Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . Tiráž ...  Dnes je  neděle 26.5.2024, svátek má Filip 

Hledej

Spolupracujeme

www.bioscop.cz

www.bontonfilm.cz

www.botanicka.cz

www.divadlodisk.cz

www.divadlonavinohradech.com

www.divadloviola.cz

www.dokoran.cz

www.epocha.cz

www.hostbrno.cz

www.jota.cz

www.knihykazda.cz

www.literarnistrom.cz

www.mestskadivadlaprazska.cz

www.ngprague.cz

www.supraphononline.cz

www.svandovodivadlo.cz


Národní galerie, to je umění, solidarita a česká identita

21.02.2024   redakce   Výtvarné umění   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Národní galerie, to je umění, solidarita a česká identita

Národní galerie Praha (NGP) představuje svým návštěvníkům fascinující plán pro rok 2024, otevírající dveře k dílům Michelangela a dalších mistrů ve spolupráci s Musée du Louvre. Veletržní palác se stane arénou pro výstavu o solidaritě v umění v době konfliktu, zatímco palác Kinských představí neobvyklý projekt věnovaný fenoménu hokeje. NGP se také chystá prezentovat české umělce na prestižním Benátském bienále umění.

V roce 2024 bude Národní galerie Praha vytvářet bezpečné prostředí pro rozvoj uměleckých projektů, a to jak prostřednictvím vlastních sbírek, tak i prostřednictvím spolupráce s evropským uměleckým kánonem. Tématy, na něž se zaměří, zahrnují solidaritu, české exilové umění, roli žen v dějinách umění a otázky environmentální krize.

Generální ředitelka NGP, Alicja Knast, zdůrazňuje, že kromě dramatického rozvoje uměleckých projektů, NGP investuje do digitalizace svých sbírek a strategických investic, jako je výstavba nového depozitáře v Jinonicích. Tato infrastrukturní posílení jsou klíčovým prvkem pro uchování a prezentaci uměleckého dědictví.

Vloni navštívilo sbírkové expozice NGP téměř 434 000 návštěvníků, což svědčí o rostoucím zájmu o umění. Klub přátel čítá téměř pět tisíc členů, což ukazuje na sílící podporu ze strany veřejnosti. Vzdělávací a veřejné programy NGP se staly místem setkávání pro více než 46 tisíc dětí a dospělých v roce 2023.

Výstavy v roce 2024:

 1. Napříč prostorem a časem - Expozice Solidarity:

  • Veletržní palác bude hostit skupinovou výstavu inspirovanou sbírkou Musea současného umění ve Skopji. Zároveň bude reflektovat historii solidarity a její roli v současném umění v období konfliktu.

 2. Na led! Hokej a bruslení ve výtvarném umění:

  • Palác Kinských se stane dějištěm prozkoumání historie bruslení a hokeje ve výtvarném umění. Více než 100 výtvarných prací od starých mistrů až po současné umělce představí vývoj tohoto sportu a jeho význam pro českou identitu.

 3. Od Michelangela po Callota - Umění grafiky manýrismu:

  • Valdštejnská jízdárna v květnu představí umění grafiky manýrismu s více než dvěma sty exponáty, včetně kresby Michelangela Buonarrotiho. Spolupráce s Musée du Louvre přinese unikátní díla, která dosud nebyla veřejně vystavena.

 4. École de Paris: Umělci z Čech a meziválečná pařížská škola:

  • Listopad v Valdštejnské jízdárně bude patřit výstavě mapující umělecký vliv Čech na pařížskou školu, s důrazem na osobnosti jako Georges Kars, Othon Coubine a další.

Národní galerie Praha se nejen věnuje prezentaci umění, ale i buduje infrastrukturu pro zachování kulturního dědictví. Její výstavní plán na rok 2024 slibuje nejen uměleckou rozmanitost, ale také hluboký pohled do historie a současnosti, přičemž zdůrazňuje význam solidarity, identity a inovativních přístupů k umění. Pro milovníky umění a kultury je NGP nezbytnou destinací v srdci Prahy.

Zdroj obrázku: Národní galerie Praha


 Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . Tiráž

Copyright © 2001 - 2024 www.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0422 s