Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . Tiráž ...  Dnes je  pátek 24.5.2024, svátek má Jana 

Hledej

Spolupracujeme

www.bioscop.cz

www.bontonfilm.cz

www.botanicka.cz

www.divadlodisk.cz

www.divadlonavinohradech.com

www.divadloviola.cz

www.dokoran.cz

www.epocha.cz

www.hostbrno.cz

www.jota.cz

www.knihykazda.cz

www.literarnistrom.cz

www.mestskadivadlaprazska.cz

www.ngprague.cz

www.supraphononline.cz

www.svandovodivadlo.cz


Muž, který chtěl být milován... na cestě za poznáním

21.01.2024   Stanislav Polauf   Literatura   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Muž, který chtěl být milován... na cestě za poznánímPod dlouhým a mírně bizarním názvem MUŽ, KTERÝ CHTĚL BÝT MILOVÁN A KOCOUR, KTERÝ SE DO NĚJ ZAMILOVAL najdete knihu, která vás určitě zaujme a dáte-li tomu, co v ní italský spisovatel Thomas Leoncini přináší, šanci vstoupit do vaší mysli, je to jako duchovní filozofické cvičení.
 


Stačí sledovat myšlení bohatého realitního makléře Chrisriana, muže, který má – podle vnějšího pohledu – vše, po čem může srdce toužit – uspokojující práci, peníze, super auto i vnitřní uspokojení. Aby se musel zamyslet nad svým světem a důležitostí jeho materiálních výhod musí projít cestou poznání sama sebe. Vše nastartuje jeden z jeho klientů vyrovnaný pan Carter, který bez smlouvání zaplatí přehnanou částku za nabízenou nemovitost a znepokojí Christiana v jeho sebejistotě o tom, co je pravé lidské štěstí. 

Když k tomu přistoupí zvláštní vzkazy, které Christianovi podivným způsobem docházejí a pobízejí ho ke změně života, rozhodne se pro cestu roztodivným přírodním parkem ve společnosti malého rezavého kocourka, jemuž dal jméno JOSHUA („zachránce“) a který k němu neoddělitelně přilnul. Čím více stoupá Christian po neznačené cestě, tím více se jakoby čistí jeho mysl. V pokojné přírodě potkává řadu lidí, z nichž každý mu vypráví „svůj“ příběh a „svoji“ filozofii života a štěstí. Ať jde o to bývalého manažéra, nalézajícího  útěchu v samotě, tajemnou jeptišku, mladíka, žijícího mezi zvířaty či další postavy, všechny pro něho mají jistý vzkaz, jemuž je nucen naslouchat a uvažovat o jejich poselství. 

Byl jeho dosavadní život šťastný? Co je to vůbec štěstí? A co pro něj mohu udělat? Znepokojující otázky se s každým setkáním vynořují a nutí Christiana se hlouběji se zamýšlet a „jít do sebe.“ Oscilují otazníky o Bohu, nastolení přírodního řádu, minulosti lidstva, víry a další a další témata, nad nimiž se Christian dosud nezamýšlel, či neměl čas ani chuť se jimi zaobírat. Každou absolvovanou etapou cesty se rozvíjí jeho duchovní a spirituální stránka a uvědomuje si, že peníze a úspěch nejsou tím opravdovým klíčem ke štěstí. 

Text knihy je psán stupňovitě, podle etap cesty a setkání s někým, kdo předává své poselství. Je to sice trochu umělá konstrukce (v podobném duchu jako třeba CELESTÝNSKÉ PROROCTVÍ), ale je účinná. Není to kniha na rychlé, jednorázové přečtení. Stejně jako Christian je nucen o každém poselství rozmýšlet, doporučuje se po každém setkání knihu zavřít a nechat si vše projít ve vlastní hlavě  a poměřit to vlastními životními zkušenostmi.

Cesta k nabytí vnitřního míru je složitá a plná zatáček a na jejím konci vám musí někdo k vrcholu pomoci (Otec? Bůh?), ale je to cesta, kterou je užitečné podstoupit a vytrvat na ní. Právě v tom je smysl Leonciniho knihy – donutit vás vstoupit na stezku hledání smyslu života...

Thomas Leoncini
Thomas Leoncini (* 1985) je italský novinář, spisovatel a psycholog. Společně se sociologem Zygmuntem Baumanem napsal knihu Nati liquidi, k níž napsal předmluvu Dalajláma a která byla přeložena do dvanácti jazyků. Leoncini vedl knižní rozhovor s papežem Františkem Bůh je mladý (česky 2018), který se stal celosvětovým bestsellerem.
Foto :ANSA


*********************************** 
Thomas Leoncini: 
MUŽ, KTERÝ CHTĚL BÝT MILOVÁN A KOCOUR, KTERÝ SE DO NĚJ ZAMILOVAL
Z italského originálu přeložila Hana Voráčová
Vydalo Nakladatelství JOTA, s.r.o., Brno, 2023

 
 


Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . Tiráž

Copyright © 2001 - 2024 www.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0219 s