Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . Tiráž ...  Dnes je  neděle 26.5.2024, svátek má Filip 

Hledej

Spolupracujeme

www.bioscop.cz

www.bontonfilm.cz

www.botanicka.cz

www.divadlodisk.cz

www.divadlonavinohradech.com

www.divadloviola.cz

www.dokoran.cz

www.epocha.cz

www.hostbrno.cz

www.jota.cz

www.knihykazda.cz

www.literarnistrom.cz

www.mestskadivadlaprazska.cz

www.ngprague.cz

www.supraphononline.cz

www.svandovodivadlo.cz


Co mě v březnu zaujalo na Netflixu

30.03.2024   Renata Šindelářová   Film   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Co mě v březnu zaujalo na NetflixuV březnu jsem potěšila oko i srdce u filmu Děti moje, docela mě překvapil i lehce znechutil thriller Přísaha a zaujaly mě opět dva vzdělávací dokumentární seriály. První o schopnostech domácích zvířat Co se skrývá v mazlíčcích a druhý o poutavě zpracovaném putování po lidském těle Člověk - Svět uvnitř.

Film Děti moje (2011)

V hlavní roli: George Clooney, Shailen Woodley

Havajský právník Matt se dozvěděl, že se jeho žena ocitla po vážném úraze v kómatu. V poslední době se dost odcizili, žili každý po svém, a tak se má Matt nejen postarat o své dvě dcery, se kterými spolu moc času netrávil, ale především se také dozvídá, jak vlastně jeho žena těsně před nehodou žila.

Mé hodnocení: *****

Na rozdíl od mnoha až přeumělkovaných amerických snímů mě tenhle oslovil svou jednoduchostí a upřímností. Smysluplné dialogy jsou snesitelně  emotivní a přirozené. Nevyznívají prvoplánově, ale naopak  obsahují skrytou moudrost. Přesně tak, aby to nebyl doják, ale prostě jen rodinný psychologický příběh. (Dokonce bych klidně u Clooneyho i maličko přitlačila na smutku - stačilo by jednou jedinou slzou.) Svým hereckým výkonem mě ovšem Clooney překvapil, v roli obyčejného rozumného chlapa mi je mnohem sympatičtější než jako dokonalý krasavec, ale vzdávám hold i ještě jeho tehdy tak mladinké kolegyni Shailene Woodley. Dokonce jsem původně chtěla dát tento film jako TOP za březen, ale nakonec ho zase převálcoval vzdělávací dokument... sorry.

-------------------------------------------------------------------------------------

Film Přísaha (2001)

V hlavní roli: Jack Nicholson

V poslední den své služby přísahá policista Jerry Black matce zavražděné dívky, že najde jejího vraha. A hodlá tento slib dodržet za každou cenu. I když už je v důchodu, nepřestává v pátrání na vlastní pěst. Je přesvědčen, že sériový vrah opět udeří a jeho další obětí bude opět drobná blonďatá dívka vypadající úplně stejně jako dcera jeho nové přítelkyně.

Mé hodnocení: *****

První půlhodinu jsem si myslela, že film kvůli drsným, až příliš realistickým záběrům nezvládnu. Poté se konečně dostal do té pro mě nejzajímavější části, kdy detektiv pátrá, číhá a vyčkává. Mně to bavilo, milovníkům napětí tu zcela určitě bude naopak chybět akce. Závěr opět pěkně vygraduje, ovšem vůbec ne tak, jak bychom čekali. Jsme tak trochu zklamaní, ale ironicky právě proto nám uvízne rozuzlení za nehty. Co začalo morbidně, pokračuje pozvolným napětím a zvědavostí a vykrystalizuje se do pěkné depky. 

-------------------------------------------------------------------------------------

Dokument Co se skrývá v mazlíččích (2022)

Čtyřdílný seriál o obdivuhodných a leckdy až překvapivých schopnostech domácích mazlíčků. Obdivovat můžeme jejich inteligenci, empatii a komunikaci, vynikající smysly a sportovní talent.

Mé hodnocení: *****

Velmi poučný a dojemný seriál, který nám potvrdí, co si dávno o našich zvířátkách myslíme, a přidá ještě něco navíc. Kdepak, zvířata vůbec nejsou hloupá, naopak. To spíš my jsme ve svém rozumu omezení, když jim přisuzujeme pouze instinkitvní chování. Dokument pro milovníky zvířat, který vám vykreslí úsměv na tváři. Uvidíte králíka, který hraje basketbal, potkany řídící malé autíčko, tančícího papouška či psa komunikujícího pomocí tlačítek. První dva díly jsou zcela úchvatné! Druhé dva už nepřináší tolik zajímavostí, ale přesto stojí za to je vidět. Jsem zasažena spoustou šípků chlupatých amorků! 


-------------------------------------------------------------------------------------

Dokument Člověk - Svět uvnitř

Šestidílný dokumentární seriál, tentokrát o tom, jak funguje náš vnitřní svět. Vědecké poznatky a skutečné lidské příběhy zabývající se vždy nějakým tématem (smysl, imunita...).

Mé hodnocení: *****

Tenhle dokument jsem měla v nabídce dlouho označený a pořád se mi do něj nechtělo. Očekávala jsem spíš chrlení nudných informací, které stejně brzy zapomenu. Ale opravdu mě to bavilo. Seriál je pojatý velmi poutavě, protože převážně sledujete osobní příběh nějakého člověka, k němuž vědci připojují své poznatky. V přístupu poznávám i nový směr myšlení ohledně celostní medicíny, což je fajn. Klasická medicína se tu příjemně spojuje se selským rozumem. Úroveň jednotlivých dílů postupem času neklesá, naopak se jim daří nás hlouběji chytit za emoce a snad i trochu šokovat. (Třeba nad hluchou, přesto zpívající hudebnicí.) Z toho důvodu získává tento dokument mé ocenění TOP film měsíce a vyhrává nakonec i nad Mazlíčky, kteří byli v druhé polovině přece jen trochu slabší.
Zdroj foto: netflix.com

 


Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . Tiráž

Copyright © 2001 - 2024 www.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0327 s