Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . Tiráž ...  Dnes je  pátek 24.5.2024, svátek má Jana 

Hledej

Spolupracujeme

www.bioscop.cz

www.bontonfilm.cz

www.botanicka.cz

www.divadlodisk.cz

www.divadlonavinohradech.com

www.divadloviola.cz

www.dokoran.cz

www.epocha.cz

www.hostbrno.cz

www.jota.cz

www.knihykazda.cz

www.literarnistrom.cz

www.mestskadivadlaprazska.cz

www.ngprague.cz

www.supraphononline.cz

www.svandovodivadlo.cz


MILÝ JOHNE – TV tip - Romantika, která stále táhne.

11.08.2023   Stanislav Polauf   Film   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

MILÝ JOHNE – TV tip - Romantika, která stále táhne.Tvůrce nezapomenutelných poetických hitů Pravidla moštárny a Čokoláda režisér Lasse Hallström natočil v roce 2010 další romantický příběh lásky.
 Film MILÝ JOHNE se stal jedním z překvapení tohoto roku, když při své premiéře v amerických kinech sesadil po dlouhých týdnech megahit Avatar z prvního místa žebříčku návštěvnosti. I když se Hallström později posunul k jiným žánrům, platí stále otázka: Že by romantika stále táhla?
 

Hallström vypráví příběh dvou milenců, jejichž láska musí překonávat dlouhé odloučení a vzdálenosti. On, John Tyree, slouží jako voják u speciální jednotky americké armády Zelených baretů a do rodné Jižní Karolíny přijíždí jen na dovolenou. Ona, idealistická studentka Savannah Curtisová, si tamtéž užívá prázdniny v honosném rodinném sídle. Zrodí se osudová láska, která však Johnovým odjezdem nekončí. Zůstávají jim dopisy...

Film vznikl podle stejnojmenné knihy Nicholase Sparkse.   Slavný režisér si vybral do hlavních rolí dva herce, jimž byla předpovídána velká budoucnost - Channinga Tatuma, taneční idol z filmu Let´s dance a Amandu Seyfried.
O Tatumovi producent Marty Bowen říká: "Není vůbec lehké najít herce, který by dokázal zahrát stoprocentního klaďase tak, aby divákům nelezl na nervy." O své postavě říká Amanda Seyfriedová: "Hodná holka, otevřená, upřímná a chytrá, život nebere moc vážně. A je to tuplovaná romantička, proto to mezi ní a Johnem jiskří hned od začátku."

Režisér švédského původu Lasse Hallström, dvakrát nominovaný na Oscara za nejlepší režii, měl čich na látky, které mají tendenci směřovat k prvoplánové sentimentalitě, ale on je svým umem dokázal z tohoto nebezpečí vytáhnout, a navíc divákům nabídnout očistný emocionální prožitek. „Baví mě silné emoce a hledání hranice, kdy jsou tak silné, až začínají být nereálné. Rád po ní jdu a snažím se neuklouznout, zůstat co nejpoctivější a co nejblíž k realitě,“ říká Hallström , jehož na scénáři filmu Milý Johne především bavila možnost zachytit a popsat všechna stádia životní lásky dvou lidí.
Prakticky celý film Milý Johne se natáčel v okolí krásného historického města Charleston v Jižní Karolíně. Tady vznikaly nejen místopisně odpovídající scény, ale také lokace vybombardované afghánské vesničky, dvou afrických a několika evropských scén. „Musíte mít mimořádně talentovaný tým, abyste diváky přesvědčili, že sledují africké reálie a ne opuštěný barák stojící kousek za hranicemi amerického velkoměsta,“ říká producent Bowen, hrdý na to, jak precizně a přesvědčivě se mu tuto falešnou realitu podařilo vytvořit.

**********************************************
MILÝ JOHNE (Dear John)
USA 2010
uvádí AMC ve čtvrtek 17. srpna od 18,50 hodin


 
 
 


Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . Tiráž

Copyright © 2001 - 2024 www.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0231 s