Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . Tiráž ...  Dnes je  úterý 28.5.2024, svátek má Vilém 

Hledej

Spolupracujeme

www.bioscop.cz

www.bontonfilm.cz

www.botanicka.cz

www.divadlodisk.cz

www.divadlonavinohradech.com

www.divadloviola.cz

www.dokoran.cz

www.epocha.cz

www.hostbrno.cz

www.jota.cz

www.knihykazda.cz

www.literarnistrom.cz

www.mestskadivadlaprazska.cz

www.ngprague.cz

www.supraphononline.cz

www.svandovodivadlo.cz


Gamebook "Zachraňte planetu" alias Maminko, mě to baví

29.09.2023   Monika Škubalová   Literatura   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Gamebook

Ve světě literatury pro děti se objevuje neobyčejná kniha, která spojuje dobrodružství, učení a zábavu. "Zachraňte planetu" není jen knihou, je to dobrodružná cesta plná hádanek a her, která děti zasvěcuje do tajů přírody a environmentálního myšlení. Proč byste měli tuto knihu zařadit do knihovny vašich dětí a co všechno nabízí?

Kniha "Zachraňte planetu" není jen další v řadě dětských knih. Je to gamebook, což znamená, že čtenáři nejsou pouhými diváky příběhu, ale aktivními účastníky. Na každé liché stránce této knihy čeká na malé čtenáře úkol, který musí vyřešit. A co je nejdůležitější, správné vyřešení úkolu jim umožní pokračovat v příběhu.

Hlavní postavou knihy je Naďa, nová holka ve městě, která má neuvěřitelné znalosti o přírodě. Jejím cílem je najít spojence v boji o zachování planety, a tím začíná dobrodružství, do kterého se zapojují Sára, Terezka, a nakonec i dvojčata Péťa a Tonda. Skvělým parťákem jim je veselý pejsek Tap, který se zdá, že rozumí všemu, co se děje.

Co dělá tuto knihu tak zvláštní a vzrušující? Je to kombinace dobrodružství, hádanek a edukace. Děti se nejen baví příběhem, ale také se učí o přírodě a ekologii. Každý úkol na liché stránce knihy je spojen s konkrétním prvkem přírody nebo ekologickým tématem. Díky tomu se děti učí, jak správně třídit odpadky, proč je důležité chránit lesy a zvířata a mnoho dalších užitečných věcí.

Ale to není vše. Kniha také dává čtenářům možnost rozhodovat o průběhu příběhu. Když se děti dostanou na stránku s úkolem, někdy se mohou rozhodnout, jak postupovat dál. Mají se podívat do jeskyně, zůstat v lese nebo jít na koupaliště? Tato interaktivita činí čtení skutečně zábavným a napínavým.

"Maminko to mě bavíííííííííííí," s nadšením prohlásila má dcera, když knihu s chutí četla.

Zároveň kniha "Zachraňte planetu" obsahuje mnoho obrázků, které doprovázejí úkoly. Tyto ilustrace nejenže dodávají knize vizuální atraktivitu, ale také pomáhají dětem lépe porozumět úkolům a příběhu.

Tato kniha oslovuje nejen děti, ale i dospělé. Je plná her a tajemství, které vyžadují logické myšlení a kreativitu. A samozřejmě nemůžeme zapomenout na sympatického pejska Tapa, který se stal oblíbeným průvodcem při tomto dobrodružství.

Pro rodiče je tato kniha ideálním způsobem, jak zaujmout děti ekologií a ochranou přírody. V průběhu příběhu se dozvědí mnoho zajímavých informací, například proč nesahat motýlům na křídla nebo jak pomáhat zraněným zvířatům.

"Zachraňte planetu" je kniha, která nejen baví, ale také učí a inspiruje. Je to skvělý způsob, jak propojit literaturu a ekologii, a zároveň poskytnout dětem interaktivní zážitek. Takže, pokud hledáte knihu, která zaujme vaše děti a zároveň je naučí něco o péči o planetu, tato kniha je tou správnou volbou.

Autorce, která dokáže tak výjimečně zkombinovat dobrodružství, učení a zábavu, vyjadřuji svůj neskonalý obdiv!

Děkujeme spisovatelce za výtisk knihy, kterou si můžete zakoupit na tomto odkazu. https://literarnistrom.cz/kategorie-produktu/gamebooky/

 


Kdo zachrání planetu?
Renata Šindelářová
Literární strom r. 2020


Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . Tiráž

Copyright © 2001 - 2024 www.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.083 s