Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . Tiráž ...  Dnes je  pátek 19.4.2024, svátek má Rostislav 

Hledej

Sociální sítěWebmagazín na Instagramu
Webmagazín na X Twitteru

Spolupracujeme

www.bioscop.cz

www.bontonfilm.cz

www.botanicka.cz

www.divadlodisk.cz

www.divadlonavinohradech.com

www.divadloviola.cz

www.dokoran.cz

www.hostbrno.cz

www.jota.cz

www.knihykazda.cz

www.literarnistrom.cz

www.mestskadivadlaprazska.cz

www.ngprague.cz

www.supraphononline.cz

www.svandovodivadlo.cz


FOTOPOSTŘEHY: Atypické vánoční stromky

21.12.2022   Renata Šindelářová   Společnost   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

FOTOPOSTŘEHY: Atypické vánoční stromkyMyslím na netradiční vánoční stromky a vzpomínám přitom na Phoebe z Přátel, jak oplakávala všechny neprodané a opelichané, které skončily v drtičce... Většina z nich má ale štěstí. Dostanou se do rodiny, kde je nádherně ozdobí, každý večer se těší jejich krásou a ještě pod ně nakupí hromadu dárků. Některé se dostanou do dětských domovů nebo nemocnic, kde plní svůj důležitý úděl: zachraňují nedokonalou vánoční atmosféru.

Ale já se chci věnovat těm, které jsou něčím zvláštní. Třeba protože přijdou do rukou šíleným kreativcům... Jsou přeplněné různorodými cinkrlátky a cukrlátky, až se jim přeplněné packy prohýbají k zemi. Trpělivě snášejí  křivě nalepené papírové řetězy i hystericky blikající světélka způsobující epipelpsii. Nejeden z nich by si na konci svátků místo výletu do popelnice zasloužil pořádnou psychoterapii. (Podobně jako chudák, kterého přepral kocour.)

Pojďme se podívat na pár takových, které nepatří mezi klasické představitele své jedinečné vánoční rasy. První dvojice pochází z exotických krajin, v nichž není právě obvyklé kupovat a zdobit jehličnany. A přesto si majitelé s tímto handicapem poradí po svém. 
 
  

Klasický vánoční strom může být ovšem také velmi výjimečný. Umělecká duše jistě přijde na nějaký nápad s originálními ozdobami. Exhibicionistické stromky sice nemají tolik obdivovatelů, ale svou cílovou skupinu si najdou. Jako třeba tento knihostromek, který ocení každý čtenář - místo čokoládového bonbónku knižní jednohubku.Myslíte, že si zdobení stromků vymysleli lidé, aby se v zimě nenudili? Kdepak! To spíš záviděli královně přírodě! Tahle zkušená čarodějka nám pořád dost zdatně konkuruje. Na rozdíl od nás si vystačí s minimem a zvládne za krátkou chviličku ozdobit klidně celý les - ne vždy pouze bíle. (Ale i kdyby, nikdy se nám nepodaří napodobit její dokonale křišťálové blyštění.)Nápaditosti se meze nekladou. Designeři se přetahují o pozornost, kreativci šílí... Jednoduše či složitě, barevně či černobíle, pompézně či střízlivě... Jak je libo! Všechno je možné.

 

Přiznejte se! Že vás ale stejně ze všeho nejvíc baví ta hra se světélky? Je mi to zcela jasné... Decentně ladíme barvy a kocháme se jejich třpytem, který zkrášluje každou proklatě dlouhou zimní noc. Zvolíme jednoduchou bílou nebo psychedelické blikání Las Vegas? A pokud je to pořád málo, ještě si můžeme stromek světlem i namalovat!

  

Zdroje fotografií: pexels.com, pixabay.com, úvodní foto Radka Zadinová
 


Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . Tiráž

Copyright © 2001 - 2024 www.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0434 s