Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . Tiráž ...  Dnes je  čtvrtek 20.6.2024, svátek má Květa 

Hledej

Spolupracujeme

www.bioscop.cz

www.bontonfilm.cz

www.botanicka.cz

www.divadlodisk.cz

www.divadlonavinohradech.com

www.divadloviola.cz

www.dokoran.cz

www.epocha.cz

www.hostbrno.cz

www.jota.cz

www.knihykazda.cz

www.literarnistrom.cz

www.mestskadivadlaprazska.cz

www.ngprague.cz

www.supraphononline.cz

www.svandovodivadlo.cz


Peer Gynt: Cesta za Vlastní Identitou

09.02.2024   redakce   Divadlo   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Peer Gynt: Cesta za Vlastní Identitou

Peer Gynt, mladý muž na cestě za svým já, nám představuje divadelní road-movie plnou nečekaných zvratů a existenciálních otázek. Představení, které nás provází od útěku před sebou samým až k poznání vlastní identity. Přijměte pozvání do světa, kde se snoubí iluze, lži a nevyhnutelná zodpovědnost.

Peer Gynt, postava vytvořená perem Henrika Ibsena, je komplexní bytostí, která se pohybuje od role egoisty a děvkaře po miliardáře, vizionáře a krále trollů. Jeho putování je zároveň putováním lidskou duší a společenskými strukturami. Režisér Michal Moravec a dramaturg Vojtěch Balcar přinášejí na scénu JAMU fascinující interpretaci tohoto klasického díla.

Činoherní soubor JAMU pod vedením režiséra Michala Moravce uvede tuto moderní adaptaci Peer Gynta ve studiu Marta. Příběh o muži na útěku před vlastním já nabízí divákům jedinečný pohled na lidskou psychiku a společenské konvence.

Scéna a kostýmy:

Scénograf Michal Spratek vytváří prostředí, ve kterém se prolínají realita a fantazie. Každý detail je promyšlený a přispívá k celkové atmosféře představení. Kostýmy od Zory Davidové zrcadlí transformace Peer Gynta skrze různé role a identitní masky, které si nasazuje.

Hudba a pohyb:

Hudba, zkomponovaná Pavlem Čeňkem Vaculíkem, dodává představení další rozměr. Každý tón podporuje emocionální hloubku scén a doprovází diváka na jeho vlastní cestě za poznáním.

Pohybová spolupráce od Terezy Havránkové přináší do hry dynamiku a vizuální prvky, které podtrhují dramatický vývoj příběhu.

Herecký ensemble:

Jan Lukeš, Hynek Tajovský, Barbora Horčičková a další vytvářejí skvělý herecký ansámbl, který dokonale předává složitost postav a jejich vývoj během představení.

Peer Gynt na scéně JAMU je intenzivním zážitkem, který nejen baví, ale i zamýšlí. Jak dlouho může člověk utíkat před sebou samým? To je otázka, na kterou odpovídal již samotný Ibsen, a kterou znovu rozehrává divadelní adaptace tohoto klasického díla.

Nenechte si ujít tuto unikátní příležitost poznat Peer Gynta ve zcela novém světle. Přijďte a nechte se pohltit divadelním dobrodružstvím plným otázek a hledání vlastní identity.

Zdroj obrázku: www.divadlodisk.cz
Nejbližší repríza: 14.2.2024Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . Tiráž

Copyright © 2001 - 2024 www.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0341 s