Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . Tiráž ...  Dnes je  úterý 16.4.2024, svátek má Irena 

Hledej

Sociální sítěWebmagazín na Instagramu
Webmagazín na X Twitteru

Spolupracujeme

www.bioscop.cz

www.bontonfilm.cz

www.botanicka.cz

www.divadlodisk.cz

www.divadlonavinohradech.com

www.divadloviola.cz

www.dokoran.cz

www.hostbrno.cz

www.jota.cz

www.knihykazda.cz

www.literarnistrom.cz

www.mestskadivadlaprazska.cz

www.ngprague.cz

www.supraphononline.cz

www.svandovodivadlo.cz


Statečná Berenika: Vlci v Krušných horách

16.02.2024   Monika Škubalová   Literatura   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Statečná Berenika: Vlci v Krušných horách

Berenika, vlci a Krušné hory - do této knihy se zamilujete.

Berenika, hrdinka románu od Renaty Šindelářové, nám otevírá dveře do svého světa, kde vládne nejen krušnohorská příroda, ale i bouřlivé emoce a odvážné sny. Příběh je jak emocionální výbuch, který nás vtahuje do hlubokých lesů a niterných konfliktů.

Renata Šindelářová ve svém novém románu "Vlků se nebojím" nechává čtenáře nahlédnout do nitra Bereniky, citlivé duše žijící v odlehlé hájence v Krušných horách. Kniha je plná dojemných momentů, vzrušujících dobrodružství a hledání vlastní identity.

Příběh začíná v dětském domově, kde se Berenika snaží najít své místo ve světě. Setkání s rodinou hajného se stává klíčovým okamžikem, který formuje její lásku k přírodě a zvířatům. Zároveň nám autorka přibližuje komplikovaný svět dětských domovů a touhu adoptivních dětí po vlastním rodinném kruhu.

Hlavní hrdinka, Berenika, je symbolem odvahy a citlivosti. Autorka nám umožňuje nahlédnout do jejího nitra, kde se mísí radosti z rodinných chvil s hlubokými emocemi spojenými s hledáním vlastních kořenů. Příběh není jen romantickou zápletou, ale i srdceryvným výkřikem po přijetí a lásce.

Román se pohybuje v rámci literárních žánrů, včetně romantiky, dobrodružství a psychologického drama. Autorka s precizností popisuje krásu krušnohorské krajiny, zasazené do kontextu ekologických výzev, které nám dávají k zamyšlení nad naším vlastním vztahem k přírodě.

Krušné hory, v knize nejenom scenérií, ale živým partnerem v příběhu, odrážejí tajemství a nespoutanost, která je součástí i samotné Bereniky. Vývoj kraje reflektuje i vnitřní proměny hlavní postavy, která se snaží sladit svou lásku k přírodě s lidskými vztahy.

Bereničin vztah k vlkům není jen metaforou; stává se symbolem jejího strachu z lidského světa a touhy po svobodě. Láska a strach se prolínají jako neviditelné pouto, spojující srdce divokých zvířat i lidí v touze po bezpečí a laskavosti.

Kniha "Vlků se nebojím" není pouze romantickým příběhem, ale zároveň zrcadlem našich vlastních citů, snů a boje o vlastní místo ve světě.

Emoční zápis autorky: 
Při čtení příběhu Bereniky jsem se neubránila dojmu, že její srdce bije ve stejném rytmu jako mé vlastní. Berenika mi velmi připomíná mě samou s jejím vášnivým citem pro ekologii, láskou ke zvířatům a odstupem k lidským záležitostem. Její dobrodružství se stala mým dobrodružstvím, a každý emocionální okamžik jsem prožívala s ní.

Mé osobní spojení s Berenikou:
Navíc mě dojímá, že i já jsem kdysi snila o kariéře veterinářky, stejně jako Berenika. V těchto řádcích jsem našla odraz svých vlastních snů a vášní. I když mě autorka nezná, mám pocit, že psala příběh, který je nejen o Berence, ale i o mě a o každém z nás, kdo hledá spojení s přírodou, lásku a své místo ve světě. Berenika je jak zrcadlo mé vlastní cesty, a při každém kroku v jejím příběhu jsem cítila, že jsem s ní spojena neviditelným poutem.
 

Žánr: Romány, Pro ženy, Literatura česká

Vydáno: 2023, Literární strom

Počet stran: 232

Jazyk vydání: český

ISBN: 978-80-907928-4-5
 

Odkaz na papírovou knihu: Literární strom

Elektronická kniha obsahuje 2 verze. Čtenáři si mohou vybrat, zda budou příběh číst v 1. či 3. osobě. 
 Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . Tiráž

Copyright © 2001 - 2024 www.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0336 s