Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . Tiráž ...  Dnes je  pátek 19.4.2024, svátek má Rostislav 

Hledej

Sociální sítěWebmagazín na Instagramu
Webmagazín na X Twitteru

Spolupracujeme

www.bioscop.cz

www.bontonfilm.cz

www.botanicka.cz

www.divadlodisk.cz

www.divadlonavinohradech.com

www.divadloviola.cz

www.dokoran.cz

www.hostbrno.cz

www.jota.cz

www.knihykazda.cz

www.literarnistrom.cz

www.mestskadivadlaprazska.cz

www.ngprague.cz

www.supraphononline.cz

www.svandovodivadlo.cz


Proč navštívit Senegal?

12.02.2024   Monika Škubalová   Společnost   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Proč navštívit Senegal?

Senegal, země s více než 330 slunečnými dny ročně a 700 kilometry pláží Atlantského oceánu, láká nejen turisty, ale i podnikatele v cestovním ruchu. S ambicí umístit se mezi pět nejatraktivnějších afrických destinací a ztrojnásobit počet turistů ročně, otevírá pro české investory a podnikatele široké možnosti.

Senegal se stává magnetem pro cestovatele i investory, díky své prosperující ekonomice, výjimečné geografické poloze a pozitivní politice přímých zahraničních investic. Cestovní ruch, představující 7 % HDP a zaměstnávající více než 100 000 lidí, hraje klíčovou roli v růstu země.

Vládní Plán rozvíjejícího se Senegalu (PSE) má za cíl přilákat tři miliony turistů ročně. Infrastruktura cestovního ruchu se rozrůstá, včetně nových hotelů, jako nedávno otevřený 4-hvězdičkový hotel Azalai. Renovace a výstavba hotelů v Dakaru a jeho okolí signalizují rostoucí zájem.

Turistický sektor se také přizpůsobuje jako atraktivní destinace pro mezinárodní akce. Letní olympijské hry mládeže v roce 2026 umocní Senegal jako místo pro pořádání velkých událostí.

Budoucí strategie a příležitosti:

Kromě klasické turistiky Senegal směřuje k podpoře etického, udržitelného a ekologického cestovního ruchu, přispívajícího k dlouhodobému rozvoji. S optimistickými daty o návštěvnosti a podporou ze strany vlády je Senegal na cestě stát se nejen turistickou destinací, ale i ekonomickým hráčem v africkém regionu.

Pět důvodů, proč je návštěva nevyhnutelná

  1. Bohatství kultury a historie: Senegal je domovem bohaté kultury a fascinující historie, což nabízí návštěvníkům jedinečný pohled na africký kontinent. Starobylé město Saint-Louis, bývalá hlavní koloniální metropole, se pyšní architektonickými poklady a je zapsáno na seznamu UNESCO. Gorée Island, bývalé centrum otroctví, připomíná temné stránky minulosti, zatímco Dakar, moderní metropole, spojuje historii s pulsujícím životem.

  2. Přírodní krásy a safari: Senegal nabízí úžasnou přírodní rozmanitost. Národní parky, jako Bandia a Niokolo-Koba, jsou domovem fascinujících druhů zvířat, včetně slonů, lvů a nosorožců. Při procházkách zde můžete objevovat nádhernou flóru a faunu, která je typická pro západní Afriku.

  3. Exotická kulinářská cesta: Senegalská kuchyně je bohatá na chutě a vůně. Můžete ochutnat tradiční pokrmy, jako je "thieboudienne" (rybí pokrm s rýží) nebo "yassa" (krevety s cibulí a citrónem). Místní trhy nabízejí široký výběr čerstvých ingrediencí a exotických koření, což přináší neopakovatelný gastronomický zážitek.

  4. Festivaly a hudba: Senegal je známý svými energetickými hudebními festivally a tanečními událostmi. Každý rok se koná Festival světové hudby v Dakaru, kde se setkávají hudebníci z celého světa. Tradiční tance a rituály dodávají návštěvníkům nezapomenutelný pohled na místní kulturu.

  5. Pohostinnost a teplé přijetí: Senegal je známý jako "země pohostinnosti," což není jen prázdný výraz. Místní obyvatelé jsou vstřícní a přívětiví, což z návštěvy činí obohacující zážitek. Senegalští lidé jsou hrdí na svou zemi a rádi sdílejí svou kulturu a tradice s návštěvníky.

Co vidět a další zajímavosti:

  • Lac Rose (Růžové Jezero): Tajemné jezero s růžovou barvou v důsledku vysoké koncentrace soli.

  • Lebou rybářské vesnice: Autentické rybářské osady, kde můžete sledovat tradiční způsob života rybářů.

  • Île aux Serpents (Ostrov hadů): Přírodní rezervace plná hadů, kde můžete pozorovat jedinečné druhy.

  • Rogers' House: Historický dům v Saint-Louis, známý svou architekturou a kulturním významem.

  • Île de N'Gor: Malebný ostrov s úchvatnými plážemi a skvělými možnostmi pro vodní aktivity.

Senegal je nejen turistickým rájem, ale také cenným kouskem světa, který stojí za objevování pro svou jedinečnou kombinaci historie, kultury a přírodní krásy.Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . Tiráž

Copyright © 2001 - 2024 www.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.1591 s