Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . Tiráž ...  Dnes je  pátek 19.4.2024, svátek má Rostislav 

Hledej

Sociální sítěWebmagazín na Instagramu
Webmagazín na X Twitteru

Spolupracujeme

www.bioscop.cz

www.bontonfilm.cz

www.botanicka.cz

www.divadlodisk.cz

www.divadlonavinohradech.com

www.divadloviola.cz

www.dokoran.cz

www.hostbrno.cz

www.jota.cz

www.knihykazda.cz

www.literarnistrom.cz

www.mestskadivadlaprazska.cz

www.ngprague.cz

www.supraphononline.cz

www.svandovodivadlo.cz


Filipův pohár finanční gramotnosti

25.01.2024   Michaela Wilhelmová   Společnost   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Filipův pohár finanční gramotnostiFilipův pohár finanční gramotnosti je určený pro pětičlenné týmy žáků 6. tříd základních škol nebo prim víceletých gymnázií. Aby žáci mohli postoupit do celostátního kola a vyhrát, je nutné, aby školu zaregistroval jejich učitel či ředitel školy.

Tato soutěž je součástí dlouhodobého programu ČSOB na podporu finančního vzdělávání a digitální bezpečnosti, který nabízí praktickou výuku se zapojením pracovníků banky základním i středním školám, online materiály i akreditovaný kurz pro učitele. Filipův pohár finanční gramotnosti navazuje na aplikaci Filip, kterou ČSOB vyvinula jako interaktivního virtuálního pomocníka pro finanční i digitální vzdělávání. Filipův pohár finanční gramotnosti pořádá ČSOB ve spolupráci s významnými partnery, jako je Policie ČR, Česká národní banka a Česká asociace science center.

Žáci nejdříve soutěží online přes aplikaci ČSOB Filip, kde sbírají zlaťáky vyplňováním testových otázek.Z každého kraje následně postupuje jedna škola a týmy žáků se utkají osobně během pěti zábavnýchinteraktivních soutěží, a to v Praze, v prostorách České národní banky, kde mohou vyhrát hodnotné ceny.Již v minulých ročnících Filipova poháru se žáci utkali v zábavných soutěžích – v pěti různých hrách z oblasti peněz a financí. Děti si mohly prověřit své vědomosti z oblasti kyberbezpečnosti, vžít se do role pojišťovacího poradce nebo odborníka na bankovky.

Aplikace Filip

Aplikace Filip od ČSOB je určená jak pro děti a jejich rodiče, tak může být skvělým pomocníkem pro učitele při výuce finanční gramotnosti.Zábavnou a jednoduchou formou mohou tak žáky mezi 10-15 lety edukovat o světě financí. Navíc nemusejí vymýšlet a připravovat jiné podklady, v aplikaci mají připravené různé výpisky, testy a videa.


Proč je Filip přínosný?

V ČR je výuka finanční gramotnosti dlouhodobě pod průměrem. Přitom je finanční gramotnost jedním ze základních předpokladů správného rozhodování lidí v otázkách osobních financí a sjednávání finančních služeb. ČSOB chce atraktivním a zábavným způsobem edukovat děti již od útlého věku, a to pomocí aplikace Filip a soutěže Filipův pohár finanční gramotnosti.Jitka Hajičováv ČSOB vede projekt finanční a digitální vzdělávání pro školy. Od roku 2016 nabízí základním a středním školám výukový program, do kterého je zapojeno přes 500 zaměstnanců ČSOB (dobrovolných ambasadorů), kteří již ve více než čtyřech stovkách škol odučili přes 2 000 hodin a předstoupili před 36 000 žáků.

Tvoje cesta #onlinem je desetidílný podcast a zároveň výukový program zaměřený na finanční, a hlavně digitální gramotnost mladých, vznikl ve spolupráci s Policií ČR a českými Science centry


 


Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . Tiráž

Copyright © 2001 - 2024 www.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.1146 s