý zážitek z Pilsner Festu podtrhnou populární zpěváci a kapely jako Jelen, Pokáč, Monkey Business, Anna K, David Koller, Alice & Dan Bárta a další. Samozřejmostí během celého festivalu bude široký výběr pivních specialit včetně nefiltrovaného ležáku, speciálů z minipivovarů a bohatá nabídka nejrůznějších jídel vhodných k pivu.

Pro milovníky a sběratele tematických suvenýrů je k příležitosti 180. výročí uvaření první várky plzeňského ležáku připravena limitovaná emise bankovek Euro Souvenir. Bankovky s motivem jednoho z nejznámějších symbolů plzeňského pivovaru, Jubilejní brány, jsou vyrobeny ze stoprocentně bavlněného papíru používaného při výrobě skutečných bankovek a obsahují také některé ochranné prvky jako pravé bankovky. Do prodeje jde 14 600 unikátních kusů označených číslem, rokem vydání i pořadovým číslem série. Nominální hodnota bankovky je 0 Kč a prodejní cena je 80 Kč.
„Letošní Pilsner Fest je výjimečný, chceme společně s našimi příznivci oslavit 180. výročí od založení pivovaru a s tím i 180 let tradice, kvality, radosti a přátelských posezení s dobře načepovaným pivem. Připravili jsme bohatý program, který bude skvělou zábavou i zdrojem nových poznatků a zážitků. Přeji všem příjemnou zábavu a připíjím na mnoho dalších úspěšných let piva Pilsner Urquell. “ říká Kristýna Tereková, Senior Brand Manager Pilsner Urquell.

Pilsner Fest bude tento rok cashless. Připojuje se k dalším festivalům v České republice a zahraničí a přichází s nejrychlejším placením NFCtron. Díky tomuto systému se zkracují fronty, šetří se čas i životní prostředí. K placení bude potřeba náramek s čipem nebo NFCtron karta. Obojí lze nabít online nebo v průběhu festivalu přímo na místě. Aktuální program Pilsner Festu i další doplňující informace najdou návštěvníci na stránkách PilsnerFest (pilsner-urquell.cz).

Info: 
Tiskový mluvčí Plzeňského Prazdroje Zdeněk Kovář

 
 
 


Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . Tiráž

Copyright © 2001 - 2024 www.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0349 s