Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . Tiráž ...  Dnes je  neděle 26.5.2024, svátek má Filip 

Hledej

Spolupracujeme

www.bioscop.cz

www.bontonfilm.cz

www.botanicka.cz

www.divadlodisk.cz

www.divadlonavinohradech.com

www.divadloviola.cz

www.dokoran.cz

www.epocha.cz

www.hostbrno.cz

www.jota.cz

www.knihykazda.cz

www.literarnistrom.cz

www.mestskadivadlaprazska.cz

www.ngprague.cz

www.supraphononline.cz

www.svandovodivadlo.cz


Umění dechu: Filomena Borecká ve Veletržním paláci

27.02.2024   redakce   Výtvarné umění   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Umění dechu: Filomena Borecká ve Veletržním paláci

Zapomeňte na ticho galerií a otevřete své smysly novému zážitku. Filomena Borecká, česká umělkyně žijící v Paříži, nás zve na cestu do světa tichých myšlenek prostřednictvím svého fascinujícího umění dechu. V unikátním projektu v Národní galerii nám umělkyně otevírá dveře do "vnitřní krajiny", kde dech přetváří abstraktní kresby. Připravte se na setkání s uměním, které pohlcuje nejen oči, ale i samotný dech.

Filomena Borecká přináší do světa umění nový rozměr, propojující kresbu a dech. Její dlouhodobý výzkum dechu a jeho sdílení se stává středobodem výstavy ve Veletržním paláci. Umělkyně nejenom kreslí, ale přenáší své kresby do galerijního prostoru, kde se stávají součástí prožitku diváků.

Jedním z vrcholů výstavy je velkoformátová abstraktní kresba, v níž Borecká zachycuje "vnitřní krajinu" nesenou dechem. Tímto způsobem umožňuje návštěvníkům stát se svědky aktu stvoření, ponořit se do vlastních myšlenek a prožít umělecký zážitek naplno.

Umělecká genialita Filomeny Borecké spočívá i v překračování hranic uměleckých oborů. Její práce se neomezují pouze na kresbu, ale zahrnují i akustiku. Projekt Banky dechu – Phrenos (2011) je pozoruhodným příkladem. Vytvořený z recyklovaného plátna létajícího balónu, interaktivní objekt zapojuje návštěvníky do procesu tvorby a zdůrazňuje vzájemnou propojenost bytostí skrze dech.

Filomena Borecká přenáší do svých děl hluboké myšlenky o pospolitosti a vzájemnosti, přičemž zdůrazňuje, že nádech a výdech nemají individuální hranice a jsou neustále sdíleny s okolím. Její umění nás vybízí k zamýšlení nad propojeností všeho živého, a to prostřednictvím tichých myšlenek vyjádřených v každém tahem její kresby.

Filomena Borecká nám představuje umění, které nás nechá ponořit se do hloubky vlastních myšlenek a vnímat svět kolem sebe novým způsobem. Návštěva výstavy v Veletržním paláci se stává cestou do nitra umělkyně i do nitra samotných diváků, kde dech propojuje realitu s abstrakcí.

Prožijte magii tichých myšlenek s Filomenou Boreckou a dopřejte si unikátní umělecký zážitek, který překračuje hranice vnímání a otevírá nové perspektivy na umění a život.

 

Místo konání: Veletržní palác 

Termín: 22. března 2024 – 8. září 2024  

 

Zdroj obrázku: wikipediaKomentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . Tiráž

Copyright © 2001 - 2024 www.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0343 s