Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . Tiráž ...  Dnes je  neděle 26.5.2024, svátek má Filip 

Hledej

Spolupracujeme

www.bioscop.cz

www.bontonfilm.cz

www.botanicka.cz

www.divadlodisk.cz

www.divadlonavinohradech.com

www.divadloviola.cz

www.dokoran.cz

www.epocha.cz

www.hostbrno.cz

www.jota.cz

www.knihykazda.cz

www.literarnistrom.cz

www.mestskadivadlaprazska.cz

www.ngprague.cz

www.supraphononline.cz

www.svandovodivadlo.cz


Sucho: Mezigenerační vztahy a životní extrémy v Slámově novém filmu

17.02.2024   redakce   Film   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Sucho: Mezigenerační vztahy a životní extrémy v Slámově novém filmu

Bohdan Sláma nás opět zasvěcuje do světa lidských vztahů a životních kontrastů ve svém nejnovějším filmu "Sucho". Ponořte se s námi do malebného, ale vyprahlého jihomoravského prostředí, kde se prolínají extrémní přístupy k životu a spletité mezigenerační vztahy dvou rodin. Sláma nám přináší příběh lásky, konfliktů a naděje, odehrávající se ve stínu sucha, které symbolizuje nejen krajinu, ale i mezilidské vztahy. Film vstupuje do kin 15. února, a my vám přinášíme pohled na jeho hlavní motivy a výjimečné postavy.

Bohdan Sláma, režisér známý svým citlivým pohledem na lidské příběhy, nám přináší další perlu české kinematografie v podobě filmu "Sucho". Příběh se odehrává v jihomoravském prostředí, kde se protínají tři generace a jejich různé pohledy na život.


Bohdan Sláma v malebné krajině Moravského Toskánska

Sucho není jen filmem o suchu v krajině, ale také o suchu v mezilidských vztazích. Známý režisér v něm zkoumá dynamiku dvou sousedských rodin, které reprezentují extrémy ve způsobu života. Na jedné straně stojí Josef, tvrdohlavý otec s bezohledným přístupem, a na druhé Viktor, konfrontovaný s problémy v rodinné firmě. Jejich konflikty přivede do středu pozornosti láska mladé generace, ztvárněná talentovanými herci Tomasem Seanem Pšeničkou a Dorotou Šlajerovou.

Film je promyšleným soudobým dramatem, které se vyhýbá jednoznačným žánrovým škatulkám. Sláma s virtuozitou pracuje s prvky humoru a směšnosti životních postojů, ačkoliv není komedií. Jeho cílem je zachytit drama lidských citů, kde se prolíná komické s tragickým, a vytváří tak autentický rodinný film.

Sucho není jen o konfliktech mezi dvěma otcovskými postavami, ale také o životních výzvách, které čelí celé rodiny. Magdaléna Borová bravurně ztvárňuje roli manželky Josefa, která se snaží udržet rovnováhu v obtížných situacích, a další herecký ansámbl doplňují Gabriela Míčová, Judit Pecháček, Marie Ludvíková, Luboš Veselý nebo Marek Taclík.


Magdaléna Borová jako Eva

Vizuální stránku filmu dotváří malebná jihomoravská krajina, na niž režisér nahlíží nejen jako na kulisu, ale i jako na nositele emocí a symboliky. Sláma se nevyhýbá citlivým momentům, jako je přijetí nemoci blízkého člověka či lásky v napjatých sousedských vztazích.

Sucho je také o přehodnocování životních postojů a objevování nových perspektiv. Konflikty a zvraty v příběhu donutí postavy k reflexi a změně, což představuje odkaz nejen pro postavy ve filmu, ale i pro diváky samotné.

Produkce filmu zasahuje přes hranice, kdy v koprodukci spolupracují česká společnost Negativ, Česká televize, německá 42film a slovenská Artilerie. Finanční podporu poskytly Státní fond kinematografie, Jihomoravský filmový nadační fond, slovenský Audiovizualny fond a německý Mitteldeutsche Medienförderung.

Výjimečným způsobem film využívá symboliku sucha jako metafory pro mezilidské vztahy. Právě ve střetu extrémů a vyprahlé krajiny nacházíme odlesk realit lidských životů, plných výzev, lásky a konfliktů.

V celkovém kontextu Sucho není jen filmem. Je to poetická reflexe současnosti a lidských emocí, zachycená prostřednictvím výjimečného pohledu režiséra Bohdana Slámy.

Film Sucho vstupuje do kin 15. února, a je distribuován společností Bontonfilm. Připravte se na dojemný a provokativní pohled na život, který vás nejen pobaví, ale také pobouří a zanechá v srdci otisk skutečné lidskosti.


Martin Pechlát jako Jose

Zdroj a obrázky: www.4press.czKomentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . Tiráž

Copyright © 2001 - 2024 www.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0783 s