Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . Tiráž ...  Dnes je  úterý 16.4.2024, svátek má Irena 

Hledej

Sociální sítěWebmagazín na Instagramu
Webmagazín na X Twitteru

Spolupracujeme

www.bioscop.cz

www.bontonfilm.cz

www.botanicka.cz

www.divadlodisk.cz

www.divadlonavinohradech.com

www.divadloviola.cz

www.dokoran.cz

www.hostbrno.cz

www.jota.cz

www.knihykazda.cz

www.literarnistrom.cz

www.mestskadivadlaprazska.cz

www.ngprague.cz

www.supraphononline.cz

www.svandovodivadlo.cz


Projekt TANUM úspěšně dokončil rok a půl dlouhou sérii aktivit podporujících tan

29.12.2023   Johana Mravcová   Divadlo   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Projekt TANUM úspěšně dokončil rok a půl dlouhou sérii aktivit podporujících tanProjekt TANUM (TANeční UMění), inovativní komunikační platforma Asociace tanečních umělců České republiky (ATU ČR), úspěšně dokončil osmnáctiměsíční sérii aktivit, které přinesly klíčové přínosy pro taneční scénu České republiky.

Projekt TANUM (TANeční UMění), inovativní komunikační platforma Asociace tanečních umělců České republiky (ATU ČR), úspěšně dokončil osmnáctiměsíční sérii aktivit, které přinesly klíčové přínosy pro taneční scénu České republiky. Zásadními pilíři projektu, který byl podpořen Norskými fondy, finančními prostředky z Národního plánu obnovy a příspěvkem MHMP, bylo zpracování prostorové a finanční analýzy potřeb pro výkon umělecké práce v rámci nezávislé taneční scény ČR a ve veřejně zřizovaných divadlech s baletními soubory. Projekt byl dále zaměřen na analýzu a definici Statusu profesionálního umělce a na posílení dovedností jednotlivých členů Asociace tanečních umělců ČR prostřednictvím řady webinářů, vzdělávacích seminářů a odborných workshopů za účasti zahraničních expertů.

V rámci projektu TANUM se uskutečnilo sedm odborných seminářů a tři workshopy, které pokryly široké spektrum témat od autorských práv v tanečním umění až po pracovně-právní otázky a daňovou problematiku. Akce se těšily velké návštěvnosti, zúčastnily se jich více než dvě stovky zájemců.

„Projekt TANUM nám pomalu končí a díky získaným prostředkům od Norských fondů měla rada Asociace tanečních umělců možnost řešit nejpalčivější problémy tanečního žánru," vysvětluje Linda Svidró, předsedkyně Asociace tanečních umělců České republiky„V prvé řadě to byla příprava definovaného Statusu profesionálního umělce do české legislativy včetně dostatečně účinné ochrany a podpory výkonu taneční profese s ohledem na specifika vykonávané práce. Dále pak pohled na ekonomickou situaci tanečních umělců a souborů jak v příspěvkové, tak nezávislé sféře pomocí prostorové a finanční analýzy potřeb a podmínek pro výkon umělecké práce. Pro naše členy i veřejnost jsme pořádali celou řadu vzdělávacích seminářů. Věříme, že výstupy projektu TANUM budou nadále důležitým prvkem při komunikaci s veřejnou i státní správou a tím naplní náš hlavní cíl – podporu tanečního umění u nás."

Projekt TANUM přinesl důležité poznatky a nástroje pro posílení a ochranu tanečního umění v České republice a jeho výsledky otevírají cestu pro další rozvoj tohoto odvětví. Podrobnější informace o projektu a jeho výstupech najdete na webové stránce: www.atucr.cz.
 

 


Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . Tiráž

Copyright © 2001 - 2024 www.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0948 s