Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . Tiráž ...  Dnes je  pondělí 20.5.2024, svátek má Zbyšek 

Hledej

Sociální sítěWebmagazín na Instagramu
Webmagazín na X Twitteru

Spolupracujeme

www.bioscop.cz

www.bontonfilm.cz

www.botanicka.cz

www.divadlodisk.cz

www.divadlonavinohradech.com

www.divadloviola.cz

www.dokoran.cz

www.epocha.cz

www.hostbrno.cz

www.jota.cz

www.knihykazda.cz

www.literarnistrom.cz

www.mestskadivadlaprazska.cz

www.ngprague.cz

www.supraphononline.cz

www.svandovodivadlo.cz


Zákon karmy od Davida Michieho. To oblíbené, co by kdyby

30.05.2023   Renata Petříčková   Literatura   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Zákon karmy od Davida  Michieho. To oblíbené, co by kdybyPokud znáte Dalajlamovy kočky a všechny ty buddhistické knihy pro zaneprázdněné, pak asi budete tušit, co David Michie v této knize píše a jakou to má atmosféru. Přidejte si téma doslova pokušitelské - co kdyby karma začala účinkovat okamžitě?

Co poničíme, to poničíme. Co vylepšíme, to se nám vylepší. Naše činy budou mít okamžité následky. Klademe si tak otázku, jak žít co nejlépe... klademe si také otázku, kdo je vlastně tím, kdo může říkat, co je morální a co je tedy správné?

Začněme ale od začátku.
Příběhy s milým poučením nám slibuje anotace. Je to milé setkání s mnichem, kterým byste možná také chtěli být. V případě, že už máme dost lidského nesmyslného hemžení a toužíte po života v domečku na kraji vesnice. V horách. V pohádkové přírodě a s kočkou jako společnicí. Potěšilo mne, že autor opět přidal své oblíbené kočičí téma a potěšilo mne, že se tahle perla skví přímo na začátku knihy. Ach, jak pohodlně se pak lze usadit....

Pak už začne trocha hemžení a trocha chaosu. Přiznám se, že ve víru příběhů jsem často zatoužila po tom klidu a míru a tom, nic neřešit. Neklamná známka únavy. A třeba právě i to si nad knihou uvědomíte, že potřebujete zvolnit, že potřebujete do svého ž ivota vnést i něco, co je příjemné vám, nikoliv jen potřebám společnosti nebo oblastí, které vám nakonec nic dobrého nedávají.


Atmosféra je stále stejná
Pokud znáte Dalajlamovy kočky a všechny ty buddhistické knihy pro zaneprázdněné, pak asi budete tušit, co David Michie v této knize píše a jakou to má atmosféru. V tomto mne vůbec nezklamal. Stále to je on, stále v tom je jeho styl psaní, který je uhlazený, lehce naivní, přívětivý a zároveň naléhavý. Je v tom ta atmosféra mnichů, kterou si neodpustil hned zkraje knihy, ale také do příběhu vložil kočku. Tak to mne jako kočkomila moc potěšil a Šántí se stala další z jeho koček, nad jejíž životem se ráda zasním.

Je to příjemné, oddechové čtení, které na jednu stranu probouzí zvědavost, co by se stalo, kdyby se tedy karma začala plnit okamžitě, kdyby každý hned získal to, co zasel... a na druhé straně i podle toho, co s vámi souzní a nesouzní, můžete snadno zjitit, jak na tom nyní váš život je.

Trošku čtení pro chvíle volna, trošku vlastní psychologický kompas.


O autorovi: Zákon karmy napsal jako chytrý příběh odhalující principy fungování této duchovní teorie. Je autorem bestsellerové série Dalajlamova kočka a ve svém životě praktikuje buddhismus.
Vydalo nakladatelství Metafora, 2023
https://www.metafora.cz/zakon-karmy-11753/

Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . Tiráž

Copyright © 2001 - 2024 www.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0675 s