Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . Tiráž ...  Dnes je  pátek 24.5.2024, svátek má Jana 

Hledej

Spolupracujeme

www.bioscop.cz

www.bontonfilm.cz

www.botanicka.cz

www.divadlodisk.cz

www.divadlonavinohradech.com

www.divadloviola.cz

www.dokoran.cz

www.epocha.cz

www.hostbrno.cz

www.jota.cz

www.knihykazda.cz

www.literarnistrom.cz

www.mestskadivadlaprazska.cz

www.ngprague.cz

www.supraphononline.cz

www.svandovodivadlo.cz


Mezinárodní Festival Animánie chystá filmovou laboratoř

24.10.2022   Stanislav Polauf   Film   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Mezinárodní Festival Animánie chystá filmovou laboratořOd 16. do 19. listopadu otevře Festival Animánie už po sedmnácté své brány všem, kteří si oblíbili kouzlo animovaných filmů. Hlavní osou festivalu je mezinárodní soutěž dětí a mladých tvůrců do 26 let, návštěvníky čekají projekce celovečerních animovaných novinek i skvosty z archivů, besedy a setkání s filmaři či workshopy. Centrem festivalu bude tradičně plzeňské Moving Station.
 


Letošní téma „laboratoř“ inspirovalo především workshopy, určené filmařům i všem, kteří si chtějí filmové triky jen vyzkoušet. „Vydáme se na průzkum původních ručních, až mechanických způsobů výroby filmových efektů, které mohou mít i v současné době své místo a kouzlo,“ uvedla ředitelka Festivalu Animánie Lenka Fránová.

Další inspiraci přinesou projekce celovečerních filmů, například příběh pavoučí holčičky Lili a její rodiny s názvem Websterovi ve filmu nebo snímek Mimi a Líza: Zahrada, který festival uvede spolu s krátkometrážním filmem Zuza v zahradách. Náročnější diváky pozve Animánie mimo jiné na pozoruhodný snímek Kde je Anne Franková nebo na Švankmajerovy Spiklence slasti.

 

Na mladé tvůrce čekají i setkání s velkými osobnostmi české animace. Jiří Barta představí svou připravovanou celovečerní novinku Melog, která se právě začíná točit, a Lucie Sunková ukáže divákům taje malované animace na skle.

 

Scenáristka Tereza Brdečková přiveze do Plzně kolekci unikátních krátkých animovaných filmů svého otce scenáristy Jiřího Brdečky a Animánie uvede také jeho legendární komedii Adéla ještě nevečeřela s animovanými pasážemi Jana Švankmajera.

Do soutěže Festivalu Animánie se tradičně hlásí krátké animované snímky z celého světa, jejichž autory jsou děti a mladí tvůrci do 26 let. Z několika stovek přihlášených jich dramaturgická rada vybrala více než 150. Poprvé se letos uskuteční i soutěž videoher.

Vybrané animované filmy se utkají ve třech kategoriích a o vítězích, kteří si z Plzně odvezou festivalové ceny Animáničky, rozhodne mezinárodní porota. Nově bude udělována Cena Honzy Příhody, která je věnována dlouholetému, nedávno zesnulému řediteli festivalu.

Podrobné informace o programu a prodeji vstupenek prostřednictvím sítě GoOut najdou zájemci na stránkách www.festival-animanie.cz, FB a Instagramu.

Foto: Libor Kočí
Info: Daniela Vítová
tiskový servis Festivalu Animánie
 


 


Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . Tiráž

Copyright © 2001 - 2024 www.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0246 s