Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . Tiráž ...  Dnes je  pátek 19.4.2024, svátek má Rostislav 

Hledej

Sociální sítěWebmagazín na Instagramu
Webmagazín na X Twitteru

Spolupracujeme

www.bioscop.cz

www.bontonfilm.cz

www.botanicka.cz

www.divadlodisk.cz

www.divadlonavinohradech.com

www.divadloviola.cz

www.dokoran.cz

www.hostbrno.cz

www.jota.cz

www.knihykazda.cz

www.literarnistrom.cz

www.mestskadivadlaprazska.cz

www.ngprague.cz

www.supraphononline.cz

www.svandovodivadlo.cz


Numbers: Mezinárodní divadelní premiéra v Olomouci

03.02.2024   Monika Škubalová   Divadlo   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Numbers: Mezinárodní divadelní premiéra v Olomouci

Divadlo na cucky přináší do světa umělecký zázrak s premiérou mezinárodně obsazené inscenace "Numbers". Režisér Lex Shcherbakov spojuje talenty umělců z různých zemí, aby vytvořil multižánrový projekt inspirovaný současným ukrajinským literárním dílem. Výsledek, který se dotkne nejen diváků v Olomouci, ale i za jejími hranicemi, bude poprvé představen v sobotu 10. února.

Vazba s divadlem na cucky a inspirace ukrajinským dílem

Režisér Lex Shcherbakov sdílí silnou vazbu s Divadlem na cucky, kde před několika lety vedl workshop fyzického divadla. S láskou vzpomíná na útulnost tohoto divadla a jedinečný kreativní tým. Shcherbakov, původem z Izraele, nachází prostor pro svou tvorbu u našich západních sousedů. Divadlo na cucky mu nyní dalo příležitost pracovat na novém projektu, který propojuje umělce z okolních zemí a kombinuje různé druhy divadla.

Inovativní spojení divadelních prvků

Silvia Vollmann, umělecká šéfka Divadla na cucky, popisuje, jak se nový titul odlišuje od předchozích projektů. Inscenace "Numbers" nejen kombinuje činoherní divadlo s fyzickým a loutkovým divadlem, ale přináší i nový prvek - live cinema. Tato inovativní kombinace slibuje pro diváky nezapomenutelný zážitek.

Mezinárodní tým talentů

Inscenační tým je stejně pestrý jako obsazení inscenace. Dvě ukrajinské herečky, jeden slovenský a jeden český tanečník, spolu s německou výtvarnou dvojicí a českou sound designérkou spojují své schopnosti. Téma inscenace, uvězněná společnost toužící po svobodě, zaujme diváky napříč národnostmi.

Numbers: Zkáza visící nad dnešním světem

Lex Shcherbakov vysvětluje, že hra Olega Sencova "Numbers" odráží současný svět. Nejde jen o dystopický pohled na totalitní společnost, ale o osobní osudy lidí v ní uvězněných. Dílo vykresluje jejich hloupost, ztracenost a bohužel i nedostatek naděje na proměnu. "Numbers" je vyprávění o zkáze, která visí nad dnešním světem.

Premiéra a další představení

Premiéra "Numbers" se koná v sobotu 10. února 2024, v 18.30 hodin. Diváci budou mít také možnost navštívit představení v pondělí 12. února, s možností besedy po představení. Vstupenky jsou k dispozici na webu Divadlo na cucky.

Financování a podpora

Vznik inscenace "Numbers" je spolufinancován z Národního plánu obnovy, zdrojů MK ČR a EU NextGeneration, podpořeno Česko-německým fondem budoucnosti.

Sledujte, jak "Numbers" odhaluje nejen totalitní svět, ale i bohatství mezinárodního uměleckého spojenectví. Divadlo na cucky přináší nejen divadelní zážitek, ale i pohled na aktuální otázky, které rezonují v srdci každého diváka.
 

Zdroj obrázků: Divadlo na cucky


 Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . Tiráž

Copyright © 2001 - 2024 www.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0784 s