Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . Tiráž ...  Dnes je  pátek 19.4.2024, svátek má Rostislav 

Hledej

Sociální sítěWebmagazín na Instagramu
Webmagazín na X Twitteru

Spolupracujeme

www.bioscop.cz

www.bontonfilm.cz

www.botanicka.cz

www.divadlodisk.cz

www.divadlonavinohradech.com

www.divadloviola.cz

www.dokoran.cz

www.hostbrno.cz

www.jota.cz

www.knihykazda.cz

www.literarnistrom.cz

www.mestskadivadlaprazska.cz

www.ngprague.cz

www.supraphononline.cz

www.svandovodivadlo.cz


Tvorba jako způsob společné radosti

17.02.2024   Monika Škubalová   Společnost   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Tvorba jako způsob společné radosti

Když dva dělají totéž, není to totéž

V dnešní uspěchané době se tvoření s dětmi stává vzácným útočištěm, kde se otevírá prostor pro sdílenou radost a kreativitu. Pokud toužíte oživit vaše každodenní chvíle s dětmi, ponořte se společně do světa uměleckých dobrodružství. V tomto článku vám nabídnu inspiraci, jak může tvoření s dětmi probudit jejich fantazii a zároveň posílit váš vzájemný vztah.

Tvoření s dětmi přináší do našich životů nekonečnou paletu radostných okamžiků. Při tomto uměleckém dobrodružství nejde pouze o konečný výsledek, ale o samotnou cestu plnou krásných momentů, které spojují generace.

Vzácnější než zlato je sdílená radost z tvoření s našimi malými parťáky. Otevřeme se nekonečné fantazii a propadneme se do světa barevných dobrodružství, kde se sny mění v realitu. Zapomeňme na stereotypy a objevme kouzlo rozmanitých materiálů a technik, které nám umožní tvořit. 

Magická cesta tvoření se stává nezapomenutelným dobrodružstvím. Procházíme společně hrami s přírodninami, objevujeme fascinující svět recyklace a ponořujeme se do tvůrčího procesu s hlínou, dřevem a dalšími materiály. Nekonečné kombinace otevírají dveře k jedinečným výrazům a podporují dětskou představivost.
 


 

Vstupujeme do třetího rozměru tvoření, kde se kresba, modelování a sochařství stávají prostředky vyjádření. Keramika, hlína a recyklované materiály posouvají tvorbu na novou úroveň a podněcují kreativní myšlení nejen u dětí, ale i u nás, dospělých.


Každý tah štětcem nebo tužkou s sebou nese niterní svět emocí. Podporujme děti v jejich sebevyjádření a otevírejme prostor pro diskuzi o tom, co chtějí svým dílem sdělit. Sledujeme kouzlo vývoje, kdy sérií fotografií zachycujeme cestu od prvotní myšlenky k finálnímu uměleckému dílu. 

Nechme se inspirovat krásou světa kolem nás – procházkami přírodou, západem slunce a zkoumáním uměleckých stylů. To vše může posloužit jako inspirace pro naše společné tvoření. Vytváříme nejen umělecká díla, ale i vzpomínky spojené s objevováním krásy kolem nás.

Tvoření s dětmi není pouze zábavné, ale i formou vzdělávání. Prostřednictvím her s materiály a objevování nových technik rozvíjíme dětské dovednosti a znalosti. Tvoření se tak stává nejen cestou k poznání, ale i zábavným dobrodružstvím.


 

Společné tvoření s dětmi nás utvrzuje ve víře, že každý okamžik je důležitý. Otevřeme tím dveře nekonečné fantazii, abychom mohli společně prožívat radost z objevování a tvorby. Připojte se k nám na toto fascinující putování, kde každý okamžik přináší nový zážitek a posiluje naše vzájemné vztahy.
 

Foto a tvorba: Autorka s dcerou
 

Kromě vlastní fantazie (a našich výrobků výše) se můžete inspirovat např. na: pinterest.cz, tvorboshop.cz, zazen-nudu.cz
 


Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . Tiráž

Copyright © 2001 - 2024 www.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0765 s