Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . Tiráž ...  Dnes je  pátek 19.4.2024, svátek má Rostislav 

Hledej

Sociální sítěWebmagazín na Instagramu
Webmagazín na X Twitteru

Spolupracujeme

www.bioscop.cz

www.bontonfilm.cz

www.botanicka.cz

www.divadlodisk.cz

www.divadlonavinohradech.com

www.divadloviola.cz

www.dokoran.cz

www.hostbrno.cz

www.jota.cz

www.knihykazda.cz

www.literarnistrom.cz

www.mestskadivadlaprazska.cz

www.ngprague.cz

www.supraphononline.cz

www.svandovodivadlo.cz


Národní galerie, to je umění, solidarita a česká identita

21.02.2024   redakce   Výtvarné umění   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Národní galerie, to je umění, solidarita a česká identita

Národní galerie Praha (NGP) představuje svým návštěvníkům fascinující plán pro rok 2024, otevírající dveře k dílům Michelangela a dalších mistrů ve spolupráci s Musée du Louvre. Veletržní palác se stane arénou pro výstavu o solidaritě v umění v době konfliktu, zatímco palác Kinských představí neobvyklý projekt věnovaný fenoménu hokeje. NGP se také chystá prezentovat české umělce na prestižním Benátském bienále umění.

V roce 2024 bude Národní galerie Praha vytvářet bezpečné prostředí pro rozvoj uměleckých projektů, a to jak prostřednictvím vlastních sbírek, tak i prostřednictvím spolupráce s evropským uměleckým kánonem. Tématy, na něž se zaměří, zahrnují solidaritu, české exilové umění, roli žen v dějinách umění a otázky environmentální krize.

Generální ředitelka NGP, Alicja Knast, zdůrazňuje, že kromě dramatického rozvoje uměleckých projektů, NGP investuje do digitalizace svých sbírek a strategických investic, jako je výstavba nového depozitáře v Jinonicích. Tato infrastrukturní posílení jsou klíčovým prvkem pro uchování a prezentaci uměleckého dědictví.

Vloni navštívilo sbírkové expozice NGP téměř 434 000 návštěvníků, což svědčí o rostoucím zájmu o umění. Klub přátel čítá téměř pět tisíc členů, což ukazuje na sílící podporu ze strany veřejnosti. Vzdělávací a veřejné programy NGP se staly místem setkávání pro více než 46 tisíc dětí a dospělých v roce 2023.

Výstavy v roce 2024:

 1. Napříč prostorem a časem - Expozice Solidarity:

  • Veletržní palác bude hostit skupinovou výstavu inspirovanou sbírkou Musea současného umění ve Skopji. Zároveň bude reflektovat historii solidarity a její roli v současném umění v období konfliktu.

 2. Na led! Hokej a bruslení ve výtvarném umění:

  • Palác Kinských se stane dějištěm prozkoumání historie bruslení a hokeje ve výtvarném umění. Více než 100 výtvarných prací od starých mistrů až po současné umělce představí vývoj tohoto sportu a jeho význam pro českou identitu.

 3. Od Michelangela po Callota - Umění grafiky manýrismu:

  • Valdštejnská jízdárna v květnu představí umění grafiky manýrismu s více než dvěma sty exponáty, včetně kresby Michelangela Buonarrotiho. Spolupráce s Musée du Louvre přinese unikátní díla, která dosud nebyla veřejně vystavena.

 4. École de Paris: Umělci z Čech a meziválečná pařížská škola:

  • Listopad v Valdštejnské jízdárně bude patřit výstavě mapující umělecký vliv Čech na pařížskou školu, s důrazem na osobnosti jako Georges Kars, Othon Coubine a další.

Národní galerie Praha se nejen věnuje prezentaci umění, ale i buduje infrastrukturu pro zachování kulturního dědictví. Její výstavní plán na rok 2024 slibuje nejen uměleckou rozmanitost, ale také hluboký pohled do historie a současnosti, přičemž zdůrazňuje význam solidarity, identity a inovativních přístupů k umění. Pro milovníky umění a kultury je NGP nezbytnou destinací v srdci Prahy.

Zdroj obrázku: Národní galerie Praha


 Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . Tiráž

Copyright © 2001 - 2024 www.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0388 s