Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . Tiráž ...  Dnes je  středa 29.5.2024, svátek má Maxmilián 

Hledej

Spolupracujeme

www.bioscop.cz

www.bontonfilm.cz

www.botanicka.cz

www.divadlodisk.cz

www.divadlonavinohradech.com

www.divadloviola.cz

www.dokoran.cz

www.epocha.cz

www.hostbrno.cz

www.jota.cz

www.knihykazda.cz

www.literarnistrom.cz

www.mestskadivadlaprazska.cz

www.ngprague.cz

www.supraphononline.cz

www.svandovodivadlo.cz


Festival Animánie zve na čtyři dny do světa animovaného filmu

08.11.2023   Stanislav Polauf   Film   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Festival Animánie zve na čtyři dny do světa animovaného filmu18. ročník Festivalu Animánie, který je největší mezinárodní soutěžní přehlídkou animované tvorby dětí a studentů v ČR, startuje ve čtvrtek 16. listopadu. Až do neděle 19. listopadu zhlédnou návštěvníci plzeňského centra Moving Station více než 150 krátkých soutěžních snímků z celého světa, ale také celovečerní animované novinky nebo skvosty z archivů. Sami si budou moci vyzkoušet animaci v některé z mnoha dílen a čeká je i game zóna počítačových her.

„Letos jsme připravili opravdu velkou porci dílen a workshopů. Probíhají po celou dobu festivalu a vybrat si z nich mohou jak úplní začátečníci, kteří si chtějí animaci vyzkoušet, tak i zkušenější animátoři, kteří mají možnost dostat se jejich prostřednictvím k profesionálním technologiím,“ řekla ředitelka Festivalu Animánie Lenka Špačková. Dílny nabídnou třeba práci se světlem ve filmu, animaci písku nebo Motion Capture, technologii, která pomocí speciálního obleku pokrytého senzory převádí pohyb člověka na jeho digitální model. Na některé z dílen je třeba se předem registrovat, jiné budou volně přístupné. 

Filmový program zve na inspirativní celovečerní novinky pro celou rodinu: Tonda, Slávka a kouzelné světlo, Myška a medvěd na cestách nebo Mikulášovy patálie. Představí také úspěšné snímky nastupující generace FAMU Four a Čtyřhlas, virtuální realitu v interaktivním animovaném filmu Tmání, klenoty z archivů či snímek Kunstkamera Jana Švankmajera. 

Slavnostní zahájení 18. ročníku Festivalu Animánie se odehraje ve čtvrtek 16. listopadu od 19 hodin. Moderátorem bude herec Divadla ALFA Daniel Horečný a diváci se mohou těšit i na projekci krátkého filmu Pavly Baštanové O krávě. Vstup je zdarma.

Zdarma budou na festivalu každý den k vidění také bloky soutěžních krátkých filmů z celého světa. O festivalové ceny Animáničky, jejichž autorem je letos výtvarník Adam Paulus, se utká celkem 159 snímků vytvořených dětmi, mládeží a studenty do 26 let z 21 zemí. 

Soutěžit budou ve třech kategoriích a o vítězích rozhodne mezinárodní porota ve složení: Eva Gubčová, střihačka, dlouholetá vedoucí Ateliéru animované tvorby Filmové a televizní fakulty VŠMU v Bratislavě, tvůrkyně krátkých filmů Magdalena Hejzlarová a producent Martin Vandas
Ceny budou uděleny v neděli 19. listopadu v 16 hodin a po ceremoniálu bude následovat projekce vítězných filmů. Své ceny rozdají i poroty dětská a studentská. Udělena bude Cena Honzy Příhody na památku dlouholetého ředitele Festivalu Animánie a Cena diváků. 

Festival pořádá spolek Animánie, který se filmovou a audiovizuální výchovou zabývá celoročně. V průběhu roku pořádá workshopy, programy a semináře pro děti, studenty, pedagogy i rodiče. Ani letos proto nebude chybět pedagogický program, který všem zájemcům přiblíží, jak o filmu učit.

Lenka Špačková_ředitelka Festivalu Animánie s cenou Animánička pro rok 2023
 
Festival Animánie se uskuteční díky podpoře města Plzně, Plzeňského kraje, Ministerstva kultury ČR, a dalších partnerů.

Vstupenky na celovečerní festivalové projekce jsou k dostání na GoOut a stojí 120 Kč, zlevněné vstupné je 100 Kč, rodinné 250 Kč a děti do 5 let mají vstup zdarma.

Program Festivalu Animánie a další informace najdete na www.festival-animanie.cz, FB a Instagramu

Zdroj: Daniela Vítová
.
 


Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . Tiráž

Copyright © 2001 - 2024 www.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0495 s